Podizači volana

Autor HAL, Listopad 26, 2017, 08:11:12

« natrag - naprijed »

Vinko

Citat: Danijel 23  u Siječanj 09, 2018, 07:21:12
:kava:
Ajmo na temu!

Sa čime ljepite ručke na volane i dali i sa čime podmazujete ruču gasa-štaga volana?
Ručke ljepim sa Loctite 5910, ručicu gasa lagano namažem mašću koja mi pri ruci.....
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....

Patak

Ručice nikad nisam lijepio i nemam ih potrebe lijepiti. Što se tiće podmazivanja, može i WD za trenutno podmazivanje ali preporućujem Forch sprej za podmazivanje sajli...

zorro

De šta se palite..Danijel provocira konstantno sa tim početničkim pitanjima..a ak netko ima znanja i iskustva sa svim vrstama masti..ulja i svakojakih pizdarija za podmazivanje..onda je to on.
Garantiram da u garaži ima totmasti i ulja koje ne možete naći čak ni u specijaliziranim trgovinama.
Ali ne..on voli kenjcat i smijuljit se iza monitora na izjave gluposti.. umjesto da odmah napiše ..ručku gasa je najbolje podmazati s tim i tim..ak nemate to..onda s onim ...  :-\
..seronja  :ebudale:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

A ne ne kolega Zorro, ne smijem se ja nikome i nitko nije najpametniji. Evo za Vinkovu informaciju vezano za Loctite ljepilo nisam znao...i idem mam sprobat! Jer se volan pimalo suši.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


Vinko

Citat: Danijel 23  u Siječanj 09, 2018, 09:18:35
A ne ne kolega Zorro, ne smijem se ja nikome i nitko nije najpametniji. Evo za Vinkovu informaciju vezano za Loctite ljepilo nisam znao...i idem mam sprobat! Jer se volan pimalo suši.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


Kad sam mijenjao volan lijeva ručka se vrtila, iritira kod vožnje, ručku sam svake strane malo nadignul odvijačem i gurnul onaj nos od tube sa silikonom, malo ubrizgal, namjestil ručku i ostavil da se posuši. Kod eventualnog skidanja ručke sa tankim odvijačem prođem između volana i ručke i odvojim ju od ljepila...
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....

Danijel 23

Citat: Vinko  u Siječanj 09, 2018, 08:31:34
Ručke ljepim sa Loctite 5910, ručicu gasa lagano namažem mašću koja mi pri ruci.....
To je to...

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk


Saxi

Da probudim malo temu iz mrtvih, kao i ostatak foruma koji je pao u zimski san, jer napolju vreme i nije bolje nego za jorgan planinu  :kava:
Elem, na malom sam bio oduševljen podizačima volana, sad sam uzeo po meni još bolje, koje podižu volan, a u isto vreme ga i primiču ka meni  Međutim, ova iljadarka ima tako napete kablovem a sa desne strane su čak pritegnuti i za šasiju i nema trika da ih produžim, pa evo fotografija za znalce da mi otkriju tajne kako da raspetljam kablove i namestim da sve bude izvodljivo  :misli:







Na sledeće 2 fotke se vidi ta metalna kockica koja drži kablove vezane uz šasiju  :huh:






agolac

Ta kockica izgleda kao hidraulika od kočnica ili ABSa. Kako ide dalje nakon te kockice? Izgleda kao da je nastavak cijevi u frameu?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Saxi

Ne znam sta je to frameu and a iz kockcie ide dalje crevo, dal od kvačila ili kočnice, bas i ne znam, ali ni ovamo levo nema dovoljne dužine a ne vidim gde bih mogao da popustim da bi imao potrebnu dužinu kablova

agolac

Citat: Saxi  u Prosinac 26, 2018, 14:02:34
Ne znam sta je to frameu and a iz kockcie ide dalje crevo, dal od kvačila ili kočnice, bas i ne znam, ali ni ovamo levo nema dovoljne dužine a ne vidim gde bih mogao da popustim da bi imao potrebnu dužinu kablova

Ako ide dalje onda kockicu možeš odvidati.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Sad si to možda previše približio sebi? Treba probati niži volan tipa TRW pa možda bude taman
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Saxi

Imam i volan, nego me muče dužina creva sa obe strane, sidjem do garaze pa opalim jos slika.

agolac

Citat: Saxi  u Prosinac 26, 2018, 15:24:02
Imam i volan, nego me muče dužina creva sa obe strane, sidjem do garaze pa opalim jos slika.

Kad je sve na volanu on se mora okretati od lijevo do kraja na desno do kraja bez zapinjanja ili natezanja kablova. Ako nateže nije dobro. Ili negdje otpusti (ako možeš) ili produžuj crevca (mnogo skupo) ili mjenjaj setup. Koliko si to podignuo/približio?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Saxi

Ma ovako kako su napeti ne mogu volan pomerati uopšte. Inače 3,5 cm na gore i 2,5cm ka sebi bi trebalo. Kod malog je to išlo bez problema i dole sam razvezao creva tj otpustio, ovde ne vidim gde bih mogao da ih otpustim, kao da su rađena knap

Danijel 23

A da pokušaš provuč sa nutarnje strane trokuta?  :misli: