Izbegavajte VARTA akumulatore !!!

Autor Saxi, Siječanj 25, 2018, 11:49:18

« natrag - naprijed »

damjandugi

Da li ko koristi možda akumulatore i drugih firmi sem yuasa ili exide?
Mislim na fiam,banner ili slično nešto?

Dobra ili slaba iskustva?

bajki

Mislim da kod akumulatora puno ovisi o sreći!

Ja znam čovjeka iz kluba kojem su u 6 mjeseci otišle dvije nove Yuase, tako da je po meni jedino bitno što duža garancija, a koja marka, to je manje bitno!

jeeves

Citat: damjandugi  u Ožujak 27, 2018, 00:01:52
Da li ko koristi možda akumulatore i drugih firmi sem yuasa ili exide?
Mislim na fiam,banner ili slično nešto?

Dobra ili slaba iskustva?

Uzeo Bosch pred nekih 6 mjeseci, zasad ok, ali još je premalo vremena prošlo.


Osy

Na mom je Yuassa, stavio u 5 mjesecu 2017, cijelu zimu je u garaži na cca 10 stupnjeva, jednom sam ga upalio u cca 4 mjeseca, nisam ga otkapčao, niti prikapčao na pametni punjač...sad ću vidjet danas -sutra kako je aku to preživio i da li sam ga tim načinom ikako oštetio ili skratio vijek trajanja ;)

zander

I ja mislim da je rec o sreci...imam u autu Vartu 95Ah, i bez problema do sada...pu.pu.pu.! da ne ureknem! izasao iz garancije i to je to....
Na starom GSA isto bila Varta koju sam stavio odavno ....radi ko sat i dan danas!

Samo stvar srece i garantnog roka!!!
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Ponti

Na hondi mi je crkao neki ne znam ime, kupio yuasu još i danas vrti vlasniku. Na bivšem stromu otišao neki sa B, stavio yuasu još i danas vrti, a prošlo jedno 7-8 godina. Na ovom stromu Lavandić mi stavio novu yuasu, eno vrti kao luda  :)
Tako je meni yuasa zakon, jedini bolji aku kojeg doduše nisam imao ali ljudi pričaju je Odyssey, samo treba pljunuti 170€ za njega :smijeh:

https://www.louis.eu/artikel/odyssey-hawker-batteries-pure-lead-12v/10036260

zendra 44

Mi stavili na Golfa trojku diesela Yuasu 75 Ah sa 3 i pol godine garancije za 570 kn...tak da mi nikak nije jasno kaj košta soma kn u triput manjem akumulatoru za motor iste marke!?!? :huh:

Danijel 23

Preporučam Vartu...orginalan krepo polovinom druge godine...a Varta prži ostalih 3 godine i stino!  :thumbup:

Saxi

Varta u mene vise nikada, istu temu sam postavio i na srpskom forumu, javilo se pun kuki ljudi sa sličnim problemom kod Varta i Bosch akumulatora, moguće da izvor istih nije isti jer se ova 2 za potrebe zemlje Srbije pune u Rumuniiji i Turskoj navodno.
Ja sam svoj problem uspeo rešiti, kupio sam novi za kola, presavio tabak tužio sve redom i juce se javili tuc muc nude novi Varta akumulator reko hvala ne skupljam akumulatore, prihvatam samo pare, i kad su pristali da mi isplate ceo iznos i to dobio napismeno javim im da mi uplate pola iznosa, a oni u šoku pa reko nisam tražio preko leba pogače, a vi razmislite sledeći put sta ćete i kako da prodajete i dal ćete, kazu ne radimo više Vartu već 2 godine jer je reklamacija jako puno, maltene sam medju poslednjim papanima pazario vođen logikom, ako ne znaš šta je najbolje, uzmi sta je najskuplje, stoga Varta više nikad, NO PASARAN!

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


zizu

Susjed ima trgovinu s autodijelovima i vec dvije godine prodaje yuasu i cudi se da jos niti jednu reklamaciju nema. Navodno u njemackoj daju 5godina garanciju. Za mene je yuasa top proizvod a nije puno skuplja od drugih.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


Saxi

A vidiš ovde ni Yuasa ne valja, crkava kao i Exide, za motore pricam, masovno se ljudi žale.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


agolac

Citat: Saxi  u Ožujak 28, 2018, 00:21:32
A vidiš ovde ni Yuasa ne valja, crkava kao i Exide, za motore pricam, masovno se ljudi žale.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka

Možda je to Varta s naljom Yuasa  :buahaha:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

bajki

Citat: zizu  u Ožujak 28, 2018, 00:11:37
Susjed ima trgovinu s autodijelovima i vec dvije godine prodaje yuasu i cudi se da jos niti jednu reklamaciju nema. Navodno u njemackoj daju 5godina garanciju. Za mene je yuasa top proizvod a nije puno skuplja od drugih.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Sigurno je ovisno od tržišta do tržišta, kao i sa hrpom drugih proizvoda! Imam potvrdu da DID lanac nije isti kod nas i onaj u Louisu!

Osy

Isto kao i sa proizvodima iz moje branše...Milka, Nutella, Jar, Ariel, Pampersice...sve je to za smećariju sa Balkana lošije kvalitete...što je potpuna nepravda i nekorektno, ali tako je...

keko

Citat: Osy  u Ožujak 28, 2018, 07:03:58
Isto kao i sa proizvodima iz moje branše...Milka, Nutella, Jar, Ariel, Pampersice...sve je to za smećariju sa Balkana lošije kvalitete...što je potpuna nepravda i nekorektno, ali tako je...
Aj ne zajebaji, jesu li ti lijepo objasnili da ljudi ovdje ne vole istu količinu lješnjaka ko oni iz npr. Njemačke   :buahaha:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎