Yamaha XT1200Z Super Ténéré

Autor Mrki, Kolovoz 02, 2017, 18:57:38

« natrag - naprijed »

zorro

Citat: agolac  u Travanj 22, 2018, 22:06:04
Vrlo zanimljivo. Javi rezultate zato što me baš zanima. Mora biti neka blokada unutar hidrauličkog sustava zato što ako ti ne stišćeš kočnicu, diskovi vrlo brzo "poguraju" klipiće do točke da više nema trenja. Nisam čuo za ovu situaciju kod Stroma, ali sistem bi trebao biti isti tako da je isti problem moguć.
Mora postojati neka blokada unutar kalipera. Vjerovatno će ih trebati skinuti i napraviti servis. Bez toga, ja više ne bih vjerovao kočnicama. Treba sve provjeriti, izmjeniti sve brtve itd..
..po meni nekak onak laički..prije da su zapekli klizači po kojima kaliperi kližu(razdvajaju)  :huh:
..kad zablokiraju klipovi..onda se to desi kad ode manžeta na njima..dođe prljavština..vlaga..malo pohrđaju..postanu rapavi i ne mogu se više uvuči u cilindar..al to mora biti stvarno kod starih krama..sumnjam da je kod ovog novog motora ..al kak vele slipci..vidit ćemo  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Citat: zorro  u Travanj 22, 2018, 22:16:19
..po meni nekak onak laički..prije da su zapekli klizači po kojima kaliperi kližu(razdvajaju)  :huh:
..kad zablokiraju klipovi..onda se to desi kad ode manžeta na njima..dođe prljavština..vlaga..malo pohrđaju..postanu rapavi i ne mogu se više uvuči u cilindar..al to mora biti stvarno kod starih krama..sumnjam da je kod ovog novog motora ..al kak vele slipci..vidit ćemo  :)

:thumbup:

Moguće i to, ali nešto priječi kalipere da se odvoje.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zander

Freshman dobrodosao na planetu vozaca motora. :) Ako budes vozio cesce nece se to desavati....preporucujem zamenu kocione tecnosti pored svih provera kalipera....ionaka YT hrdja, samo teraj sto vise!  :thumbup:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Toni

Uplati Loto. Sansa da ti sr isti problem dogodi na dva motora je jednaka dobitku na lotu. Nema tu nikakvih guraca ni klizaca. Kad se kocnica pusti disk pogura malo plocice i one gurnu cilindre. Drzis nogu na kocnici. Nema sanse sa je blokalo donte mjere da bi nakon stajanja ti to icim makao.Zato desnu nogu izbaci sa strane i skini sa pedale.
Nije mi nista.

Bagy

Saxi, ovo ti nije trebalo - i sad nek ja mirno spavam!  :ooda:  Vrlo zanimljiva recenzija! :thumbup:
mob: 095/573-6874

Freshman

Citat: Toni  u Travanj 23, 2018, 07:07:38
Uplati Loto. Sansa da ti sr isti problem dogodi na dva motora je jednaka dobitku na lotu. Nema tu nikakvih guraca ni klizaca. Kad se kocnica pusti disk pogura malo plocice i one gurnu cilindre. Drzis nogu na kocnici. Nema sanse sa je blokalo donte mjere da bi nakon stajanja ti to icim makao.Zato desnu nogu izbaci sa strane i skini sa pedale.

Poštujem svaki savjet, ali ovo je malo too much. Na velikim motorima sam više od 15 godina, a onda mi odjednom nakon toliko godina noga skače u vožnji na polugu nožne kočnice. I to nakon što sam na tom istom motoru (stromu), prvi puta mijenjao pločoce nakon valjda 8 godina, a diskove niti nakon 12 godina. Dajte ljudi...

Za tenerku ćemo uskoro vidjeti o čemu se radi. Na stromu me majstor Brum odmah nakon poziva ispravno detektirao da se neki klinac u čeljustima od stajanja zapekao i nakon što je to sredio, opet je sve radilo kako treba.

Ponti

Nikada nisam imao tih problema, vjerojatno zato što zadnju stisnem jednom u 1000 km  :smijeh:

zorro

Citat: Ponti  u Travanj 23, 2018, 08:17:57
Nikada nisam imao tih problema, vjerojatno zato što zadnju stisnem jednom u 1000 km  :smijeh:
..pa baš u tom slučaju bi mogao imati sličan problem  ;) ..što se više koristi kočnica ..manja je mogućnost da "zapekne"
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Freshman

Citat: Ponti  u Travanj 23, 2018, 08:17:57
Nikada nisam imao tih problema, vjerojatno zato što zadnju stisnem jednom u 1000 km  :smijeh:

Priča se po Korčuli da niti prednju baš ne koristiš  :)

tibertov

Najviša brzina na Korčuli je 50km/h...koči se s čizmom  :ebudale:

zorro

Citat: tibertov  u Travanj 23, 2018, 08:52:41
Najviša brzina na Korčuli je 50km/h...koči se s čizmom  :ebudale:
..je..al ak se vozi uzduž otoka..istok-zapad ..vožnja sjever-jug je 30 ..nesmiš u 2. ubacit već si u moru na drugoj obali  :-\
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Ponti

Citat: zorro  u Travanj 23, 2018, 08:34:00
..pa baš u tom slučaju bi mogao imati sličan problem  ;) ..što se više koristi kočnica ..manja je mogućnost da "zapekne"

Ne koristim zadnju, ona je tu samo za papke  :buahaha: :buahaha:

tibertov

Koja je opce svrha zadnje kocnice? Mislim kocim i ja s njom al vise iz navike kad sam vozio tomose i slicne motore...

zorro

Citat: tibertov  u Travanj 23, 2018, 11:25:59
Koja je opce svrha zadnje kocnice? Mislim kocim i ja s njom al vise iz navike kad sam vozio tomose i slicne motore...
..o KTJ  :-\  :bzvz:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zare

Motor je puno mirniji kod kocenja s obje kocnice kad ga ganjas, nego kad kocis ko budala samo prednjom