Problemi s drvetom

Autor fatboy, Kolovoz 27, 2017, 09:29:07

« natrag - naprijed »

fatboy

Alo drustvo,

Terasa na kuci mi je natkrivena (nastavak krova kuce), znaci s donje strane se vidi brodski pod i rogovi. Tijekom ljeta sam primjetio tragove kao vrlo sitne piljevine na podu. Gore sam na rogovima i gredi nasao nekoliko rupica u kojima bude ta neka zivina i papa drvo. Zenak kupila neki fungicid ili slicno, ima tanku slamkicu pa lako naguras u rupu i naspricas. I naravno kad mislis da si jako pametan jer si rijesio, eto ga opet...
Sad mi se cini cak i da se pojavljuje na spojevima brosdkog poda. Kako je to utoreno, nemam pojma od kud dolazi... :thumbdown:
Ako itko ima znanje i savjet, molim lijepo. Gubim inspiraciju i strpljenje s nekim stvarima, a onda mi reakcije nisu bas pametne i korisne... :huh:

Lavandić

http://www.savjetnica.com/kako-se-rjesiti-crvotocina/

A možeš pokušati ako negdje nađeš onaj uređaj 100gradi, za čišćenje sa vodenom parom. 

Jeben posao, sretno

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


zubakis

Citat: fatboy  u Kolovoz 27, 2017, 09:29:07
Zenak kupila neki fungicid ili slicno,

Nadam se da nije kupila fungicid, jer to je protiv nametnika tipa, gljivice, mahovina i sl. Tebi treba insekticid.
Ja sam to riješija sa BELOCID-om od Belinke, ali nisam ima brodski pod od dole pa mi je bilo pristupacnije nego tebi.

gianni

Prije uredenja potkrovlja sam nekoliko puta pospricao Drvocidom, to je mislim samo usporavanje rada malih stvorenja.
Ime dok si ziv nece oni to pojesti, a kasnije nek se zetovi razmisljaju :)

gogs

....a ja mislio neki problemi s ženom  :smijeh:

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zubakis

Citat: gogs  u Kolovoz 27, 2017, 10:23:23
....a ja mislio neki problemi s ženom  :smijeh:
:smijeh:
i bit će ako ne riješi male štetočine.

Osy


Šime

Ako imaš nekog u HEP u, kažu ljudi da je najbolje trafo ulje, premažeš kao sa sandolinom i svi nametnici bježe .

agolac

Da ili odi na HŽ i uzmi ono sredstvo s kojim premazuju balvane na pruzi :buahaha:

Nećeš više ni ti izaći na terasu, a kamo li životinjice :ooda: :smijeh:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

fatboy

Vidim ja da je rjesenje zapravo lako

- ignoriram tu piljevinu jer ionako to ne mogu pojesti dok sam ziv ( kako Gianni kaze)
- izbjegavam zenu kako si ne bi stvorio dodatne probleme u zivotu


Jebli vi sebe sami jeste korisni...ali ste i u pravu djelomicno... :beer: :beer:

P. S. Krivo sam napisao a ona je kupila ispravan taj "...icid"

Saxi

Ja reko pretukla te žena kad si bio bez kacige, a ono zapravo žižak ti napao drvo rekao bih, a protiv njega postoje stvari kojima se premaze spolja preventivno da se ne bi stolarijom hranio, a sad najbolje gledaj u drugu stranu i nemoj zenu da nerviraš da ne strada i motor iako nije od drveta

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Ponti

Rješenje je napraviti betonske stupove i grede ... neće crvi ući 100%



:rofl:

zorro

Ntko ti je preporučio trafo ulje iz HEP-a..pa ono za grede na prugi..isto tak možeš i sa rabljenim uljem..al to je sve onak..nezdravo i za ljude ako u blizini tog obitavaš ćesto.
Insekticidi pak imaju svoj rok..nekakvu karencu ..dok traju..kasnije ishlape i onda ništa od toga

Ja bih ti preporučio ako imaš nekoga od lovaca..oni imaju nekakvu tekučinu kojom premazuju svoje čeke i hranilišta za divljač..i navodno je super..nema šanse da crvica dođe..a ak već postoji..ubit će je
Isto tako ti to rješavaju kojekavi premazi za drvo Lazurioti i slilčno..samo dobro natopi..i po mogućnosti 2 x premaži.
Što god napraviš..bolje će bit neg da tak ostaviš..crvica je zajebana..em ti non stop ta piljevinica pravi krš..em se to kad tad stropošta  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

niko

bojim se da je Gianni u pravu ???