gašenje kod prvog paljenja nakon dužeg stajanja?

Autor VUCIBATINA, Studeni 19, 2017, 18:03:58

« natrag - naprijed »

VUCIBATINA

prvi put mi se dogodilo da nisan motor vozija oko 15dana, e sad zapravo dogodilo mi se lani da san ga upalija nakon cca 10 dana stajanja i dogodilo mi se isto ovo samo što kako mi se od tad to nije ponovilo smatra san da to nije ništa bitno i da je možda bila slučajnost.
motor mi inače radi u leru na niskim okretajima ali danas ko i zadnji put prošle godine na ljeto upalija san ga nakon 15 dana i ćok je diga okretaje ali nakon kratkog vremena okretaji su počeli padati i on se ugasija.
nakon toga ga upalim bez problema i radi sve ko sat.

to se  događa samo kad stoji duže od 5-6 dana i dogodilo mi se evo drugi put dosad a sad bi li se dogodilo i ćešče da stoji to neznam i nemogu tako lako saznati pošto motor vozim konstantno i stvarno su rjetki dani da ga ne palim i da mi ne triba.

prije misec dana je stavljeno novo ulje,filter,antifriz i oćišćen filter zraka.

kako san se sitija tog događaja od lita ovo paljenje san snima  video san mora podiliti u dva djela jer ga nisan moga uploadati:
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

zapravo na 3 djela jer neće uploada niti u 2 djela.
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

cisco

U životu nisu bitne osobe koje vam požele sreču, Bitne su osobe koje vas čine srečnim!!!

VUCIBATINA

je ler mu je oduvik nizak ali nisan nikakvih problema ima zbog toga, radi fino i mrvicu iznad granice gašenja, sad jedino ako se nije s vrimenom raštela malo ali mislim da bi onda ima isti problem kod svakog paljenja a i ne samo paljenja nego bi se gasija odma dok dođe u ler
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

fatboy


VUCIBATINA

Citat: fatboy  u Studeni 19, 2017, 18:31:38
TPS ili hrđa u rezervoaru...mislim... :misli:


kako iscrpan odgovor :smijeh: :smijeh:

što raditi i kako provjeriti taj tps?

hrđa nije. imam kamericu i ima mrvica hrđe ali pre sitno da bi bilo ikakav problem,tek koja točkica pri vrhu
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Bagy

Citat: cisco  u Studeni 19, 2017, 18:21:12
nešto ni nizak ler....

Ler bi trebao biti na 1300/min. Kod tebe je na nekih 900?
mob: 095/573-6874


VUCIBATINA

to o mom leru se već raspravljalo na prošlom forumu i došlo do zaključka ako motor radi lipo da nema potrebe dirati. kako se on ne gasi niti pravi probleme inače vjerujem da je problem u nečem drugome.

jel može ishlapiti gorivo od stajanja ???
ima li neko štelanje auto ćoka?
kako se čisti taj tps,i jel to moguće sam rješiti?

prvo ću prominiti filter goriva jer to nisan nikad radija samo ga triba naručiti preko ebaja ili slično i čekati da dođe. iako to nije stalan problem nego samo kad dosta stoji pa virujen da ako je šporak filter problem bi bija kod svakog paljenja a i u radu motora inače.
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

keko

.. gorivo je meni stojalo  cijelu zimu u rezervoaru i moja bivša kenjica palila normalno iz prve bez gašenja, dakle ne može ti ishlapiti gorivo za cca 15tak dana. Ne znam zašto ti je broj okretaja u leru oko 900 kad je normalno oko 1300. Jesi li to ti samoinicijativno tako namjestio ili? Nisam čitao ono što si spominjao da je bilo rasprave o tome, ali moje je mišljenje da je 900 okretaja u leru definitivno premalo.
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

cisco

tps se mehanički štela ili menja...na srednje forumu je to bilo lepo napisano...neznam da li je ko preneo one teme?

Kontaktiraj Agolca  :thumbup:
U životu nisu bitne osobe koje vam požele sreču, Bitne su osobe koje vas čine srečnim!!!

VUCIBATINA

Citat: keko  u Studeni 19, 2017, 20:27:32
Ne znam zašto ti je broj okretaja u leru oko 900 kad je normalno oko 1300. Jesi li to ti samoinicijativno tako namjestio ili? Nisam čitao ono što si spominjao da je bilo rasprave o tome, ali moje je mišljenje da je 900 okretaja u leru definitivno premalo.

prije nego sam ga kupija od igora (igvg) brum ga je sredija i takav je doša k meni . e sad ako je s tim lerom bez problema radija 40 000 km zašto bi sad radilo to probleme. najlakše bi bilo dignuti okretaje u leru i vjerovatno s tim rješiti ovo ako bi se to uopće više ponavljalo ali me strah da s tim nebi zakamuflira neki potencjalni problem koji se ovako manifestira.


potražiti ću temu o tps na starom forumu. moran priznati da neman blagog pojma ni što je to pa ću se tribati educirati
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Danijel 23

Citat: VUCIBATINA  u Studeni 19, 2017, 20:58:50
prije nego sam ga kupija od igora (igvg) brum ga je sredija i takav je doša k meni . e sad ako je s tim lerom bez problema radija 40 000 km zašto bi sad radilo to probleme. najlakše bi bilo dignuti okretaje u leru i vjerovatno s tim rješiti ovo ako bi se to uopće više ponavljalo ali me strah da s tim nebi zakamuflira neki potencjalni problem koji se ovako manifestira.


potražiti ću temu o tps na starom forumu. moran priznati da neman blagog pojma ni što je to pa ću se tribati educirati
Nije OK za motor ako imaš pre nizak br.okretaja.