KORZIKA I SARDINIJA 2023.

Autor zander, Lipanj 14, 2023, 11:26:03

« natrag - naprijed »

zander

U sledecem nastavku centralna Korzika i poslednje nocenje kao i napustanje tog ludog ostrva. Izvinjavam se kolegstvu crkoh a oci mi ispadose.  :)
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

Dan 11.
Ujutro se pakujemo i iz Porto Cerva krecemo prema centralnoj Korzici, gde ocekujemo divljinu, sume jezera stenje i ostala cuda prirode. I opet nisam pametan da pametujem, svuda sam bio po Jevropi i malo Africi, ali utisak Korzici je LUDILO. Moja glava je bila puna kao Googlov server. :)
Posle smrzavanja po sumama i gorama, :snow:  stigosmo u Korte, naravno lud korzikanski gradic, centralni trg nam je udovoljio skroz sva cula. Smestaj blizu Bastie i trajekta.



OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

Dan 12.

 Ujutro, na domak povratka na kopno, velika dilema u ekipi. Da li da se odvozi taj cuveni severni prst ostrva ili da se obilazi Bastia. Razlog je oblaci i kisa koja je mirisala sa mora, a prilazila bas ka nama.
Nerado, ali iz krajnje prakticnih razloga, pristao sam na voznju sto se ispostavilo da je bio najbolji potez za taj dan jer smo pobegli od kise. Prokrstarili smo tim delom samo iz drugog pravca i vratili se u mokru Bastiu i pravac u luku da cekamo ukrcaj. Sada je guzva bila nesto veca i kola i motora. Od 14 do 18.30 je trajala plovidba, pa smo se sjurili do najgoreg smestaja na putovanju nekih 40tak km severno od Livorna. Sve je bilo zauzeto drugo, a ono slobodno preskupo. Zato smo za utehu imali najbolju veceru u lokalnoj kafani. 
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

Dan 13.

Zoki svajcarac mora za Svicu, Ime moje i  mali Zoki prema Gorskom kotaru i dalje ka  Bosni. A ja Rijeka I jedno ostrvo na Jadranu.
Svajcarac odjuri pre 7 ujutro, dvojac malo kasnije , a ja preumoran jedva se naterah da krenem oko pola 9.
4 musketara odjezdise svako na svoju stranu, ali tako je moralo biti.

Summa summarum
Kad bi mi neko ponudio besplatno da odaberem 10 dana na samo jednom ostrvu, odbio bih ponudu. Ili oba ili nista. To mi dodje ko leva i desna ....znate sta vec..... :smijeh:

Korzika je ....nemam ni jedan pravi termin za opisivanje tog ostrva. Isto vazi i za Sardiniju. Po  mom misljenju barem 10 dana na svakom od njih je sasvim ok za gustanje.

E sad, to kosta dragi moji. Korzika je skuplja u svemu barem 30% od Sardinije.
Gorivo na K. je skoro 2E, 1,95 a na S je 1,8E.
Pica na Korzici 12 do 14 a na Sard 10 do 12.
Sladoled je skuplji na Korzici kao i sve, da ne duzim.
Trajekt povratna karta Livorno Bastia 110E.
A Bonifacio St.tereza 110E . To nam nije bilo bas najjasnije da voznja od 4,5 sati kosta isto kao i od 50min!?!?!? Sto rece nas kolega Plati pa se klati.... :)
Hrana je svuda dobra po restoranima, pivo je skupo ko da je od zlata 4dcl 5 6 7E kako gde.
Cigare kupih neki Rothmans 5E kutija.
Smestaji 12 noci 320E po glavi.
Hrana skromnih 375 po osobi.
Gorivo 500E ja predjoh 5600km do kuce do kuce.
BMW K 1600GT zver, ali udobna. Potrosnja, stavio naocare da se uverim da vidim jos uvek, 5,2 na 100km.
Eto ... to je to.

P.S. Slike su od Slobe sa fotoaparata. I nesto mojih sa fona. Ime moje je zajebao sve japance skljocanjem, :)  ali je vredelo sada kada sam pisao ovo. Pola stvari se ne bih setio koliko toga ima.  Njemu veliko HVALA. :thumbup:

 Hebo me djavo kad sam blesav da pisem i pakujem slike.  Mogao sam napisati  neki naucni rad za kongres.

Ali dobro je podeliti sa ljudima svoje iskustvo


OPENMINDED PEOPLE WANTED

Špoki

Prekrasno i prelijepo! Vidi se da ste uživali i da je putovanje bilo pun pogodak za sva osjetila :bravo: Uživanje na najjače :beer:  :beer:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Suki

Odlično Zander :bravo: . Pravo majstorski :thumbup: .
Što bi rekao pokojni Pavle Vujsić: "I tata bi sine" :ooda:  :) .
:moto2:

098 9232180

Osy

Bravo matori, lijepe slike i kako sam ti rekao, neka si ti uživao, to je najbitnije :gimme5:  :thumbup:

Tintom

Lijepo se uživalo i neka se !
Lijepo štivo sa slikama,gušt za čitanje :thumbup:

fatboy

Čika zubo, jebeno ste to odradili...👌
Respect! 👏👏👏

Bagy

mob: 095/573-6874

gogs

 Bravo Zander  :bravo:   :thumbup:


...baš mi je bio gušt malo se prisjetiti Korzike  :beer:

Ponti

Tek sada pročitao putopis, odlično doktore  :thumbup:

Ćoso

Citat: Ponti  u Listopad 19, 2023, 17:51:02Tek sada pročitao putopis, odlično doktore  :thumbup:
[emoji23]


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!