Psi / zakon / praksa

Autor fatboy, Kolovoz 22, 2017, 21:48:36

« natrag - naprijed »

fatboy

Narode, trebam pomoc/savjet.
Moraju li vlasnici staforda i slicnih pasa stavljati im brnjicu kad idu s njima setati? Danas je jedan problematicni otrgnuo se sa lajnom i utrcao sogiju u dvoriste i napao macka. Tako moze i moje ili necije dijete... a ta glupaca zivi sa takva dva i sinom u stanu od 50-60 kvadrata... u nasou ulici gdje gomila djece se igra, trci po cijeli dan i vristi. Meta koliko hoces...
Policajci se prave grbavi kao i obicno... :thumbdown:

zorro

Citat: fatboy  u Kolovoz 22, 2017, 21:48:36
Narode, trebam pomoc/savjet.
Moraju li vlasnici staforda i slicnih pasa stavljati im brnjicu kad idu s njima setati? Danas je jedan problematicni otrgnuo se sa lajnom i utrcao sogiju u dvoriste i napao macka. Tako moze i moje ili necije dijete... a ta glupaca zivi sa takva dva i sinom u stanu od 50-60 kvadrata... u nasou ulici gdje gomila djece se igra, trci po cijeli dan i vristi. Meta koliko hoces...
Policajci se prave grbavi kao i obicno... :thumbdown:
Zakon je propisao brnjice za neke određene pse "opasne" .. trebaš znati koja je rasa pa se može provjerit na netu
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

fatboy

Navodno ispada da mora brnjicu nosit tek kad i ako se pokaze da je agresivan...al mi to malo sumnjivo objaanjenje...policajci rekli da ako nema svjedoka ni stete, ne mogu nista... :thumbdown: :thumbdown:

zorro

Navodno ovisi o lokalnoj samoupravi..gradu ili ćemu već
Znači nije isto u ZG i PŽ npr.

http://www1.zagreb.hr/slglasnik.nsf/rest-akt/A0F6DDCE8DD5256DC1256CD900478EE5?Open


            Na ulici, javnoj površini, u parkovima te u prostorijama koje služe zgradi kao cjelini (stubište, ulaz, dizalo, dvorište i slično) pas se mora voditi na uzici tako da ne ugrožava sigurnost i zdravlje ljudi, drugih životinja i njihovo kretanje.
            Psi koji su zbog svojih urođenih svojstava i agresivnog instinkta ili izvježbanosti opasni za sigurnost ljudi, a posebno dobermani, američki strafordski terijeri, bulterijeri, pitbul terijeri, rotwaileri, doge, njemački i belgijski ovčari, japanski borilački psi, veliki japanski špicevi, mastifi, šarplaninci i njihovi križanci, moraju se, na površinama iz stavka 1. ovog članka, voditi na uzici, obvezno s brnjicom.
            Iznimno od stavka 2. ovog članka bordoške doge i napuljski mastifi vode se, na površinama iz stavka 1. ovog članka, na uzici, ali bez brnjice.
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ponti

Možeš se slikati, ako policija ne reagira kako ćeš ti riješiti stvar.
Pas mora biti na lajni. Mislim da staford mora imati brnjicu. To što se otrgnuo je problem vlasnice i nju možeš tužiti za bilo kakvu nastalu štetu koju pas počini.



Nego, šogi ti je dakle blizu .... zar si na ženino kuću gradio :smijeh:

agolac

Citat: Ponti  u Kolovoz 22, 2017, 22:06:14
Možeš se slikati, ako policija ne reagira kako ćeš ti riješiti stvar.
Pas mora biti na lajni. Mislim da staford mora imati brnjicu. To što se otrgnuo je problem vlasnice i nju možeš tužiti za bilo kakvu nastalu štetu koju pas počini.



Nego, šogi ti je dakle blizu .... zar si na ženino kuću gradio :smijeh:

Šta se tnisi ti uselio kod svoje žene na otoku :buahaha:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain


zorro

Citat: tibertov  u Kolovoz 22, 2017, 22:11:33
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2008_10_117_3386.html
DA..kasnije sam i ja  naišao na to
Znači Fat..po ovme najbolje prijaviti veterinaru..i po svemu navedenom bi veterinar trebao tog psa proglasiti opasnim..e onda mora imati brnjicu u šetnji
U dvorištu ne mora..pa ak pobjegne iz dvorišta..hebi ga..drž gaće  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

fatboy

Gle, vecina nas jos uvijek ima otvorena dvorista i u njih moze utrcati kad hoce...ona zivi u zgradi u stanu...jebote, prijavit ce je kad mi zakolje dijete ?!?!
Jebat cu nekome majku, samo moram vidjeti na koji nacin i kojim redom...

tibertov

Ja bi donio pravilnik da osoba koja ima te opasne pasmine mora poslat psa na socijalizaciju inace bi psa oduzeo, a vlasniku nabio kaznu da mu se zavrti u glavi.

Goran69

To kod nas lagano...uzmes pušku bum bum.... nece vise utrcava..nema ni nervoze posle

Sent from voices in my head


agolac

Citat: Goran69  u Kolovoz 22, 2017, 22:24:03
To kod nas lagano...uzmes pušku bum bum.... nece vise utrcava..nema ni nervoze posle

Sent from voices in my head

:buahaha:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ponti

Citat: agolac  u Kolovoz 22, 2017, 22:11:02
Šta se tnisi ti uselio kod svoje žene na otoku :buahaha:

Ma kakvi, kupio sam teren i izgradio kuću.
Potrošio sam kišu božju na ove zidove ovdje.
A prvo što sam unutra napravio je bilo centralno grijanje ... nikada u životu se nisam smrzao dok nisam došao u Dalmaciju :smijeh:

zorro

Citat: fatboy  u Kolovoz 22, 2017, 22:20:18
Gle, vecina nas jos uvijek ima otvorena dvorista i u njih moze utrcati kad hoce...ona zivi u zgradi u stanu...jebote, prijavit ce je kad mi zakolje dijete ?!?!
Jebat cu nekome majku, samo moram vidjeti na koji nacin i kojim redom...
..najgore je to što uvijek najebu ti jadni psi..koji su u 99% slučajeva odraz vlasnika  :thumbdown:
A ništa..napravi pračku..daj klincima i ne na psa..neg babu zveknu međ rogove  :smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ponti

Citat: zorro  u Kolovoz 22, 2017, 22:27:38
..najgore je to što uvijek najebu ti jadni psi..koji su u 99% slučajeva odraz vlasnika  :thumbdown:
A ništa..napravi pračku..daj klincima i ne na psa..neg babu zveknu međ rogove  :smijeh:

Zračnicom po guzici psa dok ga baba šeta. A snajper kroz malu rupicu na krovu da baba ne vidi odakle se puca.
Više ni baba ni pas ne budu tu prolazili.