DL1000 Problemi s magnetima

Autor agolac, Kolovoz 25, 2019, 15:09:22

« natrag - naprijed »

Da li je netko od vas do sad imao problema s odljepljenim magnetima

Da
6 (27.3%)
Ne
16 (72.7%)

Ukupno Glasova: 22

Cypher

Ako je teorija ispravna, onda bi se to kod svakog dogodilo na otprilike istoj kilometraži ako uzmemo u obzir eksploataciju i servisne intervale. Ili ima primjeraka kojima se to još nije dogodilo

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk


zorro

Citat: Cypher  u Kolovoz 10, 2023, 22:25:16Ako je teorija ispravna, onda bi se to kod svakog dogodilo na otprilike istoj kilometraži ako uzmemo u obzir eksploataciju i servisne intervale. Ili ima primjeraka kojima se to još nije dogodilo

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk


Blizu 80 000 je imao kad sam ga prodao i nikakvih naznaka tad nije bilo. Kod novog vlasnika ne znam što se dalje dešavalo i dali je imao ovih problema.
Al ok..davno smo ustanovili da je moj rađen u 1. smjeni, a dosta nekih poznatih u 2. i 3. (noćnoj) smjeni 😁
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Cypher

Eto, dilema riješena. Teorija ne valja. Ostaju stare prokušane metode o trajnosti magneta....bacanje graha i gatanje iz kave...ili ti ga...kako te dopadne

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk


agolac

Kaze lik da je Suzuki ljepilo napravljeno da izdrži u mineralnim uljima a većina nas stavlja neku sintetiku oolu sintetiku. Znači zavisi i koje ulje tko trpa u motor. Uglavnom teorija ima smisla jer je ljepilo očito loše i problem se ponavlja na puno motora.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Cypher

Citat: agolac  u Kolovoz 11, 2023, 08:35:43Kaze lik da je Suzuki ljepilo napravljeno da izdrži u mineralnim uljima a većina nas stavlja neku sintetiku oolu sintetiku. Znači zavisi i koje ulje tko trpa u motor. Uglavnom teorija ima smisla jer je ljepilo očito loše i problem se ponavlja na puno motora.
Znači kad bi se trpalo samo mineralno ulje to se ne bi događalo...ne vjerujem. Ako ulje zadovoljava API ili JASO standard koji je propisao Suzuki ne vidim problem. Jedino da se usporede dva motora. Jedan koji ima original magnet i drugi kojem se odlijepio. I da vlasnici kažu koje ulje trpaju. Inače, isto se događa i KLE-u. Ima ekipe koja u njega ne trpa polusintetiku pa se opet dogodi. Ja bih prije rekao da je problem u dizajnu magneta. KLE ima identičan.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk


agolac

Dizajn magneta je definitivno glup, na svim novijim modelima je magnet u krug, od jednog komada...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Magneti zaljepljeni i uskoro nazad kod mene  :bravo:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Stjepko

Bravo Andrej a bravo i za Mireka  :vino:

Fantom

Citat: agolac  u Rujan 13, 2023, 14:33:36Magneti zaljepljeni i uskoro nazad kod mene  :bravo:


Bravo. Vidim lijepio ih je sa slicnim / ili istim ljepilom kao meni Albanac. Na moju incijativu i u utorima malo deblje ljepila da se teze pokrenu u stranu. Dizajn magneta i korpe im je uvijek bio naivno izveden znajuci kakve vibracije radi V2.

keko

Citat: agolac  u Rujan 13, 2023, 14:33:36Magneti zaljepljeni i uskoro nazad kod mene  :bravo:

.. profesionalno odrađeno  :thumbup:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

agolac

Još jedan problem s magnetima. Motor je SV1000 od prijatelja, brat blizanac od DL1000, 27.000 km. Ako se netko pita kako toliko malo km na motoru koji se prestao prodavati u EU 2008, bilo je par primjeraka koji su se taljigali po salonima. Nećete vjerovati ali po knjižici vozila ovaj motor je registriran kasnije nego se uopće smio prodavati u EU...Nije muljaža na razini da je groblje jer stvarno izgleda nov nov, već neka muljaža s prodajama motora u zalihama. Pomakla su se dva magneta. Izgleda da je sve ok i radi kako treba dok su samo dva pomaknuta, no kad se  i treći pomakne onda više ne puni akumulator kako treba... Vjerujem da možemo zaključiti da su se magneti na ovim motorima počeli pomicati onaj dan kad je motor prvi put upaljen  :buahaha:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Fantom

Nesto kao moj. Skoro kao nov, a pomaknuo 4 magneta na 32000. To je fakticki jedina mana tih agregata koji vas realno moze ostaviti u vukojebini. Korpa prolupa picis dalje. Nikad necu zaboraviti taj zvuk kad mi se ugasio pred Tiranom. U videu se tacno cuje kako su magneti poceli zveketati prilikom gasenja.
Od tog dana i manometar putuje ispod sica