Suzuki DR-Z 400 S/SM/E

Autor Patak, Rujan 15, 2017, 22:53:45

« natrag - naprijed »

Patak

Citat: Danijel 23  u Ožujak 24, 2018, 22:47:51
Ne kužim...skino je AlO koji e nastao eluxažom....pa sad je tek napravio sranje....nezaštičen Al.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk

Alumini je potrebno polirati zbog X,Y razloga i dolazimo do završnog sloja. Kako bi ti zaštitio ispolirani aluminiji?

Danijel 23

Nikako...držao ga u idealnim uvjetima...il ga eluxirao.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


Patak

Poznat mi je postupak "eloksiranje aluminija" :thumbup:.  Sad dolazimo do nepoznanice u formuli "Cijena" i da li opravdava njezin učinak na ovakom tipu stoja (motora podložnom svim vrstama atmosferskih utjecaja) ili ćemo postupak poliranja ponoviti (đabe) svake dvije-tri godine?

Danijel 23

Ajde pokušaj spolirat samo zadnju viicu pa se čujemo poslije, prednje štapove neću ni spominjat, a o vagi i ostalim điđa miđama pune utora, rubova, šliceva, neču ni spominjat. Imao sam sve te dijelove u ruci prije mjeec dana i imam sve te spužve  i filceve i pastu koje mgu dovesti u metal u špihl efekt i to na ručnoj brusilice...ali nije to tak jednostavo. Većinom su djelovi čisti odljevak...zanči gruba površina, neki djelovi su eloksrani...opet BIG problem....i tak dalje.

Osy

Pa nemojte od off road motora pravit zbigecane manekene...to je uzaludan posao :bzvz:

Danijel 23

Citat: Osy  u Ožujak 25, 2018, 09:21:42
Pa nemojte od off road motora pravit zbigecane manekene...to je uzaludan posao :bzvz:
:thumbup: zato moj DRZnik ostaje u orginalnom izdanju...svaka ogrebotina ima svoju priću.  :blato:

Osy

Citat: Danijel 23  u Ožujak 25, 2018, 12:36:12
:thumbup: zato moj DRZnik ostaje u orginalnom izdanju...svaka ogrebotina ima svoju priću.  :blato:
:gimme5: :thumbup:

Patak

Ko babe ste :P Pa tko govori da će polirati, samo sam htio pokazati kako izgleda lijepo ispolirani ovjes tj. aluminiji.

Danijel 23

:)

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


Patak


zorro

..a bok te..pa vi ćete upicanit te vaše pile da će vam na kraju bit žao utjerat ih u šumu  :smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

Koliko si shvatio nisam ja fensy biker. Uzeo sam vizir samo da zaštitim GPS uređaje. Amen....pođite u miru!

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


Patak

Čemo vidjeti taj vizir il se samo kurčiš?

Danijel 23

Ne kurčim se.... al imam 2...moram vidjet koji mi bolje odgovara- koji bolje zaklanja navigacije.






Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


Patak

Odličan je :thumbup: :bravo: !

Đes to kupio, pošto?