Turska-Velika i moćna.....2019

Autor Tintom, Prosinac 10, 2019, 13:42:12

« natrag - naprijed »

Tintom

17. Dan  Mersin-Antalya     464km

Prvotni plan je bio Mersin-Anamur,ali u Anamuru nije bilo nekaj posebnoga za vidjeti.... pa bi taj dan iskoristili za Durmitor ili Skopje.
Nama se jako svidio ovaj dio puta jer se većinu vremena vozi kroz borove šume i lijepu obalu.
Nailazili smo na ogromne plastenike visine 4-5m.......kad smo malo bolje pogledali bile su to banane.....i to jako puno banana jer plastenicima nije bilo kraja sve do Antalye.
Često smo stajali radi vručine i lijepih pogleda....
U Anamuru sam prao motor i tu mislim da sam strgao štitnik lanca sa minivošem......stali smo odšarafil sam ga i deponirao u Turskoj :'(   a baš mi je bil lijepi aluminijski.

Tintom

Pranje na benzinskoj punoj domaćih životinja  :smijeh:
I najbolji čaj sa domaćim bananama x2, ikad ..... baš nam je pasalo na toj divnoj cesti.....

Tintom

Antalya , rekao bih biser turskog sredozemlja,turistička meka sigurno .
Grad je lijep i svakako moja preporuka tko još nije bio....
Bili smo 2 noćenja i posjetili smo sve znamenitosti koje smo i planirali...

Tintom

Olympos....

Poslije doručka smo se uputili na planinu udaljenu nekih 25km od grada,
Bilo je predivno......

Tintom

Olympos je bio u milion plavih nijansi,a Kursunlu u milion zelenih  :thumbup:

Tintom

Duden vodopad zaštitni znak Antalye i skulpture od pijeska.....

Tintom

Kupanac i još malo grada.....

Treba pripaziti na pojedine restorane i kebapčinice jer imaju dvostruke cijenike ili ih uopće nemaju pa može doć vrlo lako do prijevara   :ooda:

Tintom

19. Dan  Antalya-Saklikent nacionalni park            50km

Obavezno posjetiti.....prekrasan kanjon  :thumbup:

I nemojte u kanjon ići u japankama(svugdje lijepo piše) ali ne,mi smo išli i Ana ostala bez japanke na slapu negdje pod kamenom.
Puno japanki je plivalo tim potokom kroz kanjon :-)
Pa je našla zamjensku.....

Tintom


Tintom

20. Dan, Saklikent NP-Denizli           240km

Dobro se sjećam puta jer je to područje od tih 240km jedno 150km zasađeno paradajzima(rajčicama).
Znali smo kamo idemo i vidjeli smo dosta slika, al uživo je ipak poseban doživljaj....
Mene se najviše dojmio Hierapolis.
Iznimno arheološki lijepa destinacija tko voli (moja preporuka).
Nakon što smo se smjestili,ostavili kofere,presvukli se,napadamo destinacije redom  :-)

Prva je Kaklık Mağarası ve Yüzme Havuzu ( Špilja ) nije nešto velika, al je ok za pogledati....

Tintom


Tintom

Krivo sam gore naveo kilometre, ruta je bila 240 km Antalya-Saklikent kanjon.

Tintom

21.Dan   Denizli-Selcuk         190km

Put nas vodi do Selcuka gdje se nalazi stari grad Efes(preporučujem) te kuća Djevice Marije.
Uglavnom ako ste u Turskoj ovu destinaciju nemojte zaobić radi Efesa.Stvarno je doživljaj prošetati se....

Tintom

22.Dan , Selcuk-Izmir    75km

Kako smo imali iza sebe dosta obilaženja destinacija baš smo bili umorni.Došavši u Izmir cijeli dan smo odmarali u sobi, tek smo oko 17h izišli malo u grad prošetati.
Izmir me se nije nešto dojmio previše osim šetnice uz more koja je lijepa.

Tintom

23.Dan Izmir-Lapseki       360km

U Lapseki dolazimo u popodnevnim satima,a odlučili smo tamo prijeć Dardanele jer u Canakkaleu zna biti gužve pa nismo htjeli reskirati.
Lapseki je malo mjesto i sve se vrti oko trajektnog pristaništa,šta se tiče nekog života mjesta.
Smještaj je bio čudan skroz jer smo se smjestili u neko odmaralište i dobili dvosoban apartman.
Za relativno malo novca puuuuno prostora :-).Malo je bilo kao u 70-im,ali wi-fi su imali pa je opći dojam bio ok .
Ranije idemo spavati jer se u jutro dižemo u 5h zato jer smo odlučili u Grčkoj ne spavati i u Skopje doć.