Lanac i lačanici

Autor agolac, Srpanj 30, 2017, 01:37:28

« natrag - naprijed »

Suki

Citat: Saxi  u Rujan 06, 2021, 09:44:37
Na početku teme stoji ovaj podatak :

DL1000A L4=>

Prednji lančanik   - 17 zuba (2751020A40)
Stražnji lančanik  - 41 zub (6451135F20)
Lanac                 - RK525SMOZ8 sa 116 link-ova

U Luisu, za DID ispada da je to ovaj komplet

https://www.louis.eu/artikel/did-428vx-clip-chain-kit-chain-pinion-sprocket/10048000

ali on ne navodi da je za mladje već isključivo samo za 2018 i 2019 godište hiljadarke

U Luisu za Afam komplet mi nudi drugačiji model, 17-42-120, a isto to mi i ovde majstori kažu da tražim, pa mislim da je ovo pravo mesto da proverim koji mi lanac paše taman od ova dva

Daš si malo truda i bez beda si :thumbup:. Umočiš prst u pseći drek i obilježiš jednu kariku na lancu. Onda lagano vrtiš zadnji kotač i brojiš karike sve dok se zagovnita karika ponovno pojavi. Tako sa sigurnošću utvrdiš i točan broj karika i točan broj zubi na lančanicima :gimme5: :thumbup:.

Nema tebi šta Louis govorit ovo ono ;).
:moto2:

098 9232180

zorro

Aupm

Poslano prek "one" stvari..

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

bajki

Citat: Saxi  u Rujan 06, 2021, 17:07:17
Isto što i DID, 116-17-41 za modele od 2014  do 2019-e.

https://www.louis.eu/artikel/regina-hpe-chain-kit-chain-sprockets-and-sprocket/10017620?filter_bike_id=3564&filter_article_number=10017675

Koliko ja vidim, 116-17-41 je točna kombinacija za tvoj motor (prema service manualu i katalogu dijelova), a čini mi se da odgovara i za novije.


Saxi

Jeste Bajki, Afam iz Luisa i ovdašnji uvoznik DID-a su uneli pometnju ubedjujuci me da lanac ima 120 linkova a pozadi 42. Elem kad smo došli do saznanja da su nestrucni i da nemaju pojma, onda sam saznao da u mojoj zemlji ladno nema set za Stroma, odnosno isključivo zadnji lančanik od 42 zuba čime dobijam startniji i ludji motor što ja ne želim.

zorro

Jedan zub odozada vjeruj mi nebi osjetio razliku
Naprijed jedan zub bi..odozada tek 3-4 se osjeti.
Što se tiče karika bitno da nije manje neg tvornički..ak je više lak se odreže i lanac se svakak zakiva

Poslano prek "one" stvari..
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Saxi

Bravo Zoro, skoro isto mi je rekao i ovde jedan vrsni majstor, sa zubom više na zadnjem lančaniku kaže dobio bi trunku startniji motor, sa manjom krajnjom brzinom, stim da bi digao obrtaje i ako sam ga razumeo dobro, sat bi valjda malo lagao.

zorro

Citat: Saxi  u Rujan 09, 2021, 07:25:05
Bravo Zoro, skoro isto mi je rekao i ovde jedan vrsni majstor, sa zubom više na zadnjem lančaniku kaže dobio bi trunku startniji motor, sa manjom krajnjom brzinom, stim da bi digao obrtaje i ako sam ga razumeo dobro, sat bi valjda malo lagao.
Na 3 zuba odozada se dobije OTPRILIKE nekakvih 10 % snage, a toliko bi bio i sporiji..isto toliko bi ti varao na satu.
Znači s jednim zubom odozada više bi to bilo nekakvih 3%
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

iviccaa

Snage nije sigurno.
Da je, mozes odmah u Stockholm po Nobelovu nagradu.

zorro

Citat: iviccaa  u Rujan 09, 2021, 13:35:02
Snage nije sigurno.
Da je, mozes odmah u Stockholm po Nobelovu nagradu.
Ma slažem se  :thumbup:..nisam se dobro "odrazio" nemre se nabit snaga (KW) sa lančanicima  ;)
Drugačiji prijenos pa je motor življi..jači ..kraće brzine, a konačna brzina manja
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

RoadRunner

Citat: iviccaa  u Rujan 09, 2021, 13:35:02
Snage nije sigurno.
Da je, mozes odmah u Stockholm po Nobelovu nagradu.

Svi znaju da se kod nas snaga dobiva isključivo naljepnicama... kakvi tjuninzi ovo-ono... blebneš "nalju", npr. akrapovic, na serijski top, par "monstera" i roka 650 na zadnji u cetvrtoj, bez promjene broja zubi na lancanicima.  ;)

zubakis

Citat: RoadRunner  u Rujan 09, 2021, 22:36:13
Svi znaju da se kod nas snaga dobiva isključivo naljepnicama... kakvi tjuninzi ovo-ono... blebneš "nalju", npr. akrapovic, na serijski top, par "monstera" i roka 650 na zadnji u cetvrtoj, bez promjene broja zubi na lancanicima.  ;)
Istina

Ćoso

Ja sam na svojoj staroj 650-ici stavio na tank custom naljepnice od somare i išla je bolje


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Osy


RoadRunner

Citat: Ćoso  u Rujan 10, 2021, 07:45:39
Ja sam na svojoj staroj 650-ici stavio na tank custom naljepnice od somare i išla je bolje


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Eto, iskustvo potvrduje  :beer: :beer:

zorro

Ja sam za povećanje snage i produženje piše u džepu uvijek nosio kredu..i moj drug Ponti također
Tak da meni nije nikad bilo bitno el imaš 650 il iljadtrista ..ajde..stani mi na crtu da izmjerimo snagu

Poslano prek "one" stvari..

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: