Lanac i lačanici

Autor agolac, Srpanj 30, 2017, 01:37:28

« natrag - naprijed »

Suki

Citat: Saxi  u Rujan 06, 2021, 09:44:37
Na početku teme stoji ovaj podatak :

DL1000A L4=>

Prednji lančanik   - 17 zuba (2751020A40)
Stražnji lančanik  - 41 zub (6451135F20)
Lanac                 - RK525SMOZ8 sa 116 link-ova

U Luisu, za DID ispada da je to ovaj komplet

https://www.louis.eu/artikel/did-428vx-clip-chain-kit-chain-pinion-sprocket/10048000

ali on ne navodi da je za mladje već isključivo samo za 2018 i 2019 godište hiljadarke [emoji848]

U Luisu za Afam komplet mi nudi drugačiji model, 17-42-120, a isto to mi i ovde majstori kažu da tražim, pa mislim da je ovo pravo mesto da proverim koji mi lanac paše taman od ova dva [emoji16]

Daš si malo truda i bez beda si :thumbup:. Umočiš prst u pseći drek i obilježiš jednu kariku na lancu. Onda lagano vrtiš zadnji kotač i brojiš karike sve dok se zagovnita karika ponovno pojavi. Tako sa sigurnošću utvrdiš i točan broj karika i točan broj zubi na lančanicima :gimme5: :thumbup:.

Nema tebi šta Louis govorit ovo ono ;).
:moto2:

098 9232180

zorro

Aupm [emoji28][emoji1787][emoji24]

Poslano prek "one" stvari..

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

bajki

Citat: Saxi  u Rujan 06, 2021, 17:07:17
Isto što i DID, 116-17-41 za modele od 2014  do 2019-e.

https://www.louis.eu/artikel/regina-hpe-chain-kit-chain-sprockets-and-sprocket/10017620?filter_bike_id=3564&filter_article_number=10017675

Koliko ja vidim, 116-17-41 je točna kombinacija za tvoj motor (prema service manualu i katalogu dijelova), a čini mi se da odgovara i za novije.


Saxi

Jeste Bajki, Afam iz Luisa i ovdašnji uvoznik DID-a su uneli pometnju ubedjujuci me da lanac ima 120 linkova a pozadi 42. Elem kad smo došli do saznanja da su nestrucni i da nemaju pojma, onda sam saznao da u mojoj zemlji ladno nema set za Stroma, odnosno isključivo zadnji lančanik od 42 zuba čime dobijam startniji i ludji motor što ja ne želim.

zorro

Jedan zub odozada vjeruj mi nebi osjetio razliku
Naprijed jedan zub bi..odozada tek 3-4 se osjeti.
Što se tiče karika bitno da nije manje neg tvornički..ak je više lak se odreže i lanac se svakak zakiva

Poslano prek "one" stvari..
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Saxi

Bravo Zoro, skoro isto mi je rekao i ovde jedan vrsni majstor, sa zubom više na zadnjem lančaniku kaže dobio bi trunku startniji motor, sa manjom krajnjom brzinom, stim da bi digao obrtaje i ako sam ga razumeo dobro, sat bi valjda malo lagao.

zorro

Citat: Saxi  u Rujan 09, 2021, 07:25:05
Bravo Zoro, skoro isto mi je rekao i ovde jedan vrsni majstor, sa zubom više na zadnjem lančaniku kaže dobio bi trunku startniji motor, sa manjom krajnjom brzinom, stim da bi digao obrtaje i ako sam ga razumeo dobro, sat bi valjda malo lagao.
Na 3 zuba odozada se dobije OTPRILIKE nekakvih 10 % snage, a toliko bi bio i sporiji..isto toliko bi ti varao na satu.
Znači s jednim zubom odozada više bi to bilo nekakvih 3%
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

iviccaa

Snage nije sigurno. [emoji6]
Da je, mozes odmah u Stockholm po Nobelovu nagradu. [emoji16]

zorro

Citat: iviccaa  u Rujan 09, 2021, 13:35:02
Snage nije sigurno. [emoji6]
Da je, mozes odmah u Stockholm po Nobelovu nagradu. [emoji16]
Ma slažem se  :thumbup:..nisam se dobro "odrazio" nemre se nabit snaga (KW) sa lančanicima  ;)
Drugačiji prijenos pa je motor življi..jači ..kraće brzine, a konačna brzina manja
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

RoadRunner

Citat: iviccaa  u Rujan 09, 2021, 13:35:02
Snage nije sigurno. [emoji6]
Da je, mozes odmah u Stockholm po Nobelovu nagradu. [emoji16]

Svi znaju da se kod nas snaga dobiva isključivo naljepnicama... kakvi tjuninzi ovo-ono... blebneš "nalju", npr. akrapovic, na serijski top, par "monstera" i roka 650 na zadnji u cetvrtoj, bez promjene broja zubi na lancanicima.  ;)

zubakis

Citat: RoadRunner  u Rujan 09, 2021, 22:36:13
Svi znaju da se kod nas snaga dobiva isključivo naljepnicama... kakvi tjuninzi ovo-ono... blebneš "nalju", npr. akrapovic, na serijski top, par "monstera" i roka 650 na zadnji u cetvrtoj, bez promjene broja zubi na lancanicima.  ;)
Istina [emoji1787]

Ćoso

Ja sam na svojoj staroj 650-ici stavio na tank custom naljepnice od somare i išla je bolje


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Osy


RoadRunner

Citat: Ćoso  u Rujan 10, 2021, 07:45:39
Ja sam na svojoj staroj 650-ici stavio na tank custom naljepnice od somare i išla je bolje


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Eto, iskustvo potvrduje  :beer: :beer:

zorro

Ja sam za povećanje snage i produženje piše u džepu uvijek nosio kredu..i moj drug Ponti također [emoji8]
Tak da meni nije nikad bilo bitno el imaš 650 il iljadtrista ..ajde..stani mi na crtu da izmjerimo snagu [emoji28]

Poslano prek "one" stvari..

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: