Yamaha XT1200Z Super Ténéré

Autor Mrki, Kolovoz 02, 2017, 18:57:38

« natrag - naprijed »

Suki

...ak treba pipnem ju prije zavoja da lakše "padnem" u njega...isto i kod običnog kočenja de se motor previše ne nagne naprijed zadnjom držim ravnotežu...a i ak se hoćeš izvrnit, ugasiš ABS, stisneš zadnju ko manijak i ak imaš loše gume, na travi uz dosta sreće izvrtanje zgarantirano :ooda: :smijeh:...
:moto2:

098 9232180

tibertov

Ja to nisam primjetio, pogotovo jer kad kočiš sa prednjom uvijek sistem koči i dio sa zadnjom, a uz svu elektroniku ja ne vidim zašto opće kočit sa zadnjom...dobro ako vozis pegaso onda ti ni prednja ni zadanja ne pomažu  :ebudale:

zorro

Citat: tibertov  u Travanj 23, 2018, 11:35:05
Ja to nisam primjetio, pogotovo jer kad kočiš sa prednjom uvijek sistem koči i dio sa zadnjom, a uz svu elektroniku ja ne vidim zašto opće kočit sa zadnjom...dobro ako vozis pegaso onda ti ni prednja ni zadanja ne pomažu  :ebudale:
..ah  :bzvz: ..kak se brzo zaboravi kad se vozilo stroma koji ima kočnice ko ROG bicikl  :smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

tibertov

Nova somara ima dobre kocnice...stara nema opce kocnice

jeeves

Citat: tibertov  u Travanj 23, 2018, 11:25:59
Koja je opce svrha zadnje kocnice? Mislim kocim i ja s njom al vise iz navike kad sam vozio tomose i slicne motore...
Ma ajde Roki, skini i prodaj, to je tu samo zbog tradicije

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


tibertov


Ponti

Zadnja je dobra na ravnom i ima svoj svrhu, motor ne ponire toliko kada se koči i zadnjom, ali što ću kada je kod mene na ravnom samo gas :smijeh:

zorro

..a šta kad prebrzo uđeš u zavoj i vidiš da neš izvuč..kočiš prednjom ili što  :misli:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

tibertov


Ponti

Citat: zorro  u Travanj 23, 2018, 13:06:56
..a šta kad prebrzo uđeš u zavoj i vidiš da neš izvuč..kočiš prednjom ili što  :misli:

Kočim pred zavojem ili na samom početku zavoja, onda samo lagano otvaranje gasa. Ako sam ušao prebrzo i kočenja je bilo premalo, samo motor dolje kontraupravljanjem, opet lagano odvrtanje gasa i stisak nogom na vanjski fuzić da je većina moje težine na tom vanjskom fuziću.
I to funkcionira, bitno je da nema panike ili otpuštanja gasa jer onda se motor ispravlja i izbacuje te van zavoja.

Ponti

Citat: tibertov  u Travanj 23, 2018, 13:11:29
a kaj ako je zavoj izgreban  :)

Sve isto samo uz 14% više panike  :smijeh:

iviccaa

Citat: zorro  u Travanj 23, 2018, 13:06:56
..a šta kad prebrzo uđeš u zavoj i vidiš da neš izvuč..kočiš prednjom ili što  :misli:
Ispravi, prednja, pusti, zalegni.
Ako vidis da ne mozes: ne pustaj i gledaj da promasis drvo na ledini.

zorro

Citat: iviccaa  u Travanj 23, 2018, 13:15:48
Ispravi, prednja, pusti, zalegni.
Ako vidis da ne mozes: ne pustaj i gledaj da promasis drvo na ledini.
:rofl:
Prednja ispravlja sama kad kočiš u zavoju..nemaš šta ti ispravljat..a i svako iole izlaženje iz putanje u zavoju..pogotovo ak si brzo ušao..teško teško se može vratiti u putanju i proći zavoj.
Kad kočiš zadnjom..naravno ne ko manijak da blokira..nego je doziraš ..tad motor još pada u zavoj ..i xy puta me spasio taj način..samo je bitno ne nagaziti kočnicu ko manijak da ti blokira.
A ovo Pontijevo..sve ja/mi to znamo..al osobno ne poznam čovjeka koji se nije nekad preračunao..pogotovo na cesti koju ne poznaš baš najbolje..i nema tu nikakvog kontra upravljanja kad si polegnut već do ruba..moraš spustiti brzinu kako god znaš..neko ide sa šaltanjem u nižu..isto moraš bit maher jer ak ne ideš s međugasom kotač blokira i dođe ti isto kao da sui nagazio kočnicu..tak da ..evo..probavaj lagano kočenje zadnjom u zavoju kad se se budeš đirao pa javi  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zander

Ja izbevavam kocenje sto je vise moguce pred krivinama nego saltam u stepen nize....ako bas to ne radi onda lagano prednjom...zadnjom skoro nikad...doduse ABS koji moj motorcic ima to radi poprilicno bezbedno, ali nisam nikad testirao ...izuzetno ako nisam siguran zabodem prednjom pre zavoja i onda je sve lako....

Pokusacu kocenje zadnjom da vidim sta se desava u krivini po Zorroovom savetu...i kontra upravljanje radi pre same krivine i nepogresivo obara motor...ali treba puno uvezbavati tu tehniku, i ciljano voziti po krivinama umerenom brzinom i uvezbavati sve to....a ako se vozi normalno ne treba nista posebno za sve to....

Ali to je moje misljenje....
OPENMINDED PEOPLE WANTED

iviccaa

Budem probao.
A ovo za ispravljen motor: bolje koci ispravljen motor nego motor u nagibu. Na treninzima sigurne voznje se uci ako vidis da ces se zabiti u auto ispred: koci uspravno do samog kraja, pusti kocnicu i onda skreni/izbjegni auto.

U zavoju bi to bilo tesko i mozda bi presao na drugu traku ( s tko zna kakvim posljedicama), ali to je spasavanje zivota, a ne trazenje kako proci zavoj.
Naravno sve to treba pod panikom i moci izvesti.