Za one koje sport ne zanima...

Autor zorro, Studeni 09, 2017, 22:10:55

« natrag - naprijed »

željko

ok. ako ispadne veći imam ja motorku
samo da nebude manji

zorro

Citat: željko  u Studeni 24, 2017, 12:15:55
ok. ako ispadne veći imam ja motorku
samo da nebude manji
Da se razumijemo..ni ja ne znam 100% točan odgovor..imam 2-3 rezultata.. (ni jedan nije 8 m  :)  ) ..za koje imam nekakvo objašnjenje ..zato sam i napisao da se objasni i logički potkrijepi ak netko misli da zna točan odgovor  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

iviccaa

Citat: zorro  u Studeni 24, 2017, 12:12:57
ok..piše da je 4 m. ali tu vertuikalnu sjenu koja je 4 m. može dati/projicirati i stup koji je 8 m i koji je 4 m..ili 12 m......  ;)
Kojom logikom?
Ako imamo vertikalni stup i vertikalni zid iza stupa, sjena je duga isto kao i stup, ne moze biti ni kraca ni duza.

zorro

Citat: iviccaa  u Studeni 24, 2017, 12:26:30
Kojom logikom?
Ako imamo vertikalni stup i vertikalni zid iza stupa, sjena je duga isto kao i stup, ne moze biti ni kraca ni duza.
po toj logici je onda crveni stup visok 4 m.
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zorro

a pitaš kojom logikom je ovisna visina vertikalnog stupa ..pa po mojoj logici je ovisna o kutu svjetla  ;) zar ne  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

iviccaa

Citat: zorro  u Studeni 24, 2017, 12:29:58
po toj logici je onda crveni stup visok 4 m.


Naravno da nije.
Ali ta 4m na vertikalnom zidu odgovaraju 4m u stupu.
Ostala 4m su na podu 6m i tu sjena moze biti razlicito duga, ovisno o kutu sunca.

Ja pricam o sjeni na paralelnom zidu.

željko


zorro

i dalje se ne slažem da je 8 m.
Da je stup npr 4 m. onda vertikalne sjene nebi ni bilo na zidu..bilo bi samo oni 6 m. sjene na podu.
E sad..zašto bi onda još tih 4 m stupa projicirala isto 4 m na zidu ..zar misliš da 2 m. (iznad onih 4) nebi mogla projicirati 4 m na zidu.
Moj 1. izračun je bio 6 m. ..al sad što dalje mislim da je nekakav brj s decimalama..a ne puni..znači ni 6 ni 8  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

iviccaa

Citat: zorro  u Studeni 24, 2017, 12:43:37
i dalje se ne slažem da je 8 m.
Da je stup npr 4 m. onda vertikalne sjene nebi ni bilo na zidu..bilo bi samo oni 6 m. sjene na podu.
E sad..zašto bi onda još tih 4 m stupa projicirala isto 4 m na zidu ..zar misliš da 2 m. (iznad onih 4) nebi mogla projicirati 4 m na zidu.
Moj 1. izračun je bio 6 m. ..al sad što dalje mislim da je nekakav brj s decimalama..a ne puni..znači ni 6 ni 8  :)
Stup je paralelan s vertikalnim zidom.
I bez obzira kako sunce tuklo u taj stup ostavit ce sjenu koja je isto duga kao i stup.
Pricamo o paralelnim ravninama.
Probaj na komad papira nacrtati vertikalnu crtu i onda projiciraj tu crtu na paralelni "zid".

Mozes se ti ne slagati, ali nije ovo debata nego cista geometrija.

iviccaa

Citat: zorro  u Studeni 24, 2017, 12:31:55
a pitaš kojom logikom je ovisna visina vertikalnog stupa ..pa po mojoj logici je ovisna o kutu svjetla  ;) zar ne  :huh:
Krivo.

Sunceve zrake su paralelne i pod istim kutem napadaju stup.
Da imamo dzepnu svjetiljku onda bi prica bila drugacija.

željko


iviccaa



Dobro da nije nudio pivu ovaj put.

zorro

Citat: iviccaa  u Studeni 24, 2017, 12:52:24
Krivo.

Sunceve zrake su paralelne i pod istim kutem napadaju stup.
Da imamo dzepnu svjetiljku onda bi prica bila drugacija.
ooooooo..tu nešto nisi u pravu ..ne projicira se sjena isto kad je sunce na jugu(u najvišljoj točki) ili kad je na zapadu pri zalasku..bez obzira što je paralelno..isto tako može se napravit pokus kod kuće sa nekakvim stupom..i nije ista dužina sjene u ljeti u podne i zimi u podne..tak da..ima tu kak ti veliš geometrije..ali mislim da je ovaj zadatak varka upravo zbog kuta svjetlosti..pa bila ona sunčeva ili umjetna
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zorro

Citat: željko  u Studeni 24, 2017, 13:02:37
.
..huh..ovo je dobro objašnjeno i logički potkrijepljeno  :bravo:  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

iviccaa

Ajde da smo se slozili da nisi bio u pravu.