Vlasnici motocikala starijih od 10 godina više ne plaćaju godišnji porez

Autor željko, Siječanj 20, 2018, 09:33:26

« natrag - naprijed »

željko

Vlasnik motocikla, lakog četverocikla ili četverocikla do 10 godina starosti, odnosno korisnik leasinga ili najma koji je upisan u prometnu dozvolu takvog vozila, obveznik je poreza na cestovna motorna vozila.

Ako je tijekom kalendarske godine nabavljen motocikl, laki četverocikl i/ili četverocikl koji do tada nije bio registriran, vlasnik toga vozila plaća godišnji porez umanjen za dio godine prije nabave vozila.

Pri promjeni vlasništva motocikla tijekom kalendarske godine novi vlasnik ne plaća porez na cestovna motorna vozila ako je taj porez bio utvrđen prijašnjem vlasniku.

Porez na cestovna motorna vozila plaća se u trenutku registracije prema snazi motora iskazanoj u kW i godinama starosti vozila:


keko

.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Osy

Nažalost ni jedan od majmuna u Saboru nije motociklist da nam pomogne i razumije našu problematiku, tako da je ovo još i dobro...valjda ćemo jednom dočekati i ukidanje godišnje registracije ;)

Ponti

Citat: Osy  u Siječanj 20, 2018, 11:21:52
Nažalost ni jedan od majmuna u Saboru nije motociklist da nam pomogne i razumije našu problematiku, tako da je ovo još i dobro...valjda ćemo jednom dočekati i ukidanje godišnje registracije ;)

Bio je ministar Kotromanović, pa opet ništa nije napravio za motocikliste. Čak mislim da je svojedobno i stroma vozio.
Još puno trebamo griza papati da bi država na aute i motore gledala kao u jednoj D, It ili F, gdje je auto potreba, a ne luksuz.

Mrki

Da idemo svake dvije na registraciju bi bila naučna fantastika za ovu državu..

agolac

Citat: Mrki  u Siječanj 20, 2018, 11:50:59
Da idemo svake dvije na registraciju bi bila naučna fantastika za ovu državu..

Misliš tehnički?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Mrki

Da tehnički, osiguranje se i vani produžuje svake godine ako se ne varam..

jeeves

Citat: Ponti  u Siječanj 20, 2018, 11:44:32
Bio je ministar Kotromanović, pa opet ništa nije napravio za motocikliste. Čak mislim da je svojedobno i stroma vozio.
Još puno trebamo griza papati da bi država na aute i motore gledala kao u jednoj D, It ili F, gdje je auto potreba, a ne luksuz.

To je bio Jubito ministar, imao je sivu hiljadarku.

keko

.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

jeeves


Mrki

Je.. Milinović bio rejser.. neke slike su bile na Grobnik na GSX-R-u ako se ne varam..

Osy

Citat: Mrki  u Siječanj 20, 2018, 12:27:07
Je.. Milinović bio rejser.. neke slike su bile na Grobnik na GSX-R-u ako se ne varam..
Zezaš... :buahaha: to ne znam, ali znam da smo dobar dio u Vukovaru u Koloni sjećanja propješačili sa Kirinom i pričali o Stromu...društvo nam je pravila i njegova zgodna žena :thumbup:

tibertov


Osy

Nisam znao za GSXa i ono rejser... :buahaha: :buahaha: :buahaha: Mora da je rejser isto ko i ja...u p.m. samo to ne mogu zamislit, kako to izgleda   :-\ :bzvz:

tibertov

On je kurac, a ne rejser.. I kaj opce znaci rejser...budala na sportivi koja divlja po cesti...ako je to to, onda je rejser i to onaj prvoklasni [emoji23][emoji23]