Fiksne kamere u 2018 i 2019

Autor Bagy, Veljača 09, 2018, 09:01:22

« natrag - naprijed »

Ponti

Citat: Igor Mihajlik  u Travanj 03, 2018, 08:12:21
Dal sam ja pogrešno shvatijo....svugi piše kamera..dal to znači i radar ili samo kamera?

To je kamera radar, dođe doma čestitka o prekoračenju brzine s lijepom fotografijom vozila s tablicom, brzinom, lokacijom, datumom i satom. Ma, fuj.
Treba još vidjeti fotkaju li te nove kamere i odozada.

fatboy

Citat: Ponti  u Travanj 03, 2018, 08:21:41
To je kamera radar, dođe doma čestitka o prekoračenju brzine s lijepom fotografijom vozila s tablicom, brzinom, lokacijom, datumom i satom. Ma, fuj.
Treba još vidjeti fotkaju li te nove kamere i odozada.

Navodno fotkaju u svim smjerovima, bez obzira kako okrenute i da izračunavaju sve živo, uključujući i ono kad naglo kočiš, pa po nekom parametru izračunavaju s koje se brzine spuštaš... :-X

Fantom

Te kamere na atraktivnim moto dionicama po evropi bajkeri redovno neutraliziraju crnim sprejevima po objektivu  :ooda:

Bagy

https://www.vecernji.hr/vijesti/otkrivamo-ovo-su-122-mjesta-za-nove-kamere-na-hrvatskim-cestama-1309023

Dakle, postalo je aktualno - prema nekim forumašima s motori.hr počelo je s postavljanjem na Jadranskoj magistrali...
mob: 095/573-6874

bajki

Citat: fatboy  u Travanj 03, 2018, 08:26:02
Navodno fotkaju u svim smjerovima, bez obzira kako okrenute i da izračunavaju sve živo, uključujući i ono kad naglo kočiš, pa po nekom parametru izračunavaju s koje se brzine spuštaš... :-X

Da, snimaju u svim smjerovima i svim trakama.

zare

Što se Siska tiće već su izdane elektroenergetske suglasnosti  :bzvz:

Ponti

Naci država!
Toliko se koje kakvi likovi bore protiv fašizma u ovom društvu, a pravi fašizam u vidu kompletne kontrole ih ne zanima. Tamo neki pozdravi za dom spremni su ajme, a ovaj istinski fašizam ih ne smeta.
Slijedeći puta idem u partizane.

bansi

Znači preostaje ih samo lomiti po mraku :ooda: ;)

zubakis

Ništa šta malo blata na tablici ne more riješit... :blato:

Bagy

Gledam malo taj popis - jbte, pa treba to zapamtiti!  :misli: Barem mi, koji malo više šaramo po Lijepoj našoj...

Bilo bi dobro da svaki forumaš javi za neku novopostavljenu kameru kad je otkrije. Ili kad vidi ček u sandučiću...  :smijeh:
mob: 095/573-6874

Black Betty

....vozite po ograničenju i nema brige,ja uvijek tako .... :belj:
Prepostavka je majka zajeba

Osy

Postavljene su na Slavonskoj aveniji u Zagrebu pa niko nije javio...razbojnici jedni :) Nadam se da sam ih uočio na vrijeme  :-\

Black Betty

PU istarska
Radari

LABIN, Vinež, Štembergerova ulica nasuprot kbr. 18 (Ž5081), RAŠA, raskrižje državne ceste D66 i ulice Ivana Batelića, MARČANA, Loborika, Loborika 31(D66), SVETVINČENAT, Jurišići (ispred kapele), KANFANAR, Putini, Putini 2A (D303), ROVINJ, Kokuletovica, raskrižje ceste Svetog Maksimilijana iz Veštra-Ž5096, POREČ, Kadumi (D302), POREČ, Stranići kod Nove Vasi (Ž5041).


Evo vam za Istru
Prepostavka je majka zajeba

zubakis

Citat: Black Betty  u Ožujak 27, 2019, 13:01:47
PU istarska
Radari

LABIN, Vinež, Štembergerova ulica nasuprot kbr. 18 (Ž5081), RAŠA, raskrižje državne ceste D66 i ulice Ivana Batelića, MARČANA, Loborika, Loborika 31(D66), SVETVINČENAT, Jurišići (ispred kapele), KANFANAR, Putini, Putini 2A (D303), ROVINJ, Kokuletovica, raskrižje ceste Svetog Maksimilijana iz Veštra-Ž5096, POREČ, Kadumi (D302), POREČ, Stranići kod Nove Vasi (Ž5041).


Evo vam za Istru

Jel bi sad ja triba naucit napamet ove adrese...??? :buahaha:

RoadRunner

Ja svakako podržavam stavljanje radara na mjestima na kojima treba "kultivirati" ljude, pa makar i na silu...
Znači, kod vrtića, škola, mjesta gdje je hrpa pješaka i gdje je uvijek gužva... postavit radare i tada ti radari imaju smisla i preventivnu ulogu!

Nažalost, kada pogledam izbor lokacija, čini mi se da primarna uloga u ovom slučaju uopće nije preventiva nego punjenje proračuna  :thumbdown:

Treba biti razuman vozač i ne izvoditi gluposti po cesti, ali činjenica je da se i najpažljiviji "okliznu" tu i tamo.
Na motorima, sekunda angažiranog ubrzavanja na krivom mjestu, koje apsolutno nikoga ne ugrožava, može u ovom slučaju značiti veliku kaznu ili gubitak vozačke...  :puke:

Izgleda da će ove sezone biti toliko blatnih tablica na čistim motorima, da će to čudo bit  :smijeh:
Svakako je preporuka i nabaviti neku od aplikacija za mob koja upozorava na vrijeme... sve će kamerice biti uredno popisane i nema greske...  :thumbup: