DID lanac

Autor Špoki, Rujan 14, 2017, 20:30:07

« natrag - naprijed »

damjandugi


Zoran

Dali je prednji zupcanik na stromu 650 L2-L6 vjerovatno i na ostalima ima gumeni ublazivac ako ima dali je bolje opet stavit zupcanik sa gumenim ublazivacem i koja je razlika ako nema gumenog ublazivaca.
Kad umreš, ti ne znaš da si umro, pa ti nije ni teško. Teško je ljudima u tvojoj okolini. Isto je kada si glup!

Ponti

Citat: Zoran  u Lipanj 25, 2020, 11:34:23
Dali je prednji zupcanik na stromu 650 L2-L6 vjerovatno i na ostalima ima gumeni ublazivac ako ima dali je bolje opet stavit zupcanik sa gumenim ublazivacem i koja je razlika ako nema gumenog ublazivaca.

Je, svi "noviji" stromovi u originalu imaju taj gumeni .... bez je samo malo bučniji, zuji, čuje se više.

Zoran

Citat: Ponti  u Lipanj 25, 2020, 11:44:27
Je, svi "noviji" stromovi u originalu imaju taj gumeni .... bez je samo malo bučniji, zuji, čuje se više.

To me  zanimalo  :thumbup:
Kad umreš, ti ne znaš da si umro, pa ti nije ni teško. Teško je ljudima u tvojoj okolini. Isto je kada si glup!

Zoran

I ovo me zanima ima ko iskustva sa spring link i koliko je pouzdano pretpostavljam da je inace nebi prodavali jer za to ti ne treba nikakav alat da bi spojio lanac, a ovaj hollow rivet link ti treba onaj qurcic da bi se link ucvrstio i spojio sa lancem.
Kad umreš, ti ne znaš da si umro, pa ti nije ni teško. Teško je ljudima u tvojoj okolini. Isto je kada si glup!

ToWaRR

Malo kasni odgovor ali sa quick linkom, spring link, missing link il kako ko zove nebi trebalo bit ništa loše jer lanac se ne lomi bočno nego se isteže dužno. hehe kako ovo zvuči :D

Tako da je to dovoljno sigurno i ne znam da li je itko imao problema sa tim. Recimo na biciklama je to standardna stvar di se lanac više lomi i opet ako pukne lanac teško kada puca na spojnici.

Iako kako neki kažu lakše je za oprat lanac jer ga možeš skidat ali po meni to nije pametno jer se tako hebe spojnica tako da več taj posal ne bi preporučio, bar ne učestalo.
Tomorrow never comes until is too late


Tko radi taj i grijesi........ rece pijetao i sidje sa patke

iviccaa

Imas li ti to na svom motoru?

ToWaRR

Trenutno nemam motor ali mi je poznat sistem kačenja lanca.
Tomorrow never comes until is too late


Tko radi taj i grijesi........ rece pijetao i sidje sa patke

zorro

Citat: iviccaa  u Kolovoz 02, 2020, 07:57:03
Imas li ti to na svom motoru?
Imam ja..zast pitas ?

Poslano prek one stvari

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

iviccaa

Vi brđani se ne računate. [emoji16]

Ma pitam jel čovjek ima iskustva ili samo teoretski priča. Ne znam baš da ljudi to stavljaju na cestovne motore?

zorro

Citat: iviccaa  u Kolovoz 02, 2020, 10:06:27
Vi brđani se ne računate. [emoji16]

Ma pitam jel čovjek ima iskustva ili samo teoretski priča. Ne znam baš da ljudi to stavljaju na cestovne motore?
Imao sam i na pegasu..a isao je on po cesti i 170

Poslano prek one stvari

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ponti

Citat: zorro  u Kolovoz 02, 2020, 10:14:01
Imao sam i na pegasu..a isao je on po cesti i 170

Poslano prek one stvari

Da, da, ne budi skroman ... išao je 300  :buahaha:

zorro

Citat: Ponti  u Kolovoz 02, 2020, 10:37:32
Da, da, ne budi skroman ... išao je 300  :buahaha:
Sta..pa je..kao da je to neka vaaaau brzina
Znam na sto se ovdi misli..koliko je sigurna ta spojnica..iskreno..za motore koji idu preko 200 i ja sam malo skeptican glede tih spojnica mada isto nisam cuo da se nekom razdvojila bas na njoj.
A s duge strane i ova druga koja se zakiva ak se ne naoravi kak spada moze bit jos kriticnija neg ona druga
Ne znam ni sam sto bi rekao.
Najbolje je da to uradi..zakuje.. neko s iskustvom. Ja se nebih usudio nikom sem sebi

Poslano prek one stvari

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

ToWaRR

Citat: iviccaa  u Kolovoz 02, 2020, 10:06:27
Vi brđani se ne računate. [emoji16]

Ma pitam jel čovjek ima iskustva ili samo teoretski priča. Ne znam baš da ljudi to stavljaju na cestovne motore?

Na motorima teoretiziram, na biciklama iskustvo.
Jer na samoj spojnici nema neke sile, ona je samo kao osigirač bar na varijantama za motore.
Tomorrow never comes until is too late


Tko radi taj i grijesi........ rece pijetao i sidje sa patke

Danijel 23

Citat: ToWaRR  u Kolovoz 02, 2020, 11:05:23
Na motorima teoretiziram, na biciklama iskustvo.
Jer na samoj spojnici nema neke sile, ona je samo kao osigirač bar na varijantama za motore.
Nema potreba za reskiranjem. Zakivaš ga i prst u uho. Tako se lanac skida samo kada se mjenja. Vozio sam ja Jawu 175 sa paljenom žicom na spojnici lanca prije 25 god i nikad nije ispo, a lanac se podmazivo rabljenim uljem iz traktora.  :vino: