Subotnja vožnja pod temperaturom

Autor Josip-Sepp, Listopad 29, 2017, 12:36:30

« natrag - naprijed »

Josip-Sepp

u stvari nisam ja imal temperaturu nego mi je falilo temperrature  :)
strom je rekao da je previše hladno i da ne bi išel na đir, no nisam se previše obaziral na ovu narandžastu lampicu i.......krenuli smo



nas tri, odlučili prkostiti nedostatku celzijusa i provoziti se onako poštenski  :thumbup:
cementara, točenje i odmah prema Zaprešiću, u Zaprešiću onda jedna brzinska cuga da vidimo jel tko odustaje zbog hladnoće

naravno da sve junačine, nitko ni ne razmišlja o odustanku.................naglas



dogovor je idemo do Novog Mesta, onda poprek do Kočevja pa do Delnica
nema ništa lijepše nego voziti se južnom Slovenijom, uz Krku uz laganu maglu  :ooda:



ispočetka me znala istrzati ta lampica, nekad bi se upalila a s obzirom da je na mjestu gdje je na starom stromu bila lampica od FI, malo bi se usral od straha
no, tebalo je vremena da je naučim ignorirati

malo po malo, izvukli se iz Novog Mesta i prije nego smo krenuli na slovensku route 69, stali smo kraj stare željezare u Dvoru rekuperirat se,



i dalje po planu i programu do Kočevja



a onda i prema Brodu na Kupi i Delnicama



poslije Delnica, krenuli smo prema Rijeci, pa na Plomin
stali na jedan od bezbrojnih piš-pauza, jbga valjda nam mjehuri zbog hladnoće izgubiuli kapacitet  :smijeh:
tako je nastala jedna od antologijkskih slika, vid' me što sam lijep



Do Plomina smo odlučili ići preko Opatije pa uz more a onda se vratiti "s leđa" i popeti na Učku
i tu je bio zajeb, u Lovranu preeeeeejebena gužva, Maronijada, no s obzirom na ljude koji besciljno rade gužve i tumaraju mislim da bi tebalo promijeniti ime u Moronijada
gužva prestrašna  :thumbdown:
bilo mi dosadno pa sam slikao preko ramena



ajd, kad smo se makli iz Lovrana, nekako je krenulo



a onda smo se primakli Plominu, oduševljenju nije bilo kraja

famozna Plominka












nekako nam se učinila kratka i pomalo.........obična ?! meni je puno draže voziti od Grobnika do G.Jelenja, no o ukusima.......
prošli smo par puta gore-dole da budemo sigurni kako je to zaista TO
pa smo opet napravili pauzu da bi se dogovorili kaj ćemo pričati ljudima..........lovačke priče, kao......tak sam lego u zavoju da sam koferom postrugao po podu........... ma jebeš koljeno mi stružemo koferima   :buahaha:

Ok je Plominka, idemo mi na Učku

Cesta od Plomina, u stvari Voziliča prema Učkoj je dugačka i ravna, a onda kad se kreneš penjati prema Veloj Učkoj čista suprotnost, uska,zavojita no asfalt prilično dobar
i tako zavoj, na zavoj i eto nas do vrha Učke, na Vojak
istinaiBog da se vozilima ne bi smjelo ići do vrha i da je vikend i da su gužve, no od glavne ceste ima 7-8 km i nije nam se dalo pješačiti a tako smo htjeli do vrha



parkirati kraj ovakvog znaka ?!



ili nedajBože slikati to  :strah:

tih zadnjih par sto metara do vrha Vojak smo se prošetali


puše vjetar, no nije strašno
a onda sam se popeo na uzletište za paraglajdere koje gleda prema unutrašnjosti Istre



dobro da nas nije otpuhalo



i tu sam otkrio da mi odzračnici na jakni nisu zatvoreni  :buahaha:, kak nisam zimogrožljiv nisam ni skuzio da su mi na lešima otvoreni odzračnici
onda smo se malo naslikavali okolo







i tu su dečki crkli od smjeha, vidjeli smo planinara u toplesu



lik se malo kurčio pa je odlučio promjeniti majicu na vrhu kule, gdje vjetar samo što te ne odnese

Poslije Učke, otišli smo do Rijeke na ručak, pa preko Delnica i Karlovca doma

naravno da smo stali još par puta protegnuti noge







U dokolici smo uspoređivali velikog i malog stroma, oba 2014, jedan bivši Tibertov drugi Dadijev
dakle na cijelom điru od 500 i nešto km, veliki strom je potrošio pedeset kuna više goriva, dakle 10 kuna na 100, na 10.000 km to je soma kuna
i još kad uzmeš da je registracija skuplja soma kuna, ispada da "somaraši" daju dva soma kuna više od nas "malih" samo zato koj imaju "soma"

Onda smo gledali zadnje gume da pogledamo "chicken-strip"...........klasično motorističko izdrkavanje...........
i skužim da u lijeve zavoje legnem skoro do kraja (metzelerka tourance) crticaje jedva par mm, a u desne guza papa gaće, crtica je cca 5-10 mm  :misli:

Onda sam skužio da moj strom stvarno ne pije ulja, već sam napravio 1500km s njim i ulje je do ibera  :thumbup:

Uglavno, svaka piš-pauza i mi smo mudrovali o nečemu.............

Eto, cijeli se dan vozili, jedva da smo silazili s motora, noge i ruke nam se grčile, najeli se luka pa podrigivali u kacigu,novce potrošili toliko da smo mogli spasiti bar dio Agrokora,
a onda namjestili patničku facu i otišli doma ženama,
kao "pa i nije nam bilo nešto, bilo hladno, cesta vlažna pa smo sporo vozili, Ivicu boli noga pa nismo mogli brže,
Pjero svako malo zvao ženu i provjeravao da se slučajno ne i zabavljala bez njega, Belog nije žena pustila, čevapi su bili puni soda bikrbone i pilećih želudaca, dali su nam malo luka...............ma bilo je skroz bezveze, bolje da sam ostao s tobom doma"

Žena je danas dežurna , pa mogu vratiti osmjeh na lice  ;)



beli

.... imaj na umu 'Borovo' gumu

keko

..jako lijepo kao i uvijek od tebe i ekipe, vidi se da uživate, samo tako dalje  :thumbup:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Suki

:moto2:

098 9232180

Špoki

Nema zime, treba se samo dobro obući i gas ;) odličan đir :bravo:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

agolac

Citat: Špoki  u Listopad 29, 2017, 13:34:58
Nema zime, treba se samo dobro obući i gas ;) odličan đir :bravo:

Upravo tako. Dok nema snijega i leda nema problema :thumbup:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Osy

Bravo, bili na Učkoj proljetos, a mogli bi i nagodinu  :thumbup: Nego, kak vas je moglo otpuhati, zajedno imate pola tone...uhvatit se za ruke i nema nikud ;)

Black Betty

Plominka ,kratka ali slatka,ima i dobra cesta od Pazina do Poreča i ispod Učke do Lupoglava preko Boljunskog polja...al za đir  :bravo:
Prepostavka je majka zajeba

Martin

**Baaahahahahahaaaaagfadsahahaha....**
Volim te mama, ali ne više od MALOG stroma!! ZORRO je u pravu!!
Sisak - 095/1530 150 ....u svako doba dana i noći :)

zizu

Jeste se vracali sinoc oko 21h....vidio sam u draganicu malog sa maglenkama pa iza somaru a treci nemam pojma kakav je bil....jos si mislim kaj ovima ni zima

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk


Josip-Sepp

Citat: zizu  u Listopad 29, 2017, 16:52:11
Jeste se vracali sinoc oko 21h....vidio sam u draganicu malog sa maglenkama pa iza somaru a treci nemam pojma kakav je bil....jos si mislim kaj ovima ni zima

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk

da  :)
i s obzirom na jutarnjih 3 stupnja, tih večernjih 10 je bilo čisto ugodno

tibertov


zare

Svaka cast  :thumbup: lijep đir
Samo gdje nađe u onoj računici da je rega skuplja za soma kuna :novac:

Saxi

Muški i za sve pare ste to prešli i uživali bez premca [emoji4]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


sasaa

"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "