Turska-Velika i moćna.....2019

Autor Tintom, Prosinac 10, 2019, 13:42:12

« natrag - naprijed »

Tintom

24.Dan  Lapseki-Skopje     670km

Ukrcaj na trajekt(koji su ogromni....mi smo se čudili koliko šlepera stane) i prelazak Dardanela.....vrijeme predivno.Dolazimo u Galipolje.
U Galipolju nalazimo pekaru gdje doručkujemo i ujedno pratimo život nekih pola sata na ulici te okidam par fotki......imaju i ulični google  ;-)

Tintom

Poslije Galipolja nastavljamo put prema Tursko-Grčkoj granici.Prije same granice stajemo na kavu i točimo gorivo(koje je dosta jeftinije u Turskoj).
Granicu prolazimo za nekih 20min što je stvarno brzo s obzirom na broj kontrolnih točki,mislim da ih je ukupno s obje strane bilo 5.Duge cijevi,ozbiljni pogledi,vojska,policija,psi.....
Stvarno je situacija napeta između te dvije države.....normalno da nisam slikal :ebudale:

Tintom

Ulaskom u Grčku jurimo autocestom i prije Soluna odlučujemo stati na ručak i kavu.
Kako se sunce dizalo vručina je uzimala danak....
Na izlazku iz Soluna opet stajemo i točimo motor,a i sebe(inaće Ana je kupila Chill boce za put u kojima je voda mrzla do 12h.Odlična stvar !)
Grčko-Makedonsku granicu prelazimo bez problema i vozimo dalje.Umorni smo al sretni jer smo blizu.

Tintom

Tako blizu,a tako daleko-naslov rute Lapseki-Skopje   :'(
U vožnji motor se samo ugasio,zaustavna traka je bila moja i ničija više......najgori strahovi su se obistinili. 18h i 30min predveče,užas.
Ostavim ga malo da se ohladi, pa da ga onda probam zapaliti ali ništa....
Znao sam šta je....otišla je pumpa goriva.Zovem svog mehaničara(znao sam da će me koštati pozivi, al tolko brate nisam očekivao)
Skinuo sam rezervar pa probao par puta lupiti po kučištu pumpe....možda se kaj dogodi, ali ništa....
Vrijeme prolazi,pada mračak zovem svog makedonskog prijatelja Igora i kažem mu kakav problem imam,a on će meni...."samo mi reci gdje si i dolazim sa prikolicom po vas i motor"
Iza mjesta Veles se to dogodilo,nekih 50-ak km od Skopja....

Tintom

Po sjećanju mi smo oko 23h već pili pivo u Skopju,a prije toga smo bili kod Vujče dostaviti motor.
Vujče nije mogao sa nama na pivu jer je imao posla.
Uglavnom, ti ljudi su me spasili i veliko im hvala za to .

ROGI I VUJCE, HVALA VAM  :thumbup:

Poslije prespavane noći ujutro se sve brzo odigralo(bar meni). ROGI organizira prijevoz i dobavlja pumpu,a Vujče šarafi i šalju mi snimku paljenja Suzane na mesinđer.
Mala pali i radi ko sat  :ooda:

Mojem veselju nema kraja !

Navečer druženje uz makedonske delicije u lijepom društvu....

Tintom

Bili smo u Skopju 2 noćenja,smeštaj je bio super sa predivnim pogledom na grad....
Uglavnom vraćam se opet radi divnih ljudi i lijepe zemlje.
Prošle godine smo bili u Ohridu i svidjelo nam se sve  :sunce:
Malo slika iz Ohrida....

Tintom

26.Dan, Skopje-Priština-Žabljak        360km

Poslije Skopja preko Prištine putujemo za Žabljak.Na Makedonsko-Kosovskoj granici nije bilo problema....
ali  se plaća osiguranje 10€ jer zelena karta kod njih nije važeća.
Cesta je predivna za vožnju,a u Kosovu me kvaliteta prometnica iznenadila   :thumbup:
Ručamo poslije Prištine i nastavljamo dalje prema Žabljaku.
Zanimljiv je račun koji smo dobili za ručak  :)

Tintom

Dolazimo kultnog mjesta na Durmitoru,sjedamo na kavu.
Na parkingu kod samog mosta vidim registracije iz naše zemlje te se pozdravljamo i razmjenjujemo neke savjete.....
Eh da, tamo pijemo najskuplju tursku kavu na putovanju 3€.
Smještaj je bio odličan,klopa super,a čak nam je bilo i malo hladnjikavo jer je te 2 noći temperatura padala ispod 10c.

O ljepoti Durmitora stvarno nemam riječi kojim bih ga opisao.....
Planiram tamo još koji put otići.... :ooda:

Tintom


Tintom

Durmitor drugi dio slika....
Vozili smo se nekih 7 sati po durmitorskim putevima i vidjeli takvih predjela od kojih stvarno zastaje dah :thumbup:

Tintom

28.Dan   Durmitor-Vodice(Šibesko-Kninska županija)


Trebinje-Stolac-Čapljina i uključenje na Dalmatinu do Vodica u kojima smo trebali ostati 2 noći ali smo se
predomislili i ostali jednu noć.
Jedva smo čekali doć doma u Zagreb :moto2:
Još stajemo u Stocu na ručak, u sad već našem stalnom stajalištu restaču Old Mill   :thumbup:



Tintom

I Vodice viksa.......
Okrijepa i spavanac   :beer: :shhh:

Tintom

29. Dan Vodice-Zagreb 324km

A šta reći ? Došao je dan povratka u stvarnost,iza nas je nezaboravnih 29 dana,8 300km avantura, pustolovina,mjesta, ljudi i nezaboravnih doživljaja.
Bili smo tužni šta je pustolovina iza nas,a u Zagrebu nas je iznenadila naša moto ekipa koja nam je priuštila nezaboravan doćek.

Tintom


Tintom

                                                                                                                    ***KRAJ***

                                                                                                 DO NEKE NOVE PUSTOLOVINE...  :thumbup: