Dodatna svetla farovi i bljeskalice

Autor zander, Srpanj 23, 2018, 07:55:32

« natrag - naprijed »

keko

Citat: gianni  u Srpanj 23, 2018, 20:38:46
Nis od toga, da nebi pak kaznu platil :ebudale:
Keko vadi članak zakona, jel se smije bleskati :misli: :)
:buahaha:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Osy

Saxi u Beogradu sa bljeskalicama prolazi Knez Mihajlovom ko od šale... :ooda: :smijeh: Ima bijelog Stroma i svi misle murija ;)

zander

Bljeskanje je jedna od funkcija i dobije se kada se ablend prekidac stisne 3 puta...aparat bljeska 9 puta ultra kratki bljeskovi ...
Ali kada se klikne za dugo svetlo onda farovi rade kao dugo svetlo i to je to...
Moze se nastelovati i da sirena aktivira bljeskanje...
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

Citat: Danijel 23  u Srpanj 23, 2018, 20:31:50
Ne znam, fora je to fleširanje, ali treba se pitati kako je vozilu-vozaču u kojem je to usmjereno.

A da li oni razmisljaju kako je nama, kada urade skretanje pa te pokupe....ili slicno....ovako nema sanse da te ne primete cak  i po jako suncanom danu....a da li im to smeta tih par sekundi nisam  siguran da je mnogo bitno...
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

Citat: keko  u Srpanj 23, 2018, 20:33:34
To je samo za imrđensi situejšn

Tesko da stignes 3x pritisnuti ablend u hitnim situacijama....ali siguran sam da PREVENTIVNO moze da ih spreci...
To je od skoro u upotrebi, nema tog zakona koji predvidja ili ne upotrebu ovog i slicnih sistema...to je moje misljenje pa nemojte zameriti
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zorro

Citat: zander  u Srpanj 23, 2018, 23:41:27
A da li oni razmisljaju kako je nama, kada urade skretanje pa te pokupe....ili slicno....ovako nema sanse da te ne primete cak  i po jako suncanom danu....a da li im to smeta tih par sekundi nisam  siguran da je mnogo bitno...
:thumbup:  :bravo:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Suki

Citat: zander  u Srpanj 23, 2018, 23:41:27
A da li oni razmisljaju kako je nama, kada urade skretanje pa te pokupe....ili slicno....ovako nema sanse da te ne primete cak  i po jako suncanom danu....a da li im to smeta tih par sekundi nisam  siguran da je mnogo bitno...

...siguran sam da nije :thumbup:. Uvijek se vozim s upaljenim maglenkama, a po danu najčešće i s dugim svijetlom :). Eventualno kad sustignem nekoga i ne mogu ga odmah zaobići već se vozim iza njega, gasim dugo svijetlo.
Ovi što dolaze u susret, od 50 njih jedan mi blicne da kao šta mu blještim :samaranje:, al za takvog me živo zaboli čuna :bzvz:.
:moto2:

098 9232180

zander

Citat: Suki  u Srpanj 23, 2018, 23:50:52
...siguran sam da nije :thumbup:. Uvijek se vozim s upaljenim maglenkama, a po danu najčešće i s dugim svijetlom :). Eventualno kad sustignem nekoga i ne mogu ga odmah zaobići već se vozim iza njega, gasim dugo svijetlo.
Ovi što dolaze u susret, od 50 njih jedan mi blicne da kao šta mu blještim :samaranje:, al za takvog me živo zaboli čuna :bzvz:.

Absolutno isto mislim i radim...bez dugog svetla doduse ali mi to LED farovi omogucuju.. imaglenke pride....sve ranije motore dugo svetlo i udri...

Ljudi, mnogo je znacajno biti vidjen, ali da si siguran da su te videli!!!! Onda je lakse da se vozi....to i jeste funkcija bljeskalica ili zute jakne...ili kacige...Jer vrlo cesto vozaci auta kazu NISAM TE VIDEO....

PA KAKO BRATE UBICO?????
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Ponti

Citat: Suki  u Srpanj 23, 2018, 23:50:52
...siguran sam da nije :thumbup:. Uvijek se vozim s upaljenim maglenkama, a po danu najčešće i s dugim svijetlom :). Eventualno kad sustignem nekoga i ne mogu ga odmah zaobići već se vozim iza njega, gasim dugo svijetlo.
Ovi što dolaze u susret, od 50 njih jedan mi blicne da kao šta mu blještim :samaranje:, al za takvog me živo zaboli čuna :bzvz:.

Vidio nas Bobi i pita me jučer koji je bio onaj iza tebe neki dan, svijetli da ubija  :smijeh:

Suki

Citat: zander  u Srpanj 24, 2018, 00:14:31
Absolutno isto mislim i radim...bez dugog svetla doduse ali mi to LED farovi omogucuju.. imaglenke pride....sve ranije motore dugo svetlo i udri...

Ljudi, mnogo je znacajno biti vidjen, ali da si siguran da su te videli!!!! Onda je lakse da se vozi....to i jeste funkcija bljeskalica ili zute jakne...ili kacige...Jer vrlo cesto vozaci auta kazu NISAM TE VIDEO....

PA KAKO BRATE UBICO?????

...nakon neugodnog iskustva, poslije kojeg mi je frajer došao sutradan u bolnicu i rekao onu staru:" Sorry, nisam te vidio", a ja se vozio na stromu sa oba fara upaljena (doduše kratko svijetlo) i upaljenim maglenkama, nosim i fluo kacigu i prsluk :).

Sve to ne može biti garancija da će me se uvijek vidjeti :huh:. Naravno da će onaj koji gleda vidjeti, ali ne gledaju svi, već sjedaju za volan svakakvi. I pijani, i rastreseni, i ljuti, i zabrinuti, i u nekim svojim filmovima, i šta ja znam kakvi već...
Moje je da dam sve od sebe da me se vidi, jer što mi kasnije vrijedi to što sam imao prednost i što sam bio u pravu :bzvz:.
Citat: Ponti  u Srpanj 24, 2018, 00:17:03
Vidio nas Bobi i pita me jučer koji je bio onaj iza tebe neki dan, svijetli da ubija  :smijeh:
... :smijeh:...onda su bile maglenke i kratko svijetlo :ooda:...LED stvarno ubija ;) :blato:
:moto2:

098 9232180

Osy

Citat: zander  u Srpanj 24, 2018, 00:14:31
Absolutno isto mislim i radim...bez dugog svetla doduse ali mi to LED farovi omogucuju.. imaglenke pride....sve ranije motore dugo svetlo i udri...

Ljudi, mnogo je znacajno biti vidjen, ali da si siguran da su te videli!!!! Onda je lakse da se vozi....to i jeste funkcija bljeskalica ili zute jakne...ili kacige...Jer vrlo cesto vozaci auta kazu NISAM TE VIDEO....

PA KAKO BRATE UBICO?????
Tebe su dvaput otresli i kao i Suki, normalno je da razmišljaš u smjeru da budeš što vidljiviji...
Iako bi to trebali svi. Napiše Damjan neki dan kao da li znam da sa 5000 K žaruljom sam u prekršaju...ma boli me kuki, i po danu i po noći svjetli fenomenalno i dosta mi je po noći popravilo osvjetljenje, tako da :thumbup:

damjandugi

Nisam ništa slabo sa tim mislio.Samo sam upozorio da su te žarulje namjenjene za off road.Znam,da nikad nisi dovoljno vidljiv.Uvijek se nađe budala,koja napravi pizdariju.
Neki dan,jedna ženska ide rikverc i sruši kolegu sa posla.Ne puno,ali taman da ga dobro boli koljeno,vrat i rama.A čovjek treba ič u četvrtak  na dopust sa motorom u Barcelonu. Kriza.

damjandugi

Napiše Damjan neki dan kao da li znam da sa 5000 K žaruljom sam u prekršaju...ma boli me kuki, i po danu i po noći svjetli fenomenalno i dosta mi je po noći.

A kakva je temperatura žarulje u paraboli.Si možda o tome razmišljao?Da ne bude kasnije nekih problema.

Osy

Citat: damjandugi  u Srpanj 24, 2018, 07:25:02
Napiše Damjan neki dan kao da li znam da sa 5000 K žaruljom sam u prekršaju...ma boli me kuki, i po danu i po noći svjetli fenomenalno i dosta mi je po noći.

A kakva je temperatura žarulje u paraboli.Si možda o tome razmišljao?Da ne bude kasnije nekih problema.
Misliš da mi se ne otopi far kao žmigavac :) Ne znam, pratit ću  :thumbup:

Suki

Citat: Osy  u Srpanj 24, 2018, 07:32:49
Misliš da mi se ne otopi far kao žmigavac :) Ne znam, pratit ću  :thumbup:
...ako krene curit plastika i pravit se rupa na faru, onda gasi :) :smijeh:
:moto2:

098 9232180