Dan domovinske nezahvalnost

Autor Josip-Sepp, Listopad 10, 2023, 16:29:34

« natrag - naprijed »

Josip-Sepp

...ili kako god da se zvao ovaj ukinuti praznik 08.10

lijepi dani.....indian summer....po naški bablje ljeto
prvo kaj sam pogledao kakvo će vrijeme za vikend biti u planinama, kad sam vidio da je lijepo odmah mi srce zaigralo
idem do Mangarta
a onda sam se sjetio da još uvijek imam ponekog frenda, pa sam jednog od njih dva pozvao da ide samnom  :thumbup:
onda je on počeo neki kua mudrovat o načinu i smjeru putovanja pa sam požalio što imam prijatelja  :thumbdown:
više bi mi odgovarali podanici  :)

Imam zgodnu priču o nekadašnjem prazniku na današnji dan, isto je bila nedjelja kao i ovaj put, 08.10.2017.
vraćamo se nas dva s nekog slovenskog đira, vozimo ko da smo ukrali motore
bila noć i nekakva lagana magla, prolazimo pokraj nekog sela i najednom dva tri ogromna bljeska
sve se osvijetlilo oko nas...........slikalo nas........netko je postavio jebene kamere kraj ceste i ufatilo nas
a mi vozili cca 120-130
stali nakon par km sa strane i krene tiha sekiracija....samo što suza ne kane  :huh: .....tješimo jedan drugog......ubija nas neizvijesnost ........ne znamo jel nas slikalo od naprijed ili iza

tak je sve bljesnulo da nemamo pojma od kuda nas je maznulo
Slijedeći mjeseci su bili živa patnja, u životu se nisam nikoga bojao kao u to vrijeme poštara
Ja kad bi vidio poštara da ide prema mojoj kući, malo bi se upišao od straha  :'(

sreća prati hrabre, Bog štiti pijance, djecu a očito je da i budaletine imaju nekog zaštitnika,
i tako da nas dva nismo dobili kaznu.
No Pavlovljev refleks je ostao i ja se i dalje bojim poštara  :huh:

Nekidan, šalje meni Damjan link sa nekog slovenskog portala, slovenska policija uhvatila hrvatskog motoristu kako vozi 117 kroz naseljeno mjesto
i pita jel si to bio ti  :smijeh:
Nisam, sad sam sedam godina stariji i masu pametniji  :)

Dakle, nedjelja je 08.10. sedam godina nakon prošlog slučaja i mi opet idemo na vožnju po Sloveniji.
Bez šale, ali ja nemrem opisat koliko volim Sloveniju i koliko volim lutati po njoj. Mislim da bi bilo fer od Slovenaca da dobijem neki velered trolista od runolista sa plaketom Kekeca

nedjelja ujutro
nedjelja je jedini dan kad se možeš koliko toliko lijepo voziti,
kroz tjedan djeca idu u školu,
ne znam zašto je gužva kad djeca idu u školu..... ali je
valjda đubrad dolaze s autima u školu, ne znam

sigurno nije to da ih mame voze sa ogromnim "terencima" i da ih strašno jbe vožnja u rikverc......nego su klinci krivi, ne znaju voziti a ko zakurac sve ceste oko osnovnih škola su male i uske  :ebudale:

subotom se pak izbjegavam voziti jer je opći muving, pogotovo u ruralnim dijelovima, otkad je došao ovaj kuac od zakona da dućani čudno rade nedjeljom, svi se boje da će krepat od gladi i da neće doživjeti ponedjeljak

jebemti, uvod mi je malo predug, pa moram navaliti sa slikama da ne udavim odmah ispočetka

Prvo ozbiljnije stajanje je bilo na jezeru Jasna
za one kaj ne znaju gdje je to.............Kranjska gora
lagana kavica s pogledom na prekrasno jezero











a onda i lagana šetnja i vožnja dalje




Josip-Sepp

i krećemo prema Ruskoj kapeli








o toj kapelici se vjerujem zna sve no ipak ću kratko ponoviti
Za vrijeme 1.svjetskog rata ruski ratni zarobljenici su radili cestu prema dolini Soče, točnije radili su cestu prema Trentu
u Ožujku 1916. godine lavina je pobila veliki broj Rusa, oko 100-tinjak ali poginulo je i dosta čuvara.
Kapelica je izgrađena u sjećanje na njih godine 1917.

Nedaleko od te kapelice je i prijevoj Vršič
Možda i nije tako blizu, ali kad voziš opakog GS sve ti je blizu i put je dobar i udoban.
Npr, koliko je GS dobar...... ja nekad nehotice završim u Sisku ili Karlovcu. Krenem na posao ili po mačju hranu, ali mi je tak dobro vozit se da ne znam stati. I onda se vozam okolo.
Ovo ljeto otišao do frenda u Sisak na malo druženja i vratio se doma. Napravio cca 250 kilometara

Nakon, kao što rekoh jako kratke vožnje, stižemo na prijevoj Vršič i ko pravi balkanci zauzimamo najbolju poziciju

Obavezno pogledati film u prilogu


A krajnji rezultat toga su ove prekrasne slike




Krećemo dalje prema Mangartu.
Google karte kažu cca 50-tak kilometara.
Uz put stajemo još par puta....što pišat što pušit

Josip-Sepp

S obzirom koliko je dan bio lijep bilo je zanemarivo malo motora. Mislim da cijeli dan, kumulativno nismo sreli 50-tak motora.
I to smo ih sreli na i oko Vršića. Na Mangartu ih je bilo ukupno 5. U to smo ubrojani frend i ja. :huh:
Sranje je kaj je vrh ceste, ono kaj ja nazivam kružni tok Mangarta, zatvoren zbog nekakvog odrona. I do vrha možeš doći samo pješice, cca 2km  :thumbdown:
U motorističkoj opremi to je nemoguća misija.
A kartu su uredno naplatili 10 eura. Jednostavno , pederčine.

Daklem, da malo objasnim zašto sam ih tako nazvao. Makar, u današnje vrijeme nekoga nazvati pederom, je u stvari kompliment  :smijeh:
Ja kad sam, bio klinac bilo je kategorija "peder" i "pederčina"
Recimo, peder bi bio frend koji nije htio ići na cugu a ide nas 20. On ide pisat lektiru. To je peder
A pederčina je frend koji zna za rasprodaju puma tenisica a nikome ne kaže, tako da nitko nema tenisice kakve ima on. Ili ne da tvoj broj telefona komadu koji se za tebe interesira......Pederčina  :ooda:

Eto, zato su ovi kaj vode Mangart ultra pederčine. Karta je mogla biti barem 5 eura i lagana isprika jer nemrete do vrha.
Ali......pederčine   ;)

Frend Pjero je sjedio i čuvao motore, više od kakvog urokljivog oka nego od lopova..............jebiga ipak su to GSovi, lijepi su skroz....naročito su ljubomorni oni hobiti kaj se ne mogu ni popeti na GSA




evo par lijepih slika




















Josip-Sepp

Po silasku, kratko zaustavljanje kod tvrdnjave Kluže
Tu mi je uvijek predobro nagnut se u ponor i pogledati rijeku. Strašno je duboki ponor.








Već bilo 17 sati a da još uvijek nismo ručali, osim nekog jadnog sendviča iz kofera, čisto da bi mogao popiti tablete.
Idemo klopati u Ljubljanu u Walter.
Navigacija kaže 130 km, ali s obzirom da je tek 17h imamo vremena i odlučimo lutati.







Tako da smo išli putem za koji ne vjerujem ni da ga ovi naši forumski Slovenci znaju.
Išli smo normalnim, glavnim putem a onda u Mostu na Soči vidjeli putokaz za Škofju loku i odlučili krenuti tim putem.
60-tak kilometara brutalne vukojebine. Cesta jedva široka za mimoilaženje s autima....serpentine prebrutalne....kvaliteta same ceste od jada da nemre biti jadnije do par km lijepe široke ceste s novim asfaltom
Dijelom je bila u u nekim kanjonima s riječicom i potpuno vlažna

Napokon stiženo u Škofju loku, stanemo i lagano rezimiramo.
Gledamo na mobitel (konačno se dočepali signala pa su poruke samo dolazile i pingale) i skužimo da Walter radi samo do 21 sat.....a već je 19:40

Pas mater....sjedaj na motor i piči za Ljubljanu....i srećom došli smo oko 20:10
Taman da kuhinja još radi.
JA se ispričavam što nema slike klope ni nas, ali bili smo u takvom stanju da smo pojeli salvete dok nije došlo meso
A kad je došlo meso, tako smo jeli da su žene odvele djecu s terase,
 koliko nas je bilo gadno za gledati kako jedemo.

Ostatak priče je bezvezan, mrak, noć, prilično jak vijetar pa pojedinim dijelovima i doma smo došli u pol dvanest
naravno da smo još stali na kavu.

Sve skupa skoro 600 km i izvrstan dan. Jedan od rijetkih da se nas dva nismo popičkarali na điru.
Vid' nas, ko dva anđela


Lijep pozdrav svima, i...... sve je ovo šala i ironiziranje bez namjere da se ikoga uvrijedi.
Ozbiljne stvari, poput **** **** **** su nebitne, tu smo živi, zdravi i sretni kaj smo se dobro proveli
A i hvala kolegijalnim vozačima koji su nas spasili kazne



Golileo

Iskreno prije mi se nije sviđalo kako pišeš
Ali ovo mi je baš super !
Zorro je u pravu, stari se ...
No putopis je lijep i slike još ljepše!
Skoro mi dođe da i ja jedan napišem...
Ali hvala bogu brzo prođe....

Poslano sa mog SM-A226B koristeći Tapatalk

Josip-Sepp

Citat: Golileo  u Listopad 10, 2023, 18:23:24Iskreno prije mi se nije sviđalo kako pišeš
Ali ovo mi je baš super !
Zorro je u pravu, stari se ...
No putopis je lijep i slike još ljepše!
Skoro mi dođe da i ja jedan napišem...
Ali hvala bogu brzo prođe....

Poslano sa mog SM-A226B koristeći Tapatalk


meni je to OK, ne mora se svidjeti sve svakome, zato mi je OK kad me zorro malo stera u kuac
napisane riječi su puno drugačije, drugačije shvate i protumače za razliku od razgovora u živo
ovo napisano je uvijek malo vuče na fajt  :smijeh:

inače, imam hrpu frendova kaj vole ova moja piskaranja pa umjesto da imam blog ili nešto pišem ovdje
pa onda ti ljudi malo vide i ostatak foruma  :thumbup:


 

keko

..e Sepp lud si ko šlapa  :smijeh: odličan putopis  :bravo: gušt je čitati, a i fotke nisu za baciti  :beer:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Špoki

Što drugo mogu reći nego da si lagano opičen, ne znam s čim, ni kad :smijeh: al lajkam :thumbup: I da se ne voziš motorom, opet je fora. Respect :bravo:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

gianni


fatboy

Sepp, standardno opako napisano...iz nekog razloga su slike duplo, ali ponavljanje je majka mudrosti ( tako kažu bar 🤷�♂️ ) pa se ne bunim...
 :bravo:

zorro

Citat: Josip-Sepp  u Listopad 10, 2023, 19:29:05...zato mi je OK kad me zorro malo stera u kuac...
 

Ne sjećam se da sam duuuugo duuuugo... nekog sterao u kurac  :huh: , a također ni tebe..ak jesam ..sorry.. ne prakticiram bilo kakve tenzije i negativnosti kak na forumu tak i u životu  :-*
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ćoso

Standardno spektakularan!!!

Direktore, Hvala ti! Plačem od smijeha


A Zorro [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

zorro

Citat: Ćoso  u Listopad 11, 2023, 19:36:49A Zorro [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]


ma goni se u kurac  :smijeh:  ..koji je to smajlić emoji23  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

SirOliver

" ...da bi bio star i mudar, prvo moraš biti mlad i glup..."

Martin

 :bravo:  :bravo:  :bravo:  :bravo:


ps. veliš bio u Sisku  :misli:  :finger:

**Baaahahahahahaaaaagfadsahahaha....**
Volim te mama, ali ne više od MALOG stroma!! ZORRO je u pravu!!
Sisak - 095/1530 150 ....u svako doba dana i noći :)