Feder zadnjeg amortizera

Autor jeeves, Studeni 10, 2018, 19:53:05

« natrag - naprijed »

Tintom

Citat: Danijel 23  u Veljača 05, 2019, 18:30:36
Tintom, veli majstor Štef da nisu nikad ziher dobro naparvili mono amortizer kad su "sami" izrađivali oprugu.....uvjek je negde neš falilo. Il je prejak tlak pa slab povrat il kontra. Najbolji je rezultat bio ako tvoja opruga nije "zgnječenja" da staviš dodatnu pločicu ispod ferera i tanjura cca 8 mm. Zašarafiš povrat hidraulike do kraja i GaSsss. Ali moraš si riješit i prednji kraj.

Hvala Danijel :thumbup:

Tintom

Citat: Danijel 23  u Veljača 05, 2019, 18:34:43
A prednji kraj si možeš na isto takav način "pojačat", španung federa, a to je zadnji men se čini radio poštovani kolega i velemajstor Zorro!  :-*  A Zorro ti bude obajsnio filing prije i poslije repariranja prednjeg ovjesa-ščapova. Ajmo Zorro, PUCAJJJJJJ.

Zaboravih reć da su prednji servisirani prošle godine i majstor ih je pojačal radi težine......mislim da je i gušće ulje metnuo , tak da sam s prednjim krajem u dvoje napravio oko 4000km i zadovoljan sam .Ovo sa zadnjim amortizerom ću probat tak kak Štef veli napravit samo da nas malo digne da nismo baš ko gliser  :)

Ponti

Citat: tintom  u Veljača 05, 2019, 19:56:25
Zaboravih reć da su prednji servisirani prošle godine i majstor ih je pojačal radi težine......mislim da je i gušće ulje metnuo , tak da sam s prednjim krajem u dvoje napravio oko 4000km i zadovoljan sam .Ovo sa zadnjim amortizerom ću probat tak kak Štef veli napravit samo da nas malo digne da nismo baš ko gliser  :)

Ne treba ti ništa, samo "navij" amortizer do kraja.

Pusti ove majstore, ja sam strom doktor  :smijeh:

Ćoso

Citat: Ponti  u Veljača 05, 2019, 20:05:44
Ne treba ti ništa, samo "navij" amortizer do kraja.

Pusti ove majstore, ja sam strom doktor  :smijeh:
Tako je


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

zorro

Citat: Danijel 23  u Veljača 05, 2019, 18:36:55
Kolega Zorro, koju gradaciju si ulja sipao pošto si malo nabrijao opruge? Kaže manual SAE 10.
Pola količine 10-ke, a pola 15-ice ..i pomješao
Dobiješ otprilike 13
gradacija 10 ili 15 ulja nije toliko ni bitno kod mekoće prednjih vilica..koliko one veće bolcne iznad opruga
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Tintom

Citat: zorro  u Veljača 05, 2019, 20:31:06
Pola količine 10-ke, a pola 15-ice ..i pomješao
Dobiješ otprilike 13
gradacija 10 ili 15 ulja nije toliko ni bitno kod mekoće prednjih vilica..koliko one veće bolcne iznad opruga

Zorro kak si riješil zadnji amortizer ?

zorro

Citat: tintom  u Veljača 05, 2019, 22:31:48
Zorro kak si riješil zadnji amortizer ?
Nisam zadnji nikad dirao
Naštiman na tvrđe od 1. dana i bilo sve ok
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Tintom

Citat: zorro  u Veljača 05, 2019, 22:53:14
Nisam zadnji nikad dirao
Naštiman na tvrđe od 1. dana i bilo sve ok

Ok hvala na odgovoru !

Danijel 23

Citat: tintom  u Veljača 05, 2019, 22:31:48
Zorro kak si riješil zadnji amortizer ?
Mislim da još nitko nije servisirao zadnji amortizer.

Tintom


Amortizer odpeljan kod Štefa na umetanje šajbe da ga malo otvrdne i smanji sag(nadam se...)
Jedva čekam probnu vožnju jer ipak ove godine se ide daaaaaleeeekooooo neki 6500-7000km u 25 dana . Tak da mali mora biti spreman na torturu  :smijeh:
Poslije probe se javim.....

Suki

Citat: tintom  u Ožujak 09, 2019, 17:32:20
Amortizer odpeljan kod Štefa na umetanje šajbe da ga malo otvrdne i smanji sag(nadam se...)
Jedva čekam probnu vožnju jer ipak ove godine se ide daaaaaleeeekooooo neki 6500-7000km u 25 dana . Tak da mali mora biti spreman na torturu  :smijeh:
Poslije probe se javim.....

...vauuu :want: ...kud se putuje?!
:moto2:

098 9232180

Tintom

Citat: Suki  u Ožujak 09, 2019, 17:59:11
...vauuu :want: ...kud se putuje?!

Polazak 17.06.2019 ljeta gospodnjeg iz Zg za Drobeta Turnu Rumunjska-Turda-Tranalpina-Transfagarašan-Bran-Bukurešt-Varna-Brasov, onda ulazak u Tursku, Istanbul-Ankara-Gorome-Mersin-Anamur-Antalija-Gelemis-Pammukale-Izmir,onda ulazak u Grčku, Canakale-Kavala-Skoplje-Gusinja-Podgorica-Lovćen-Žabljak-Šibenik-Vodice.
Moguće su još male korekcije al sve u svemu je to,to....nemogu ni reć koliko jedva čekam :moto2:

Danijel 23

Citat: tintom  u Ožujak 09, 2019, 17:32:20
Amortizer odpeljan kod Štefa na umetanje šajbe da ga malo otvrdne i smanji sag(nadam se...)
Jedva čekam probnu vožnju jer ipak ove godine se ide daaaaaleeeekooooo neki 6500-7000km u 25 dana . Tak da mali mora biti spreman na torturu  :smijeh:
Poslije probe se javim.....
Koliko imaš km i jel servisiro amortizer-mjenjo ulje-ugradio ventil?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk


Tintom

Citat: Danijel 23  u Ožujak 09, 2019, 18:36:53
Koliko imaš km i jel servisiro amortizer-mjenjo ulje-ugradio ventil?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk


53000km. Tek sam ga odnio još se moramo čut jer ima posla....

Suki

Citat: tintom  u Ožujak 09, 2019, 18:21:57
Polazak 17.06.2019 ljeta gospodnjeg iz Zg za Drobeta Turnu Rumunjska-Turda-Tranalpina-Transfagarašan-Bran-Bukurešt-Varna-Brasov, onda ulazak u Tursku, Istanbul-Ankara-Gorome-Mersin-Anamur-Antalija-Gelemis-Pammukale-Izmir,onda ulazak u Grčku, Canakale-Kavala-Skoplje-Gusinja-Podgorica-Lovćen-Žabljak-Šibenik-Vodice.
Moguće su još male korekcije al sve u svemu je to,to....nemogu ni reć koliko jedva čekam :moto2:
Uh sunce ti jebem :want:.
:thumbup:
:moto2:

098 9232180