Yamaha XT1200Z Super Ténéré

Autor Mrki, Kolovoz 02, 2017, 18:57:38

« natrag - naprijed »

fatboy

Ima, ima, na hiljadarki Keko to ima!  :thumbup: :thumbup: :thumbup:

iviccaa


I ja sam mislio da nema, ali sam googlao.
Pohvalno za Suzuki.

Bagy

Nema nam druge nego da se okladimo!  :smijeh:

Novi Strom ima neku napredniju verziju ABS-a, ali to nije Cornering ABS kao kod KTM-a ili BMW-a... bila je riječ o tome prilikom testiranja u MP.
mob: 095/573-6874

iviccaa

Postoje vise tih sustava, KTM i BMW koriste najnapredniji, ali da, Suzuki ima ABS s kojim mozes kociti u zavoju.

fatboy

Isprobao to Igor iz Slovenije, zato mi je ostalo u sjećanju. Napredan ili nenapredan, ali može kočiti u zavoju, bez da se uspravlja ko magare...a potvrdio i Keko, vlasnik i korisnik istoga... ;)

zander

Da taj sistem ABS nove generacije je na GSA 1200 LC 2016.  i radi savrseno....kad se koristi....ja ga ne koristim cesto , ali zlu ne trebalo je uvek tu...
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zorro

Citat: zander  u Travanj 24, 2018, 12:16:16
Da taj sistem ABS nove generacije je na GSA 1200 LC 2016.  i radi savrseno....kad se koristi....ja ga ne koristim cesto , ali zlu ne trebalo je uvek tu...
..a šta..može se isključiti i uključiti po želji   :misli:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

fatboy

ne vjerujem da možeš isključiti karakteristiku...eventualno cijeli ABS... :misli: :misli:

zander

moze da se iskljuci ceo ABS...koliko ja znam to je integralni sistem i ne moze se deo po deo uklj isklj.
Ma kad vozis normalno onda ti nis ne treba osim normalne upotrebe....sve ostalo je rizik  zar ne.?
Ovde se raspravlja o trkackim manirima i voznji ....ta nagla kocenje u krivinama su direktan put kod Sv.Petra i retko ko moze da savlada doziranje kocenja i slicno....opet moje miosljenje i ne znaci da sam u pravu....
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Grba

Zander jel znaš kad Imoćan dođe kod Sv. Petra?
Veli neznam di te stavim, u raj ili pakao, na granici si mi...
Veli Imota : Može na granicu! 😂
098 737 604

zander

OPENMINDED PEOPLE WANTED

Saxi

Nije bitan naziv, svako svoj patent krsti vako ili onako bitno je da ga nova somara ima , tj od 2017 ga ugrađuju na Gsxr 1000, a zatim i na V Strom 1000, Bosch ga pravi, ali je skraćenica za isti, naziv, drugačija nego kod KTMa. Isprobao nisam ali bih voleo, a normalna vožnja je relativna stvar, i teško dokaziva, jer smo mi motoristi čudna fela ljudi koja uživa u adrenalinskim sokovima,  a to je već dokazivo nenormalna stvar

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


sasaa

Citat: fatboy  u Travanj 24, 2018, 08:50:57
Mislim da se ne kužite...Saša priča vjerojatno o ovome novom ABS sistemu od BOSCHa koji je napravio nešto oko toga da kad stisneš kočnicu u nagibu, ne ispravlja te...to je Offi isprobao i napisao kako radi... :misli:

Bas to, jer radi preko "lean angle" (senzora nagiba), pa preko istog senzora ti radi Traction kontrola i antiwhelie (koji su puno osjetlljiviji nego kad rade iskljucivo preko ABS senzora i mjere okretaja kotaca), koji u slucaju jakog odvrtanja gasa, dozira tocno koliko je potrebno ovisno o tome koliko je motor nagnut.

Na S1000R imam to, i sve se moze gasit... naravno ne individualno, nego kao sustav, kroz modove voznje, na s1000rr postoji mogucnost podesavanja osjetljivosti, tako da si sam mozes podesit, ovisno o trakciji/podlozi i gumama, odnosno koliko ces imat slobode prije nego se sustav umijesa.

Aprilia i KTM imaju slicno rjeseno na njihovim top motorima. Aprilija kao serijsko rjeseje (APRc) a na KTMu, se treba doplatit da se otkljuca ta opcija u elektronici (konkretno pricam o Superduku 1290R)
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

agolac

To već godinama postoji. Bosch MSC (Motorcycle stability control). Prvo je to dobio KTM a tek kasnije ostali. Ima ga Leko na svom 1190 Adventure. Motor je opremljen elektronikom koja mjeri nagib motocikla i shodno tome modulira kočenje...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ponti

Znači svaka šuša će se sada moći naginjati u zavojima kao Rossi  .... aaaahhhh kuda ide ovaj svijet  :bzvz: