DL650 K7 ABS 53000 km vraćanje u život

Autor agolac, Siječanj 20, 2018, 22:29:28

« natrag - naprijed »

agolac

DL650 K7 ABS, 53 000 km. Na leru radi ko beba ali na većim okretajima se čuje lupkanje iz agregata. Iz tog razloga je bio jako povoljan, delivered by Lavandić. Ideja ga je srediti ako se može, a ako ne, unutra novi agregat. Još jedna ideja je da bude donator za DL1K perverzije kao preseljenje ABSa ili djelove za moj DL650, ali to je manje vjerovatno. Rađe bih ga sredio da se sjaji, radi savršeno pa prodao nekom sretniku, a ja ću se uz put jako zabavljati.

Agregat će biti kompletno rastavljen da vidim gdje je problem. Vidjeti ćete mu sva "crijeva" :-\ S obzirm da ću ga rastaviti cijeloga, svi djelovi će biti oprani, očišćeni. Pa da vidimo šta se može napravit i kako će izgledati
na krajui....

Ovako je izgledao danas popodne. Neko vrijeme više neće tako izgledati  :smijeh:





Prijašnji vlasnik je ugradio neku sklepotinu koja mu je držala karte. Navigacija by Mujo. Sva sreća nije ništa oštetio. Kad sam ovo počupao van, ostao je kao iz tvornice. Hrđavi vijci će se zamjeniti.





Plastika koja štiti ispuh je požmarila od sunca. To će da se sredi ako se može, bilo nekim farbanjem bilo novom/polovnom plastikom.



Također utjecaj sunca



Oštećena plastika. Možda mu je padao s mjesta kao mom pijatelju Buggyu koji ima istog sivka u garaži te mu je na tom mjestu izgrebano.



Ima neke čudne nosače za kofere. Vjerovatno neki H&B. Vrlo jednostavno se skidaju, ali mislim da nisu kompatibilni s Givi. Također, vide se hrđavi vijci od utjecaja vremena. Sve te hrđave vijeke zamjenim...



Vijak koji drži bočne nosače. Samo se okrene za 90 stupnjeva i nosači se skidaju dolje. Fora...



Isti nosač samo iza.



Taj nosač je koma od hrđe. Vidjeti ću da li se ti nosači daju izšmirglati hrđa te pofarbati. Ako ne, baja



Zbog istog nosača za bočne kofere, žmigavci su pomaknuti prema natrag na novi nosač





Gumene štitnike je izgleda zabrtvljeno nekim silikonom





Nekakva prljavština na poklopcu



Čvaknut komadić plastike. To ću teško srediti, ali ako to jedino ostane, hebiga....



Vizir požmaren od sunca. Će vidimo da li se da ispolirati da se sjaji kao nov



Opletena crijeva u gornjem dijelu. Stara crijeva u djelu nakon ABS razdjelnika pa do kalipera. Također nešto hrđe po štapovima. To se skine....





Suzuki ralica i Suzuki crash bar.



Radijator ima malo savijenih rebaraca, ali ništa više nego bilo koji strom koji vozi. Ustvari izgleda jako dobro. Malo mu se ljušti boja pa će to sredim...



Isto neka prljavština na poklopcu vodene pumpe.



Cijevi ispuha će da se ipoliraju da se sjaje ko pasja kesa



Neki ludi čep za ulje.



Počinje striptiz





Unutra je vrlo uredno i čisto.



Ralica









A za što služi ova rupa  :-\



Air box malo mastan...će se očisti....







Hladnjak









Zadnji cilindar





Ventili su mu super. Ehm  :kava:



"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Patak

Što sol napravi od motora :puke:

Što ga nisi oterao na praonicu i mlaznicom dobro oprao motor prije šarafanja... Pratim nastavak :thumbup:

Osy

Da, baš to htjedoh napisati, ono na deklu i vodenoj pumpi je izgrizla sol i ne znam kako će se to srediti :huh:

agolac

Citat: Patak  u Siječanj 20, 2018, 22:41:53
Što sol napravi od motora :puke:

Što ga nisi oterao na praonicu i mlaznicom dobro oprao motor prije šarafanja... Pratim nastavak :thumbup:

Nema tablice jer nije registriran a u garaži nemam vode. Tako da...biti će pranje dio po dio od doma. Dok me žena ne skalpira   :-\
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Lavandić

Ufatio si ga napokon!

Otvori temu za komentare!

Btw. KLV je dobio novu pumpu goriva i sad leti! Još da ga malo ušminkam pa stavim koju sliku.

P. S. NA što sumnjaš kod kenje, zašto klapa motor?

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


Lavandić

Citat: Osy  u Siječanj 20, 2018, 22:43:38
Da, baš to htjedoh napisati, ono na deklu i vodenoj pumpi je izgrizla sol i ne znam kako će se to srediti :huh:
Po meni nije sol, kao da se nešto tipa tekućine za kočnice razlijevalo po agregatu. Andrej možda da napišeš koliko te izašao u takvom stanju, da bude jasnije zašto si se ufatio šarafati po njemu.

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


Osy

Citat: Lavandić  u Siječanj 20, 2018, 22:47:52
Po meni nije sol, kao da se nešto tipa tekućine za kočnice razlijevalo po agregatu. Andrej možda da napišeš koliko te izašao u takvom stanju, da bude jasnije zašto si se ufatio šarafati po njemu.

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk
Da, ili to... :misli:

agolac

Citat: Lavandić  u Siječanj 20, 2018, 22:45:09
Ufatio si ga napokon!

Otvori temu za komentare!

Btw. KLV je dobio novu pumpu goriva i sad leti! Još da ga malo ušminkam pa stavim koju sliku.

P. S. NA što sumnjaš kod kenje, zašto klapa motor?

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk

Nemam pojma i nemam baš toliko iskustva da bih znao na uho šta je. Vidjeti ćemo šta je kada ga raščerupam dio po dio  :smijeh:


Da, za one koji nisu u toku, ja nisam baš stigao voziti KLVa od Lave jer je tada u Rijeci bio non stop potop. Kad sam ga provozao dan kad ga je odveo, nisam ga baš razgazio pa nisam ni primjetio da nakon 5000 okretaja umire. No kad mi je Lava rekao da neće, rekoh mu da provjeri pumpu goriva. Jedva da je izbacila par kapi benzina. Koliko je izbacila? Dec dva?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Patak

Citat: Osy  u Siječanj 20, 2018, 22:43:38
Da, baš to htjedoh napisati, ono na deklu i vodenoj pumpi je izgrizla sol i ne znam kako će se to srediti :huh:

Nikako :( nebitno, idemo dalje.

agolac

Citat: Lavandić  u Siječanj 20, 2018, 22:47:52
Po meni nije sol, kao da se nešto tipa tekućine za kočnice razlijevalo po agregatu. Andrej možda da napišeš koliko te izašao u takvom stanju, da bude jasnije zašto si se ufatio šarafati po njemu.

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk

Nije tajna, koštao je 14000 kn s svim uvozima/homologaijama koje je Lava obavio. Ako ne sredim agregat, mogu staviti drugi s manje kilometara za cca 1000€. Ali to nije fora, ja bih rađe da vidim da li se ovo šta mu radi probleme može srediti... a ako baš ne bude moguće, onda novi (polovni agregat). On mi i kao hrpa djelova vrijedi toliko ali svejedno, rađe ću ga srediti da bude raketa te proslijediti dalje...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Mrki

Jbt ovo je baš primjer zapuštenog motora..

I baš te mislio neki dan pitati zašto ti piše u opisu da imaš tri motora.. :)

Lavandić

Citat: agolac  u Siječanj 20, 2018, 22:49:14
Nemam pojma i nemam baš toliko iskustva da bih znao na uho šta je. Vidjeti ćemo šta je kada ga raščerupam dio po dio  :smijeh:


Da, za one koji nisu u toku, ja nisam baš stigao voziti KLVa od Lave jer je tada u Rijeci bio non stop potop. Kad sam ga provozao dan kad ga je odveo, nisam ga baš razgazio pa nisam ni primjetio da nakon 5000 okretaja umire. No kad mi je Lava rekao da neće, rekoh mu da provjeri pumpu goriva. Jedva da je izbacila par kapi benzina. Koliko je izbacila? Dec dva?
Pola deca je na tri kontakta izbacilo goriva. Pumpu mi je donirao Dean, bivši vlasnik jedne somare. Nova pumpa izbaci 4,5 dcl na tri kontakta.

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


agolac

Citat: Mrki  u Siječanj 20, 2018, 22:52:20
Jbt ovo je baš primjer zapuštenog motora..

I baš te mislio neki dan pitati zašto ti piše u opisu da imaš tri motora.. :)

Ma čak je super. Kad se sredi ta prljavština i vijci koji mu daju otužni izgled, dobro se opere izgledati će kao nov. Ove plastike koje su požmarile su isto kozmetika. Moje plastike na DL650 su bile iste takve. Čak i nove nisu neka velika lova. To je utjecaj sunca kroz vrijeme....
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Mrki


Osy

Citat: agolac  u Siječanj 20, 2018, 22:55:00
Ma čak je super. Kad se sredi ta prljavština i vijci koji mu daju otužni izgled, dobro se opere izgledati će kao nov. Ove plastike koje su požmarile su isto kozmetika. Moje plastike na DL650 su bile iste takve. Čak i nove nisu neka velika lova. To je utjecaj sunca kroz vrijeme....
Plastike osvježi sa  Silikon sprayom...Vjeruj mi, napravi čuda...sjećam se kad sam posudio bajkiju, ostao je šokiran kako mu je pobijelila plastika odjednom izgledala kao nova...to je najeftinija opcija :thumbup: