Upalila mi se Check Engine lampica

Autor Saxi, Kolovoz 10, 2020, 08:57:53

« natrag - naprijed »

Saxi

Suvo, usred vožnje se uključi Check Engine lampica, stanemo izvršimo dijagnostiku i on očita c46 koga nema na listi grešaka koju je Fantom postavio
Na polasku smo gurali nov GSA koji nije hteo da upali, prešlo mi sa njega.

fatboy

Saxi, tebi se voda uvukla negdje u konektor... :misli:

Danijel 23

Što je Tibiju pisalo kad mu je somara krepala na Stelviu?  :misli:

Bagy

Saxi glancaj taj motor prije nego staviš fotku! 😱
mob: 095/573-6874

Osy

Grdana je i ovako ružna, tako da je ne treba prati :bzvz:

jeeves

Izgleda da je ventil kod auspuha
Provjeri zategnutost sajle koja ga otvara/zatvara.


Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Ponti

Ima za kupiti ona mala elektronika koja klapnu uvijek drži otvorenom.

Danijel 23

Bože moj koja nauka s tim somarama. To u BMWeaja nema. Tamo AKO se desi il ti otpadne kugla il ode diferencijal, AMEN!
:misli: di ste BMWejaši sad je prilika da ih opletemo!   :smijeh:

Suki

Citat: Danijel 23  u Kolovoz 16, 2020, 21:12:25
Bože moj koja nauka s tim somarama. To u BMWeaja nema. Tamo AKO se desi il ti otpadne kugla il ode diferencijal, AMEN!
:misli: di ste BMWejaši sad je prilika da ih opletemo!   :smijeh:
:moto2:

098 9232180

Saxi

Hvala društvo, kako se greška pojavila, tako i nestala
Verovatno mu ne prija što nemam vremena da ga češće teram unaokolo, ispratiću već šta mu je, serem im se u kompjuter, što jednostavniji koncept to bolje, ovako ga zapetljaše dibidus.

Osy

Citat: Saxi  u Kolovoz 17, 2020, 00:26:34
Hvala društvo, kako se greška pojavila, tako i nestala
Verovatno mu ne prija što nemam vremena da ga češće teram unaokolo, ispratiću već šta mu je, serem im se u kompjuter, što jednostavniji koncept to bolje, ovako ga zapetljaše dibidus.
Kvar za medalju, dođe i ode :bzvz: ;) :smijeh:

bajki

Jeeves je upravu. Radi se o ventilu koji se nalazi na ispušnoj grani.

Saxi (ako se opet desi), evo šta kaže manual:

C 46 - EXCVA position sensor circuit malfunction The sensor output voltage is not within 0.14 V – 4.90 V.

Najosnovnija provjera je provjera svih kontakata na konektoru i napona na njemu, kao i provjera dali ventil uopšće zatvata i otvara. Ako je to sve OK, onda se u daljnju provjeru ide sa SDS uređajem.

Danijel 23

Citat: bajki  u Kolovoz 17, 2020, 07:48:52
Jeeves je upravu. Radi se o ventilu koji se nalazi na ispušnoj grani.

Saxi (ako se opet desi), evo šta kaže manual:

C 46 - EXCVA position sensor circuit malfunction The sensor output voltage is not within 0.14 V – 4.90 V.

Najosnovnija provjera je provjera svih kontakata na konektoru i napona na njemu, kao i provjera dali ventil uopšće zatvata i otvara. Ako je to sve OK, onda se u daljnju provjeru ide sa SDS uređajem.
:misli: bilo bi dobro pronač taj konetor i provjerit jel vlažan i servisati ga. Je se bude opet to desili i to ubrzo ako je vlaga u pitanju.

bajki


Danijel 23

Inače na GS LC ta klapna često zaribava pa bi trebalo obratit pozornost i na nju tj. servo kolj upravlja njome. Angolac, dali se može klapna izbacit iz sistema. Na GS LC je to moguće. Mahanika (leptir i sajle) van, samo ostaje servo koji "uredno" strujno radi.