Slavonijo..lijepa li si....

Autor zorro, Srpanj 29, 2017, 21:51:10

« natrag - naprijed »

zorro

 Krenuli smo u Strimuš (Medvjeđi luk) ..međutim..na Papuku iznad Velike 15 cm snijega   :snow:
:blato:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Vinko

Kod vas vise snijega nego kod mene ali blata ne fali :) :bravo:
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....

Patak

Misliš "Srijemuš"?

Nebitno, tamo je i po ljeti sklisko za popizdit :thumbdown: te hrpa drveća na zemlji koja se ne uklanja jer je u putanju Park prirode a mogu tek zamisliti po zimi - ali je prelijepo za vidjet i doživiti ;)

bajki

Zorro, drago mi je vidjeti da si opet na konjiću i to po ovim teškim uvjetima! :thumbup: :thumbup: :bravo: :bravo:

JZ

Kupujem polovnu kacigu

zorro



Citat: Patak  u Ožujak 24, 2018, 21:53:50
Misliš "Srijemuš"?

Ne..nego bas strimuš..po nekakvim anketama..pozeski kraj pise i govori najcistiji HR jezik [emoji14]
Mislim ono..50 km smo od vas..a vi kazete za tacke ..šukare [emoji23]



Poslano prekoku*ca

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Mrki

Možda da u Požegi nemate onaj vaš naglaasaak bi pričali najispravnije.. ovako piši kući propalo.. :)

zorro

Citat: Mrki  u Ožujak 26, 2018, 15:12:19
Možda da u Požegi nemate onaj vaš naglaasaak bi pričali najispravnije.. ovako piši kući propalo.. :)
Slusaj malo dnevnik bilo koje HR televizije..pa ces cut da im je naglasak isti kao nas..tu jos spadaju NG i Pakrac..ostatak slavonije il su laaale..il slovaci il bosanci..mislim na naglasak [emoji14]

Poslano prekoku*ca

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Mrki

Da samo što ako imaš naglasak onda to nije ispravno, mislim da su Osijek i Vinkovci  što se toga tiče najneutralniji..
I ovi na HRT-u ne pričaju nimalo kao u Požegi i tom kraju..


zorro

Ma ja..ti znas ..cim spominjes OS u kontekstu knjizevnog jezika i naglaska..dovoljno mi je [emoji23]

Poslano prekoku*ca
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Mrki

Ma ustvari.. ako su ankete rekle onda mora da je tako.. baš sam i ja blesav..

Ponti

Boli me kiki, ali iz Osijeka je nekada bilo dosta tv voditelja i to samo zbog jezika i neutralnog naglaska, Silvije Hum, Ivan Hetrich, Miroslav Gantar, Oliver Mlakar (živio djetinjstvo u Osijeku), Saša Kopljar, Vladimir Levak, i sigurno sam nekoga zaboravio.  Miroslav Škoro, ali on nije zbog jezika voditelj nego ima frendove direktore na HTV-u :smijeh:
Danas čuješ od voditelja kaj u nekim emisijama i to je kao sasvim normalno.

Grba

Kajkavski je trebal  bit službeni jezik jer ga je govorila večina + glavni grad. No Gaj je bil zaljubljen u Vuka Karadžića i panslavenizam pa sad štokamo. Inače za Bjelovar vele da je najbliži standardnom jeziku
098 737 604

Ponti

Citat: Grba  u Ožujak 26, 2018, 19:03:07
Kajkavski je trebal  bit službeni jezik jer ga je govorila večina + glavni grad. No Gaj je bil zaljubljen u Vuka Karadžića i panslavenizam pa sad štokamo. Inače za Bjelovar vele da je najbliži standardnom jeziku

Pazi, samo jedan mali dio Hrvatske priča kajkavski, dok kajkavski priča cijela Slovenija. Znači svi "naši" kajkavci su ustvari Slovenci.  :buahaha: :buahaha:

Grba

Do prije 50 godina od Čakovca do iza Delnica, istočno do Virovitice i bosanske granice. Štokavski samo slavonci i krajišnici. Dalmacija ća... Ja obožavam sva narječja u rvata, književni je malo sterilan
098 737 604