DL650 K7 ABS 53000 km vraćanje u život

Autor agolac, Siječanj 20, 2018, 22:29:28

« natrag - naprijed »

ROGI

Skoro sat vremena sam uzivao u ovu temu.Zaboravio na sve probleme .Upravo zato postoje motori i forumi za motore. :blato: :thumbup:

zorro

Jebate..totalno sam zaboravio na ovu temu..pa tad je Ćoso još imao kenju  :smijeh:
..super se podsjetiti da imaš ultrazvučni čistač..pa sve one preporuke za čišćenje dijelova  :thumbup:
Upravo sam i ja u akciji..repariram zadnji amortizer pa sam također sve poskidao..od zadnjih vilica, dogbonesa, itd ..pa su mi neke stvari iz ove teme korisni  :beer:

Agolče..samo laganini..znam da si žestok i kad nešto kreneš radit da moraš završit u dan-2 ..al haj brate mili..nije priša  :smijeh:  :belj:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ćoso


agolac

Citat: VUCIBATINA  u Siječanj 21, 2021, 07:34:22
Bravo,svaka cast!!!
Za koliki love ga dajes,prijatelj mi trazi bas takvo nesto

Kupljen za 1850€
Sređena radilica 212€
Set novih brtvi za sklapanje agregata 187€
Novi vijci koji drže klipnjače na radilici (manual kaže do not re-use) 63€
Novi polovni poklopci statora i kvačila jer je originalne malo popapala sol pa da ne bude ružno 95€

Dakle trenutno smo 2407€ a mislim da neće biti nešto puno više od toga. Vidim kad sve sklopim.
Sad će biti i više slikica kako to sve budem čistio i polirao...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Osy

Citat: VUCIBATINA  u Siječanj 21, 2021, 07:34:22
Bravo,svaka cast!!!
Za koliki love ga dajes,prijatelj mi trazi bas takvo nesto
Jel to onaj biser što mu se već raspao, tvoj bivši :)

VUCIBATINA

možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Zoran

Kad umreš, ti ne znaš da si umro, pa ti nije ni teško. Teško je ljudima u tvojoj okolini. Isto je kada si glup!

Zoran

Citat: agolac  u Siječanj 20, 2021, 23:59:35
Agregat je rastavljen, radilica je odnesena u TTM u Rijeci, oni su obradili dosjed radilice na kojem su leteći ležajevi te su našli nove ležajeve koje su upasali na obrađenu radilicu. To je firma koja se inače time bavi desetljećima, tako da vjerujem da su to napravili profesionalno.

Su oni na krnjevu mislim da su bili pa me zanima jesu li jos uvijek tamo

Kad umreš, ti ne znaš da si umro, pa ti nije ni teško. Teško je ljudima u tvojoj okolini. Isto je kada si glup!

Danijel 23

Citat: agolac  u Siječanj 21, 2021, 12:37:46
Kupljen za 1850€
Sređena radilica 212€
Set novih brtvi za sklapanje agregata 187€
Novi vijci koji drže klipnjače na radilici (manual kaže do not re-use) 63€
Novi polovni poklopci statora i kvačila jer je originalne malo popapala sol pa da ne bude ružno 95€

Dakle trenutno smo 2407€ a mislim da neće biti nešto puno više od toga. Vidim kad sve sklopim.
Sad će biti i više slikica kako to sve budem čistio i polirao...
Dno si uredio!
Što je sa klipovima/karikama, dali si prije rastavljanja bar izmjerio kompresiju. Dali si sada možda izmerio ovalost celindara i kipa? Glave, poravnate, sicevi prebrušeni na ruku, zamjenjene gumice?

agolac

Citat: Danijel 23  u Siječanj 21, 2021, 17:56:29
Dno si uredio!
Što je sa klipovima/karikama, dali si prije rastavljanja bar izmjerio kompresiju. Dali si sada možda izmerio ovalost celindara i kipa? Glave, poravnate, sicevi prebrušeni na ruku, zamjenjene gumice?

Vidi ovog... nisam još gotov  :). Klipnjače su ganz nove zajedno s ležajevima na radilici. Klipove s karikama pogledam prema manualu. Glava da je iskrivljena bi curila brtva glave. No i to provjerim po manualu. Očistim spojeve ručno prje spajanja. Sve brtve će biti nove, imam cijeli novi gasket set. Nemam set za test kompresije ali i to nabavim, uvijek dobro dođe.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Citat: Zoran  u Siječanj 21, 2021, 15:53:22
Su oni na krnjevu mislim da su bili pa me zanima jesu li jos uvijek tamo

Tamo negdje na Marinićima. Sad im je zgrada uz ovu novu cestu. Malo dalje od Citroen Mihelića, tamo je blizu i neki auto otpad...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Pranje, čišćenje nakon strojne obrade...

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain