Suzuki DR-Z 400 S/SM/E

Autor Patak, Rujan 15, 2017, 22:53:45

« natrag - naprijed »

zorro

Citat: Patak  u Studeni 26, 2017, 23:00:39
Uzeo bi taj sistem jer mi se čini jednostavnijim za montažu/demontažu.

Ono što mene zanima koja je razlika između kopče i utisnute kajle (ako to tako mogu nazvati) na lancu osim jednostavnije montaže?
ovaj sa zakivanjem je malkice..kao fol sigurniji ,,mada i ovaj sa spojnicom nisam nikad čuo da se otpojio sem ako se ne okrene spojnica u kontra smjeru
i btw. ne treba ti nikakav specijalni alat za zakovati ga ,,ak imaš nije zgoreg..al isto to napraviš sa čekičem i točkalom..raskuješ vrh spojnice 
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

Citat: zorro  u Studeni 26, 2017, 23:09:35
ovaj sa zakivanjem je malkice..kao fol sigurniji ,,mada i ovaj sa spojnicom nisam nikad čuo da se otpojio sem ako se ne okrene spojnica u kontra smjeru
i btw. ne treba ti nikakav specijalni alat za zakovati ga ,,ak imaš nije zgoreg..al isto to napraviš sa čekičem i točkalom..raskuješ vrh spojnice
Da sa kirnerom, ali vrlo petljavo....bez dizalice i dvojice nšta.  Bolje otič kod kolega da zakiva sa alatom i prst u uho!

agolac

Da bi uopće došli do faze zakivanja, treba luđački stisnuti pločice jednu prema drugoj. Tek tada pinovi izvire te se mogu zakivati. Ni s alatom nije baš jednostavno... Mora da je muka bez alata....

http://vstrom-klv.eu/index.php/topic,109.0.html
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zorro

Citat: Danijel 23  u Studeni 27, 2017, 07:21:23
Da sa kirnerom, ali vrlo petljavo....bez dizalice i dvojice nšta.  Bolje otič kod kolega da zakiva sa alatom i prst u uho!
a hebi ga..morao bi otič motorom majstoru..a šta ako ga je konzervirao već  :)
Da..trebaju dvojica..ali zašto misliš da je problem to napraviti "ručno" ? Na nekakav panjčić staviti komad željeza da spojnica lipo legne na njega..spojiti lanac nabiti gornju podlošku i kirnerom raskovati osovinice spojnice  :huh:
Mi u firmi imamo taj alat za zakivanje i raskivanje lanaca ..prodajemo lance za motorku na metre pa spajamo na koliko zubi treba, ali je alat pričvrćen za radni stol pa mi nezgodno posuđivat.
A šta ti kažeš za lanac sa onom brzom spojnicom.. dali DA ili NE ..reci čoviku..ti imaš više iskustva s tim  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Citat: zorro  u Studeni 27, 2017, 08:14:07
a hebi ga..morao bi otič motorom majstoru..a šta ako ga je konzervirao već  :)
Da..trebaju dvojica..ali zašto misliš da je problem to napraviti "ručno" ? Na nekakav panjčić staviti komad željeza da spojnica lipo legne na njega..spojiti lanac nabiti gornju podlošku i kirnerom raskovati osovinice spojnice  :huh:
Mi u firmi imamo taj alat za zakivanje i raskivanje lanaca ..prodajemo lance za motorku na metre pa spajamo na koliko zubi treba, ali je alat pričvrćen za radni stol pa mi nezgodno posuđivat.
A šta ti kažeš za lanac sa onom brzom spojnicom.. dali DA ili NE ..reci čoviku..ti imaš više iskustva s tim  ;)

Samo, to moraš raditi na motoru jer lanac ide oko swingarma. Ne možeš to raditi vani na stoliću. E sad kako lanac koji visi u zraku staviti  panjčić  :misli:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

bajki

Kod nas u klubu kruži informacija da DID lanci za naše tržište nisu jednako kvalitetni kao DID lanci koji se prodaju vani i da je onda bolje uzeti Regina lanac, a ako se nabavlja izvana onda je DID prvi izbor! :misli: :misli:

agolac

Citat: bajki  u Studeni 27, 2017, 09:06:10
Kod nas u klubu kruži informacija da DID lanci za naše tržište nisu jednako kvalitetni kao DID lanci koji se prodaju vani i da je onda bolje uzeti Regina lanac, a ako se nabavlja izvana onda je DID prvi izbor! :misli: :misli:

Mora da taj koij širi dezinformacije prodaje Regina lance   :ebudale: :novac:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

bajki

Čovjek se puno vozi i kaže da mu DID neizdrži dvije sezone, dok regina drži i više od tri sezone.

zorro

Citat: agolac  u Studeni 27, 2017, 09:05:47
Samo, to moraš raditi na motoru jer lanac ide oko swingarma. Ne možeš to raditi vani na stoliću. E sad kako lanac koji visi u zraku staviti  panjčić  :misli:
panjčić ili što već (čist da se malo povisi da se ne kuje na podu)  se stavi uz sami motor (swingarm)..Toliko se uvijek može zasukati lanac da ravno sjedne i da se to zakuje..zato je i poželjno dvojica..al može to i jedan ..kak veli sleđ hamer ..vjeruj mi..znam šta radim..il kak bi rekli naši stari ..trust me i know what im doing  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

Zorro, to može odradit majstor ali ammater da  zakiva zakovicu od cca  3/4 mm? Zakovica se nesmije ni premalo ni previše zakivat jer postoji mjera, visina i oblik glave. Nemojte to sami radit ako nemate iskustva jer su posljedice strašne!!!!! Manja je šteta aki vam pukne lanac u razvodu motora...vjerujte mi.
Da, preporučam  lanac sa spojnicom ako to predviđa proizvođač, ali kako kaže kolega samo u pravom smijeru i ne mješajte spojnice raznih proizvođača! 😆

zorro

Citat: agolac  u Studeni 27, 2017, 09:05:47
Samo, to moraš raditi na motoru jer lanac ide oko swingarma. Ne možeš to raditi vani na stoliću.
..a zar si zaboravio da  "doktor"  skida kompletnu zadnju vilicu da bi takav zakovani lanac postavio  :smijeh: ..naravno..takav posao se može fino i naplatiti  ..to je zajebancija  :thumbdown: ..a raskovati već zakovani lanac i zakovati na samom motoru je manje od sat posla..tak da..jebga..  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Vinko

Na svom SVu sam zakivao sam DiD lanac priručnim alatom, ide ali je jebada, na drugom SVu sam skidao vilicu jer je lanac bio iz komada, pamtim da nije dugo trajalo jer sam vilicu samo izuo iz ležišta, nije trebalo sve raskapati.....na DRZu bi čak bilo i lakše skinut vilicu, osim ako nije zahrđala osovina, onda bu malo više posla ali usput pregledaš vagu, podmažeš itd.....
Mene  lanac sa spojnicom podsjeća na Tomos dane i nekak me odbija stavljati takav tip na jače motore, ako stvarno ima neka preporuka proizvođača da ide takav lanac na DRZa ili neki drugi motor još ajde ali ako ne ja nebi probaval  :blato:
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....

zorro

Na zadnjem Pegascu prije KLV-a mi je bio lanac s tom brzom spojnicom  :huh: ..ha i ja sam nekak malo nepovjerljiv prema toj spojnici..ha ne znam..znaš kak vele: ..sve je to u glaouvi  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

Nije da se hvalim ali svaki kovač ima najlošiju sjekuru pa tako i ja imam dvije i to različite spojnuce na lancu!  :shhh:
Naj te se bojat spojnice, boj te se nestručnog zakivanja! :blato:

Danijel 23

Upravo zvao Motormania, DID set sa lančanicima  15/44, 850 kn/mpc..