Kralj Alpa (Alpen-Masters-Sieger) po godinama

Autor Ćoso, Srpanj 30, 2020, 12:28:53

« natrag - naprijed »

tibertov

Ja sa stromom po alpama nisam imao nikakvih problema...gore, dolje, ulazak u zavoje, sve isto kao Gs, osim kaj je Gs udobniji motor i to se dosta osjeti.

Strom se mora prebacit na kardan i poradit na udobnosti 😁

gianni

Dragec slusaj vako, mozda se ovdje nije dosta uspredivalo staru kenju i somaru, trebalo bi jos to raspravljati :smijeh:
Razlika je bila 32 konjica, ako se ne varam, ma da, to ti je ista klasa  ;) a cemu onda potpis somara je somara :butt:
Ktm 1290 adv ima 53 konjica vise od Stroma, ma da, to ti je isto....
Ne osjeti se to pih .
To nisu motori za uspredbu, sto ne znaci da je jaci i skuplji bolji.....kapelica ...btw katedrala :smijeh:

Ponti

Citat: gianni  u Srpanj 30, 2020, 18:36:36
Dragec slusaj vako, mozda se ovdje nije dosta uspredivalo staru kenju i somaru, trebalo bi jos to raspravljati :smijeh:
Razlika je bila 32 konjica, ako se ne varam, ma da, to ti je ista klasa  ;) a cemu onda potpis somara je somara :butt:
Ktm 1290 adv ima 53 konjica vise od Stroma, ma da, to ti je isto....
Ne osjeti se to pih .
To nisu motori za uspredbu, sto ne znaci da je jaci i skuplji bolji.....kapelica ...btw katedrala :smijeh:

Tako je, nije za usporedbu, nema smisla uspoređivati različite klase motora, ali ipak u konačnici je strom najbolji  :buahaha:

Bagy

Citat: gianni  u Srpanj 30, 2020, 18:36:36
Dragec slusaj vako, mozda se ovdje nije dosta uspredivalo staru kenju i somaru, trebalo bi jos to raspravljati :smijeh:
Razlika je bila 32 konjica, ako se ne varam, ma da, to ti je ista klasa  ;) a cemu onda potpis somara je somara :butt:


Pa da nastavimo:

"Somara je somara", ali samo ona nakon 2014.g. jerbo je poboljšana.  ;) Inače je mali kralj pojede za doručak, a naročito sa skraćenim prijenosom!  :) Dionica Đurđevac-Medulin ima cca 400 km i ja je prijeđem bez tankiranja.  :shhh: Kad somara stane u Rijeci na pumpi (a mora), ja sam već na vidikovcu kod Plomina...  :ooda: Jednostavno je, troši 1,5l!  :belj:
mob: 095/573-6874

zubakis

Šta je dopizdila vam tema ustase i partizani?

Ponti


Dinko

Vozio sam Alpe sa oba motora i to svaki puta u dvoje i full natovaren. Mali strom je svuda išao bez problema i vrlo je vozan po serpentinama ali GS to sve radi sa pola gasa i potpuno stress free. Sam agregat, ovjes i kočnice su mu se poigravale sa našom masom po svim tim usponima i spuštanjima dok su se Ćosi na spuštanju pregrijale kočnice na malom Stromu te se jedva spustio do dole.
Mislim da Tiger, Afrika ili novi Strom 1000 tj 1050 to mogu odraditi na sličnoj razini kao i GS.

Suki

Što se tiče tog testa...prodajem Afriku 2017 (svoje drlo) i kupujem onu 2016 koja je jedina bila pobjednica :), a pobjednica je bila samo iz jednog razloga (jer je tada izišla na tržište).
:belj:

Uglavnom, serem se na taj i slične testove :bzvz: :bzvz:.
:moto2:

098 9232180

zorro

Citat: Dinko  u Srpanj 31, 2020, 01:13:49

Mislim da Tiger, Afrika ili novi Strom 1000 tj 1050 to mogu odraditi na sličnoj razini kao i GS.
:bravo: Pametnom dosta  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zorro

Citat: gianni  u Srpanj 30, 2020, 18:36:36

Razlika je bila 32 konjica, ako se ne varam, ma da, to ti je ista klasa  ;) a cemu onda potpis somara je somara :butt:

Kakve veze ima konjaža s kubikažom   :huh:
No dobro..s tvojim mišljenjem se djelomično i mogu složiti..ili eventualno promjeniti mišljenje kao što su ga mnogi "kenjaši" ođe promjenili kad su zemili SOMARE  :) , al za takvu full promjenu mišljenja bi morao provozati npr. multistradu ili ktm-a
Ja sam spomenuo konkretan primjer i osobno iskustvo..moja stara somara i GS 2014 g. i tad..u to vrijeme ta 2 motora se mogu apsolutno uspoređivati..iako je strom nešto manje konja..na gasu se to uopće ne osjeti..naprotiv..življi je od GS-a kao da ima 30 KS više.
GS je udobniji..fluidniji.. okretniji ..i naravno..duplo skuplji (u to vrijeme)
Isti agregat od Stroma je na Suzuki SV, a ima skoro 30 KS više..značiiiiiiii  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

gianni

Velki katem ti ima 1301 kubikoF, konjice vise i ne spominjem, velis nema to veze, trista kubiki sim tam :smijeh:
Kad si bio u Kapeli zadnji put?
Onoj kod andrijinog križa , staroj, novoj ;)
Moj dida i ja :-*


zorro

Citat: gianni  u Srpanj 31, 2020, 07:52:44
Velki katem ti ima 1301 kubikoF, konjice vise i ne spominjem, velis nema to veze, trista kubiki sim tam :smijeh:
Kad si bio u Kapeli zadnji put?
Onoj kod andrijinog križa , staroj, novoj ;)
Moj dida i ja :-*
Haj ok..oko tog KTM-a i Multistrade se mogu složit s tebe..al  onda se s njima ne može uspoređivati ni GS 1200 koji ima 120 KS ili ti ga 60 manje od KTM-a  :)..kuiš..ak nemre u isti koš strom..onda nemre ni GS  :bzvz:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

gianni

1250 jos mozda, ali vazdusni 1200 i velki Strom ne mogu parirati katemu 1301.
Znam dobro, a znaju to jos neki ovdje, iz prve ruke :huh:
Konacno se razumijemo jeesss
Ajmo sad u kapelicu na pričest :vino:  :)

gogs

Citat: Dinko  u Srpanj 31, 2020, 01:13:49
Mislim da Tiger, Afrika ili novi Strom 1000 tj 1050 to mogu odraditi na sličnoj razini kao i GS.

Apsolutno se slažem....sve je to tu negdje. GS ima bolji ovjes i zaista je udobniji. Ovo moje drlo na duže staze ima kriminalan sic (kenja je bila udobnija za klasu).

Što se tiče voznosti i fluidnosti nisam primjetio da me ovi moji u grupi čekaju dok ja dokaskam.  ;) :)
Moja somara je baš pravi mali zvrk. Brza, fluidna, okretna  :-* (ko i ja  :smijeh: )

Razlika u brzini se jedino vidi na autocesti kad me kolega s kičastim crvenim GSA opro s 214 a ja dogurao do 208....ali te brzine se voze skoro pa nikad.

Tak da....sve je to tu negdje.

Bitno je da je pun tank, dobra ekipa, nešto  :novac:  , 25C bez oblaka.....i kafana s dobrom pevaljkom na 300-400 km udaljenosti. Ujutro se ionako nitko ne sjeća tko je s čim došao.  :smijeh:

gianni

Citat: gogs  u Srpanj 31, 2020, 09:55:44
Apsolutno se slažem....sve je to tu negdje. GS ima bolji ovjes i zaista je udobniji. Ovo moje drlo na duže staze ima kriminalan sic (kenja je bila udobnija za klasu).

Što se tiče voznosti i fluidnosti nisam primjetio da me ovi moji u grupi čekaju dok ja dokaskam.  ;) :)
Moja somara je baš pravi mali zvrk. Brza, fluidna, okretna  :-* (ko i ja  :smijeh: )

Razlika u brzini se jedino vidi na autocesti kad me kolega s kičastim crvenim GSA opro s 214 a ja dogurao do 208....ali te brzine se voze skoro pa nikad.

Tak da....sve je to tu negdje.

Bitno je da je pun tank, dobra ekipa, nešto  :novac:  , 25C bez oblaka.....i kafana s dobrom pevaljkom na 300-400 km udaljenosti. Ujutro se ionako nitko ne sjeća tko je s čim došao.  :smijeh:
Zadnja recenica je odgovor na sva pitanja :smijeh: :vino: :-*