Malo Bosne..

Autor Mrki, Kolovoz 16, 2017, 22:04:40

« natrag - naprijed »

Mrki

Stavljam ovo u izlete jer je i bio kao izlet.. 870km.. ništa posebno.. ali vožnja nije ni bila glavna vodilja ovog puta..

Plan je bio otići do rodbine u Podhum kraj Livna i ići preko Kamešnice u zavjet Gospi u Sinj.. što je i napravljeno..ali o tome u drugoj temi..

Ali kako smo moto forum evo malo i o vožnji :)

Subota 12.08.
Put tamo standard kao i uvijek.. Šamac - Modriča - Žepće - Zenica - Rostovo - Bugojno - Kupres - Livno - Podhum..

Put sve do kupreških vrata super.. nije prevelika gužva.. temperatura max 27 stupnjeva, milina za voziti..
Ali nakon što smo prošli kupreška vrata i došli do Kupresa počinje izgledati nimalo lijepo.. stajemo na benzinskoj na izlazu da natočimo i odlučujem da oblačimo kišnjake.. jer riječima jednog kolege nebo izgleda kao da će govna da padaju.. :D
Krećemo lagano i izlazimo na kupreško polje.. tu nas počinje udarati bočni vjetar toliko jako da iako vozimo ravno od iza izgledamo kao desna kosa crta (/) :)
Što i ne bi bilo problem da ne počinje padati kiša.. u trenutku sam pomislio da će mi motor odsklizati ispod mene.. ne znam ni sam šta da radim.. vozim brže, vozim sporije.. cura paničari.. lagano i ja.. nakon nekoliko kilometara koji su izgledali kao vječnost dolazi novo iznenađenje.. uz kišu počinje padati i led..
I tako led veličine klikera udara po nama.. a kako pada pod kutom ne pomaže ni šilt na kacigi pa u panici da mi se ne ogreca vizir štitim ga rukom.. nakon par trenutaka odlučujem jbo vizir čuvaj prste.. jer stvarno osjetim kako tuče po prsima (tanke ljetne rukavice).. a vjerujem da većina zna kako izgleda kupreško polje.. nema zaklona ni za lijek.. na svu sreću led traje samo nekih 4-5km.. nakon toga se malo vrijeme smiruje.. sve do Livna.. tamo opet pada kiša kao da neće nikada stati.. ali stižemo na cilj mokrih ruku samo.. Kišnjaci i Goretex čizme odrađuju posao kako treba..


Povratak, Srijeda 16.08.
Za povratak se odlučujem ići preko Tomislavgrada pa na Ramu (ne onu od bicikla).. gledao sam slike i izgledalo je simpatično mjesto.. pa dalje onda na Jablanicu - Sarajevo - Tuzlu - Orašje - Vinkovaci - Čepin

Cesta od Podhuma preko Tomislavgrada do Rame je odlična.. malo je na mjestima lošiji asfalt ali sve u svemu super..

Stižemo u Ramu..



Voda u jezerima je trenutno niska ali kada je u max vodostaju mjesto sigurno izgleda još bolje..



Stajemo u nekom restoranu iza Samostana na doručak i kavu..

Srećemo Čeha na malom bijelom..



Doručak..



Malo naslikavanja prije starta..








Nastavljamo prema Jablanici i Sarajevu..

Nekih 20km nakon Sarajeva stajemo na benzinskoj da natočimo i malo zamezimo.. pršut i livanjski sir.. jbg palačinke nas nisu dugo držale..



I tako ja gužvam pršut i gledam motor..



I nešto mi ne štima..

Kao da nešto fali..

Hmhm..

JBT.. SNOOPY OTPAO!!!!

NEEE!!!!

SNOOOOOPY :(

Jadničak.. prošao cijelu jadransku magistaralu.. bio i Grčkoj.. Makedoniji.. Albaniji.. Kosovu.. Cijelu Crnu Goru prošao.. Bio u Istri.. Off po šumama Slavonije preživio.. i onda otpadne par-sto km od kuće...

I tako sjedim ja tužan.. i mislim ko zna gdje je odletio.. kada kaže cura bio je na koferu kada smo stali na ulazu u Sarajevo da ona izbaci mušicu iz kacige..
Kontam u Sarajevu nisam vozio preko 70-80.. ne moguće da je tamo.. prije da je u ovih zadnjih 20km od izlaza iz Sarajeva jer tu sam potegao u par navrata do 120-130..

Ma reko idemo malo nazad pa ko zna..

Krenusmo nazad kada nakon 8km od benzinske s desne strane u travi metar od ruba ceste..



A sreće.. :)

Izgleda da je otfrknio dok sam obilazio kombi.. jer je bio u kontra traci od smjera u kojem smo se kretali kada je otpao..



Ostatak puta je proveo na sigurnom u tank torbi.. :)






Ostatak puta ništa posebno.. cesta od Sarajeva do Tuzle preko Živinice odlična.. ali promet je za izluditi.. jednostavno previše auta/buseva/kamiona za uživanje u cestama..

Eto "kratki" izlet u Bosnu.. ;)

Bagy

Super Mrki! Kratko i jasno!  :thumbup:
mob: 095/573-6874

keko

.. ma bravo za Snoopy-ja  :bravo:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Suki

 :smijeh: :smijeh: Odlično :bravo:...Super za snoopya :) ;) :thumbup:

....vjetar i kišu, da, ali led nisam doživio na motoru :huh:....trebos ko Mujo tražit spas u drvetu :buahaha: :buahaha:

:moto2:

098 9232180

Osy

Lijepi izlet, super što ste našli Snupija, mislio sam da ćemo se negdje sresti :thumbup:

zorro

..Bravo Mrkac  :thumbup:
..al vraćat se nazad zbog plišanka  :smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Saxi

Najdraze od svega je da je Snoopy na sigurnom, ipak je to cuko i mezimac pa makar i plišani :-)

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Mrki

Citat: Suki  u Kolovoz 16, 2017, 22:28:37
:smijeh: :smijeh: Odlično :bravo:...Super za snoopya :) ;)

....vjetar i kišu, da, ali led nisam doživio na motoru :huh:....trebos ko Mujo tražit spas u drvetu :buahaha: :buahaha:


:D

Već sam gledao kako ću na autobusnu stanicu utjerati.. ima jedna na pola puta ali dok sam došao do nje prestao led padati.. samo kiša.. onda nije imalo smisla stajati.. :)
Citat: Osy  u Kolovoz 16, 2017, 22:35:43
Lijepi izlet, super što ste našli Snupija, mislio sam da ćemo se negdje sresti
Vjerovatno bi da sam išao standardnim putem.. ali rekoh cijeli život idemo tim putem.. ovaj je nekih 50km duži ali je Rama stvarno lijepa.. a i Jablanica..a i tamo iza Sarajeva do Živinice izgleda super je priroda..

jeeves

A zašto Snoopy nije narančaste boje?   :)


Lijep izlet, osim Kupreškog polja, ali treba sve probati  :thumbup:

Špoki

Odličan izlet,prošao si sve vremenske (ne)prilike osim snijega :smijeh:,moram i ja tu Bosnu malo proći da vidim što ima kod jarana :thumbup: usput, koje čizme imaš,kažeš goretex :bravo:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

zubakis

Citat: jeeves  u Kolovoz 17, 2017, 06:40:14
A zašto Snoopy nije narančaste boje?   :)


Lijep izlet, osim Kupreškog polja, ali treba sve probati 
Ide ovi tjedan na plasti-dipanje

Ja se nebi vratija nazad po snupija pa sad taman da je i Charlie Brown ispa sa njim zajdno

keko

Citat: zubakis  u Kolovoz 17, 2017, 07:29:54
Ide ovi tjedan na plasti-dipanje

Ja se nebi vratija nazad po snupija pa sad taman da je i Charlie Brown ispa sa njim zajdno
.. :buahaha:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

fatboy

 :thumbup:

guba je fotka sa malim bijelim, a tvoj kofer izgleda kao da je na prtljazniku one Bembe.. :smijeh:

Martin

 :bravo: :bravo: Mrki  :thumbup:

Snoopy je sretan da te ima  ;)
**Baaahahahahahaaaaagfadsahahaha....**
Volim te mama, ali ne više od MALOG stroma!! ZORRO je u pravu!!
Sisak - 095/1530 150 ....u svako doba dana i noći :)

tibertov