Unos motocikla (rabljenog) iz EU (Slovenija) procedura

Autor Defendglory, Prosinac 23, 2018, 00:04:21

« natrag - naprijed »

VUCIBATINA

možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Suki

:moto2:

098 9232180

Osy


Shuky

Strasno, kakav oversight!
Da, onda cu tako i napraviti.

zubakis

Citat: Suki  u Kolovoz 17, 2021, 22:38:28
...oni meni ovo naprave :smijeh:
nemoš bilivit. Kako im nisu diskovu upali u oci. Iz aviona se vidi da nesto ne stima.

Shuky

Evo invoice-a..
Ispada da vi oprema bila u cijeni motora izražena.
@suki Nadam se da je tako i tvoj izgledao racun. ono sto bi jos trebalo je papir da su platili Carinu kada su uvezli motor iz JApana i EU... Se moze po broju sasije naci koja je godina proizvodnjee?

p.s. sve mi ih je zao odbiti i cekao 2022..:-)

Suki

To je to.
Uz invoice dobiješ i COC dokument.
Carinu su spomenuli u kontekstu ne mogu mi prodati motor dok ne plate carinu, tak da su je sigurno platili prije prodaje meni.

Za godište ne znam.
2016 je izišla i bila je Euro III norma. 2017 je bila Euro IV norma. Tada sam to znao a i na različitim mjestima je bila pločica s VIN brojem na šasiji, kao i oznaka na mašini SD04... i SD06...
Ove SD06 su bile Euro IV i pločica s VIN brojem je bila sa strane na rami. Išle su od 2017.
One prve iz 2016 su bile SD04 oznake, a pločica s VIN brojem je bila naprijed na rami između hladnjaka.
Sada su sve Euro IV norme, ali godina proizvodnje se sigurno po nečemu može isčitati samo treba znat :).
Vidim tebi je Engine no. SD08.... možda po tome?!
:moto2:

098 9232180

Suki

Citat: zubakis  u Kolovoz 18, 2021, 13:13:08
nemoš bilivit. Kako im nisu diskovu upali u oci. Iz aviona se vidi da nesto ne stima.
:smijeh:
...a senzor za ABS na drugoj strani od ovog reckavog diska na felgi :-\...a i na felgi ima strelica smjera :-\.
Meni je tad pišo bio u erekciji i glava u sedmom nebu i nisam skužio ništa čudno u tih 100m koliko sam ju provezao ispred trgovine do trpanja u kombi.

Ono što sam uspio skužit, fala bogu, je greška pri upisu Engine no. na invoicu :samaranje:.
Jednostavno ne očekuješ takve stvari. Okrenuli/zamjenili su zadnje dvije znamenke :-X.
:moto2:

098 9232180

fatboy

Citat: Suki  u Kolovoz 18, 2021, 14:40:21
:smijeh:
...a senzor za ABS na drugoj strani od ovog reckavog diska na felgi :-\...a i na felgi ima strelica smjera :-\.
Meni je tad pišo bio u erekciji i glava u sedmom nebu i nisam skužio ništa čudno u tih 100m koliko sam ju provezao ispred trgovine do trpanja u kombi.

Ono što sam uspio skužit, fala bogu, je greška pri upisu Engine no. na invoicu :samaranje:.
Jednostavno ne očekuješ takve stvari. Okrenuli/zamjenili su zadnje dvije znamenke :-X.

Smijes li ti preko granice s tim motorom?  :-\

Suki

Citat: fatboy  u Kolovoz 18, 2021, 21:11:08
Smijes li ti preko granice s tim motorom?  :-\

...grešku sam skužio još dok sam bio tamo i dok su ju sastavljali, tak da su to ispravili i dali mi ispravne papire ;)
("majstor" spaja aku, kotač je već krivo smontiran :smijeh: )
:moto2:

098 9232180

LokvaUlja

Da li itko zna odakle to pravilo da motocikli nije rabljeni ako nema 6000 km i 6 mjeseci? Na stranici carine piše:

"Prema odredbama Zakona o posebnom porezu na motorna vozila rabljeno motorno vozilo je svako motorno vozilo koje je bilo registrirano u evidencijama motornih vozila nadležnog tijela bilo koje države i za koje je izdana propisana registarska isprava i registarske pločice."

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk


Ćoso

Citat: LokvaUlja  u Kolovoz 19, 2021, 23:18:06
Da li itko zna odakle to pravilo da motocikli nije rabljeni ako nema 6000 km i 6 mjeseci? Na stranici carine piše:

"Prema odredbama Zakona o posebnom porezu na motorna vozila rabljeno motorno vozilo je svako motorno vozilo koje je bilo registrirano u evidencijama motornih vozila nadležnog tijela bilo koje države i za koje je izdana propisana registarska isprava i registarske pločice."

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
A koji si sad ti? Ako vidim tvoj nick onda te možemo zvati Alfa Romeo

Ajde se ti prijatelju predstavi...ono, red je

Predstavljanja novih članova
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=1955391&share_sfid=22&url=http%3A%2F%2Fvstrom-klv%2Eeu%2Findex%2Ephp%3Fboard%3D22&share_type=sf&link_source=app

Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

LokvaUlja

Google me doveo do ove odlične teme. Kupujem svoj prvi motor i to odma vani. Nije Honda nego Husqvarna Vitpilen 701. Svakako našao sam odgovor na svoje pitanje u članku 4. Zakona o porezu na dodanu vrijednost.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk


Grba

098 737 604

zorro

Citat: LokvaUlja  u Kolovoz 19, 2021, 23:18:06
Da li itko zna odakle to pravilo da motocikli nije rabljeni ako nema 6000 km i 6 mjeseci? Na stranici carine piše:



... OPOREZIVANJE PDV-om NOVIH PRIJEVOZNIH SREDSTAVA
U slučaju kupnje novog motornog vozila (u smislu Zakona o porezu na dodanu
vrijednost) u nekoj od država EU u obavezi ste u Republici Hrvatskoj platiti PDV.
Kao što je već prije navedeno, novim motornim vozilima smatraju se motorna
vozila koja nisu bila registrirana u evidencijama motornih vozila nadležnog tijela
bilo koje države i za koja nije izdana propisana registarska isprava i registarske
pločice kao i rabljena motorna vozila kojima je od dana prve registracije prošlo
manje od 6 mjeseci ili nisu prešla 6.000 km.

Navedeno znači da se rabljeni osobni automobil smatra novim u svrhu
oporezivanja PDV-om ako je od dana prve registracije prošlo 7 mjeseci s
prijeđenih 3.000 km ili je od dana prve registracije prošlo 4 mjeseca s prijeđenih
8.000 km.
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: