Yamaha XT1200Z Super Ténéré

Autor Mrki, Kolovoz 02, 2017, 18:57:38

« natrag - naprijed »

sasaa

Citat: iviccaa  u Travanj 23, 2018, 14:32:37
Budem probao.
A ovo za ispravljen motor: bolje koci ispravljen motor nego motor u nagibu. Na treninzima sigurne voznje se uci ako vidis da ces se zabiti u auto ispred: koci uspravno do samog kraja, pusti kocnicu i onda skreni/izbjegni auto.

U zavoju bi to bilo tesko i mozda bi presao na drugu traku ( s tko zna kakvim posljedicama), ali to je spasavanje zivota, a ne trazenje kako proci zavoj.
Naravno sve to treba pod panikom i moci izvesti.

Pogledaj kako radi "cornering ABS u zavoju", na novijim motorima... da ne povjerujes.

Citat: zorro  u Travanj 23, 2018, 14:00:11
:rofl:
Prednja ispravlja sama kad kočiš u zavoju..nemaš šta ti ispravljat..a i svako iole izlaženje iz putanje u zavoju..pogotovo ak si brzo ušao..teško teško se može vratiti u putanju i proći zavoj.
Kad kočiš zadnjom..naravno ne ko manijak da blokira..nego je doziraš ..tad motor još pada u zavoj ..i xy puta me spasio taj način..samo je bitno ne nagaziti kočnicu ko manijak da ti blokira.
A ovo Pontijevo..sve ja/mi to znamo..al osobno ne poznam čovjeka koji se nije nekad preračunao..pogotovo na cesti koju ne poznaš baš najbolje..i nema tu nikakvog kontra upravljanja kad si polegnut već do ruba..moraš spustiti brzinu kako god znaš..neko ide sa šaltanjem u nižu..isto moraš bit maher jer ak ne ideš s međugasom kotač blokira i dođe ti isto kao da sui nagazio kočnicu..tak da ..evo..probavaj lagano kočenje zadnjom u zavoju kad se se budeš đirao pa javi  :)

Bas to, lagano dozirat zadnjom. 
Po gradu u skretanjima, iskljucivo zadnjom, jer onda pri stajanju, ne ides u pad preko volana (Kec to jako lijepo demonstrira i sam se uvjeris u to kod njega na poligonu).
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

zorro

Citat: sasaa  u Travanj 24, 2018, 02:18:53
Pogledaj kako radi "cornering ABS u zavoju", na novijim motorima... da ne povjerujes.

pozitivno il negativno ..el i s prednjom  :misli: ..ne znam..nisam oko tog ništa gledao  jer nemam nit sam imao motor s abs-om  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Bagy

Citat: zorro  u Travanj 24, 2018, 07:53:30
pozitivno il negativno ..el i s prednjom  :misli: ..ne znam..nisam oko tog ništa gledao  jer nemam nit sam imao motor s abs-om  :huh:

Već je netko bio stavio KTM filmić s usporedbom prolaska zavoja sa i bez uporabe "cornering" ABS-a. Uglavnom, tip prolazi zavoj bez greške s ful stisnutom prednjom... KTM i BMW prednjače po tom sustavu.  :thumbup:
mob: 095/573-6874

sasaa

Citat: zorro  u Travanj 24, 2018, 07:53:30
pozitivno il negativno ..el i s prednjom  :misli: ..ne znam..nisam oko tog ništa gledao  jer nemam nit sam imao motor s abs-om  :huh:

Nerealno pozitivno, komentari u smislu da je taj sustav na motoru, ekvivalent ESPa u autu (kontrole stabilnosti) pri zanosenju.
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

zorro

ček..el to neki posebni sustav ili standardni obični ABS  :misli: ..jer nekak mi nema logike da obični ABS pritiskanjem prednje ne ispravlja motor ..ne znam  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

tibertov

S običnim abs-om ne smiješ kočit u zavoju nagnut jer ćeš odletit u grmlje  ;)

zorro

Citat: tibertov  u Travanj 24, 2018, 08:34:31
S običnim abs-om ne smiješ kočit u zavoju nagnut jer ćeš odletit u grmlje  ;)
misliš prednjom  :misli: .isključivo kočenje prednjom me zanima ..el sa ABS-om isto ispravlja motor u zavoju  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

fatboy

Mislim da se ne kužite...Saša priča vjerojatno o ovome novom ABS sistemu od BOSCHa koji je napravio nešto oko toga da kad stisneš kočnicu u nagibu, ne ispravlja te...to je Offi isprobao i napisao kako radi... :misli:

tibertov


zorro

..pa baš zato što kužim o čem se radi..zato i pitam ove s ABS-om da mi potvrde..i napisao sam već..da nema logike da obični ABS drži motor u putanji pri kočenju prednjom.
Da..pari mi se da se nedavno pričalo o tom novom sistemu koji drži motor u putanji kod kočenja..al to je već svemirska tehnologija  :-\
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

fatboy

Taj ABS možda ima Keko na svopjoj somari...i Ćoso na svom budućem kamionu...ostali ne znam... :misli:

zorro

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Freshman

Kud nas odvede ovaj moj problemčić sa zadnjom kočnicom, ccccc....

zorro

Citat: Freshman  u Travanj 24, 2018, 09:17:01
Kud nas odvede ovaj moj problemčić sa zadnjom kočnicom, ccccc....
si vidio  ;) ..u svakom zlu neko dobro  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Bagy

Citat: fatboy  u Travanj 24, 2018, 09:12:23
Taj ABS možda ima Keko na svopjoj somari...i Ćoso na svom budućem kamionu...ostali ne znam... :misli:

Cornering ABS nema novi Strom...
mob: 095/573-6874