Korpa kvačila - V-Strom 1000

Autor tibertov, Srpanj 29, 2017, 19:59:58

« natrag - naprijed »

Igor Mihajlik

Je garant. Novi modeli nemaju problema. Imaš amera putuje oko sveta. Stavijo je na staru 2010 novu korpu i odradijo puno kilometara bez jednog samog problema. To je samo jedan primer.  ;)
Lado je moj idol

JZ

Citat: bajki  u Srpanj 31, 2017, 08:06:23
To, dali je problem riješen tek će se vidjeti! ;)

Je..jer od 2014 se nitko nije zalio....ali inace Yamaha je nepoderiva...stvarno kvalitetan motor...isto kao V-strom...jako se malo prituzbi moze naci...

....malo kasnije...

Vidim da je Igor vec odgovorio... ;)
Kupujem polovnu kacigu

Ponti

Danas na kavi upoznah jednog gastarbajtera, radi kao suzuki moto mehaničar u Australiji zadnjih 15-tak godina, porijeklom je iz Blata. Tema je bila korpa na dl 1000.

On tvrdi da se somara treba voziti na 3000 okretaja i više i da će korpa trajati zauvijek, bez ikakvih većih vibracija.
Kaže da su pri manjim okretajima udari na korpu prejaki (v2 motor) i da zbog toga odlazi.  :misli:



zorro

 :kisa:
Citat: Ponti  u Prosinac 13, 2017, 12:38:59
Danas na kavi upoznah jednog gastarbajtera, radi kao suzuki moto mehaničar u Australiji zadnjih 15-tak godina, porijeklom je iz Blata. Tema je bila korpa na dl 1000.

On tvrdi da se somara treba voziti na 3000 okretaja i više i da će korpa trajati zauvijek, bez ikakvih većih vibracija.
Kaže da su pri manjim okretajima udari na korpu prejaki (v2 motor) i da zbog toga odlazi.  :misli:
Ma lupa bez veze..haj mi reci nekoga tko vozi somaru ispod 3 000 okr.  :huh:
Haj da je rekao 4-5000 ok
A da ima nekakvog utjecaja sama vožnja..ha..možda ima možda nema  :misli:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

tibertov

Najbolje bi bilo da ne voziš opće to drlo...trajat će korpa vječno  :ebudale:

Osy

Citat: zorro  u Prosinac 13, 2017, 13:00:40
:kisa:Ma lupa bez veze..haj mi reci nekoga tko vozi somaru ispod 3 000 okr.  :huh:
Haj da je rekao 4-5000 ok
A da ima nekakvog utjecaja sama vožnja..ha..možda ima možda nema  :misli:
Baš tako...to znači da smo i ti i ja vozili na 3000 okretaja  :bzvz:, jer su korpe na KLV-u još uvijek dobre...

Ponti

Citat: Osy  u Prosinac 13, 2017, 13:47:56
Baš tako...to znači da smo i ti i ja vozili na 3000 okretaja  :bzvz:, jer su korpe na KLV-u još uvijek dobre...

Ti čitaj paživljije .... minimalno 3000 okr.
Znači da bi korpa trajala, treba voziti ne ispod 3000, nego 3 i više.


Citat: zorro  u Prosinac 13, 2017, 13:00:40
:kisa:Ma lupa bez veze..haj mi reci nekoga tko vozi somaru ispod 3 000 okr.  :huh:
Haj da je rekao 4-5000 ok
A da ima nekakvog utjecaja sama vožnja..ha..možda ima možda nema  :misli:

Ja znam jednoga koji vozi somaru redovito između 2 i pol do 3 T okr. Naravno, kada je na ravnom ili van grada onda i nešto više, ali ne puno :smijeh:
Ali ja nemam pojma, samo prenosim rečeno mi. Više puta je spomenuo kako su udari takvog motora na korpu pri malim okretajima prejaki za takvu korpu. Eto, to je kao poanta. Da li je sve to istina, ne znam.

fatboy


keko

..to mi ide pod ono: koje je ulje bolje za stroma i lakše šaltanje  :kuri:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Danijel 23

Citat: keko  u Prosinac 13, 2017, 16:28:22
..to mi ide pod ono: koje je ulje bolje za stroma i lakše šaltanje  :kuri:
Pa naravno, KATANA!  :thumbup: Boljega nema. :smijeh:

agolac

U gradu ne možeš voziti 3000 okr i gore. Ima lik djelomično pravo no ipak. I KTM 1290 je V2 pa nisam čuo da im lupaju korpe....a bome je skoro duplo jači agregat....
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ponti

Citat: agolac  u Prosinac 13, 2017, 18:50:54
U gradu ne možeš voziti 3000 okr i gore. Ima lik djelomično pravo no ipak. I KTM 1290 je V2 pa nisam čuo da im lupaju korpe....a bome je skoro duplo jači agregat....

Kod ktm-a je udaranje korpe računalno sinhronizirano s brojem okretaja u danom trenutku, dok je kod stroma to zdravo seljački "udri brate" najjače i to uvijek :)



Al serem, a  :smijeh:

zare

Pa koliko kosta korpa za somaru  :novac:

tibertov


cisco

Citat: zare  u Prosinac 13, 2017, 20:57:14
Pa koliko kosta korpa za somaru  :novac:


Stari Strom: kat.br. 2120006811, cijena 424€
Novi Strom: kat.br. 2120031Y10, cijena 359€


cp by Bajki  :thumbup:
U životu nisu bitne osobe koje vam požele sreču, Bitne su osobe koje vas čine srečnim!!!