Ahh kad bi ovo video ...sa mog motorcica !

Autor zander, Siječanj 26, 2018, 21:35:06

« natrag - naprijed »

Saxi

Citat: zander  u Siječanj 27, 2018, 17:26:23
Bio moj drugar na Baliju....i tamo je to uobicajena stvar istovaranje na ulici, bez blama...jbga, obicaji naroda se razlikuju....

Svejedno, voleo bih tu avanturu Indija...momak Boza Ristic, Beogradjanin, jedini koji je vozio pariz dakar u juznoj americi osim Sagmajstera, je isai za Indiju sa gsa 1200....neznam detalje puta, ali je prvi servis radio u Istanbulu....

Saxy, mislim da je i Mikulanac isao sa njime....mozda ti znas nesto vise ili mozes da proveris...
Znam sve kako ne, kupili su nove GSove i GSA-ve i to direkt iz Nemačke jer sa jedinim dilerom u Srbiji nisu mogli da se dogovore oko rabata na veću količinu motora... Na njima su bile fabričke Michelinke, mislim da je Anakee 2 u pitanju bila, toliko je motor krivudao da su u Istambulu morali u ovlašćeni servis da vide gde je problem... rešen zamenom pneumatika i nastavise dalje, nešto kasnije na dalekom istoku jednom od njih nekoliko je pustilo ulje na zadnji točak, Aleksi, umal se čovek nije strmeknuo... elem, zovu BMW kazu oni misle da treba nov kardan najbliži servis u 3 lepe... nahvataju nekog Kineza, on napravi priručni alat, kupi neke lagere I za tipa 100-150evra opravise GS I nastavise dalje... jeste da su išli kozijim stazama jeste da je Aleksa jako težak i krupan, ali serem ti se u putovanje sa takvim nepouzdanim motorom. Isti problem se javio i na ostalim GS i GSA motorima, ne znam bas pouzdano za sve ali na polovini sigurno tokom vremena i eksploatacije... elem 1 koji je dizan ponekad na zadnji točak u trenucima dokolice je prvi stradao... upravo je to bio primerak GSa koji je posle godinu dana imao 600km na satu... 10 dana posle garantnog roka vrisnuo je menjač, a posle nekoliko meseci i kardan, sa negde oko 15-20000 km na satu. Diler nije uvazio reklamaciju za menjač pa su zvali Svabe direkt pa se ispostavilo da slepci u Beogradu na servisu nisu menjali ulje u menjaču i o njihovom trošku kvar otklonjen. Za njihovu zamenu kardana vam garantnog roka se nikad nisu odlučili, jer im je ovde čuveni majstor Bane - profa sa mašinskog fakulteta, i sam zaljubljenik u Bembare za 150 evra za ruke i delove rešavao problem sa kardanom, bas kao i davno na dalekom istoku.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Ponti

Stvarno taj bmw ne vrijedi novce koliko košta. Eto onaj naš brico je stromom išao do Bangladeša i nazad bez kvara, Grba još i dalje - više, DDuck do Mongolije... sve bez kvara, a ovi bemveji kao balerine.  :smijeh:

Osy

Citat: Ponti  u Siječanj 28, 2018, 00:05:07
Stvarno taj bmw ne vrijedi novce koliko košta. Eto onaj naš brico je stromom išao do Bangladeša i nazad bez kvara, Grba još i dalje - više, DDuck do Mongolije... sve bez kvara, a ovi bemveji kao balerine.  :smijeh:
Nisi upućen i živiš u zabludi...nije baš da nije bilo kvarova :ooda:

Ponti

Citat: Osy  u Siječanj 28, 2018, 00:06:13
Nisi upućen i živiš u zabludi...nije baš da nije bilo kvarova :ooda:

Kome je bio kvar?

Osy

Pa Asq-u, brici...ostao je bez kvačila u Pakistanu...

agolac

Citat: Saxi  u Siječanj 27, 2018, 23:56:23
Znam sve kako ne, kupili su nove GSove i GSA-ve i to direkt iz Nemačke jer sa jedinim dilerom u Srbiji nisu mogli da se dogovore oko rabata na veću količinu motora... Na njima su bile fabričke Michelinke, mislim da je Anakee 2 u pitanju bila, toliko je motor krivudao da su u Istambulu morali u ovlašćeni servis da vide gde je problem... rešen zamenom pneumatika i nastavise dalje, nešto kasnije na dalekom istoku jednom od njih nekoliko je pustilo ulje na zadnji točak, Aleksi, umal se čovek nije strmeknuo... elem, zovu BMW kazu oni misle da treba nov kardan najbliži servis u 3 lepe... nahvataju nekog Kineza, on napravi priručni alat, kupi neke lagere I za tipa 100-150evra opravise GS I nastavise dalje... jeste da su išli kozijim stazama jeste da je Aleksa jako težak i krupan, ali serem ti se u putovanje sa takvim nepouzdanim motorom. Isti problem se javio i na ostalim GS i GSA motorima, ne znam bas pouzdano za sve ali na polovini sigurno tokom vremena i eksploatacije... elem 1 koji je dizan ponekad na zadnji točak u trenucima dokolice je prvi stradao... upravo je to bio primerak GSa koji je posle godinu dana imao 600km na satu... 10 dana posle garantnog roka vrisnuo je menjač, a posle nekoliko meseci i kardan, sa negde oko 15-20000 km na satu. Diler nije uvazio reklamaciju za menjač pa su zvali Svabe direkt pa se ispostavilo da slepci u Beogradu na servisu nisu menjali ulje u menjaču i o njihovom trošku kvar otklonjen. Za njihovu zamenu kardana vam garantnog roka se nikad nisu odlučili, jer im je ovde čuveni majstor Bane - profa sa mašinskog fakulteta, i sam zaljubljenik u Bembare za 150 evra za ruke i delove rešavao problem sa kardanom, bas kao i davno na dalekom istoku.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka

Uh braco, teško pohvatat sva ta sranja s geesovima koliko si sa nabrojao :buahaha:

Pa i ivan mekgregor je za sobom vukao dva kamiona djelova. Još se 10 gsovaod tih djelova namirilo na istom putu  :buahaha:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Citat: Osy  u Siječanj 28, 2018, 00:08:35
Pa Asq-u, brici...ostao je bez kvačila u Pakistanu...

Ostso bez kvačila? Aj, da sumiramo. Propišala brtva od 3 kune
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ponti

Citat: Osy  u Siječanj 28, 2018, 00:08:35
Pa Asq-u, brici...ostao je bez kvačila u Pakistanu...

A da, to je stara somara bila u pitanju.... Kralj se ne kvari  :buahaha:

Osy

Citat: agolac  u Siječanj 28, 2018, 00:09:41
Ostso bez kvačila? Aj, da sumiramo. Propišala brtva od 3 kune
Pa dobro i...? Šta to nije kvar? Brum mu je poslao novu DHL-om ali nikad nije stigla

zorro

Citat: Osy  u Siječanj 28, 2018, 00:11:27
Pa dobro i...? Šta to nije kvar? Brum mu je poslao novu DHL-om ali nikad nije stigla
Kvar s kojim moš vozit..ak si iole sposoban  :tongue:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Osy

Citat: zorro  u Siječanj 28, 2018, 00:14:29
Kvar s kojim moš vozit..ak si iole sposoban  :tongue:
Pedeju jedan, mene neš sad branit ko tvog ispunjenog šumara...jeb se :buahaha:

Ponti

Citat: Osy  u Siječanj 28, 2018, 00:15:31
Pedeju jedan, mene neš sad branit ko tvog ispunjenog šumara...jeb se :buahaha:

hahahaha  :ebudale:

Ćoso


zorro

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain