Ajme ča ču sad...

Autor Black Betty, Kolovoz 10, 2018, 09:06:07

« natrag - naprijed »

Bagy

Citat: Vec  u Listopad 01, 2018, 11:59:48
jbt kad vidim kaj sve vi popravljate osjećam se lagano glupim.. Moj domet je montirati kutiju i crashbar i podmazati lanac  :) :)

Još kad ugradiš Scottoiler, zaboravit ćeš i na lanac!  ;)
mob: 095/573-6874

Vec

Citat: Bagy  u Listopad 01, 2018, 12:21:22
Još kad ugradiš Scottoiler, zaboravit ćeš i na lanac!  ;)

Znam da se sad budete svi smijali ali : Kaj je to Scottoiler??

iviccaa

Citat: Vec  u Listopad 01, 2018, 12:23:54
Znam da se sad budete svi smijali ali : Kaj je to Scottoiler??

Nista vrijedno spomena.  :belj:

Cobrra Nemo 2 je pojam koji moras googlati.  ;)

Špoki

Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

VUCIBATINA

Cobra je dobra ali mislim da je scoot bolji, ipak konstantno podmazuje i ispire lanac od prasine i smeca
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Vec

Jasno, guglao sam ali - nekak ne vjerujem ovak na prvu tome.. Zajebeš pa previše ulja krene pa zakenja kotač i opala... Veselica...

Mislim da bum kemijal sa mazanjem svako toliko jer mi je to lakše nego petljati sa ovim.

Takvi kao ja bolje da ne šarafe niš po motorima.. Manje košta na kraju i manje je opasno po sve  :) :)

jeeves

Citat: Vec  u Listopad 01, 2018, 12:23:54
Znam da se sad budete svi smijali ali : Kaj je to Scottoiler??
Scottoiler je automatski podmazivač lanca.
Inače sad već ima hrpa tih podmazivača, a neki su ih i sami napravili.
Lanac traje duže i nema čišćenja i podmazivanja sa sprejem.
Neki se kunu u njih, neki ih smatraju suvišnim.
Osobno nikad više ne bi imao motor s lančanim prijenosom bez da ima podmazivač.

Potraži po forumu, ima nekoliko tema o tome.

jeeves



Citat: Vec  u Listopad 01, 2018, 13:06:52
Jasno, guglao sam ali - nekak ne vjerujem ovak na prvu tome.. Zajebeš pa previše ulja krene pa zakenja kotač i opala... Veselica...

Ni blizu istini.
Kad se sve slozi i namjesti nema problema.

Imam Scottoiler preko 70000km, do sad morao promijeniti posudicu za ulje jer ventil nije više bio ok. Bilo je više ulja po lancu i i prskalo je po zadnjem kraju, ali nećeš tek tako zbog toga tresnuti.

Vec

Aj ok, bum malo još pitao herr Google-a pa se možda odlučim i na tak nekaj..

gogs

Citat: Vec  u Listopad 01, 2018, 13:24:22
Aj ok, bum malo još pitao herr Google-a pa se možda odlučim i na tak nekaj..

Nemoj. To ti je samo jedan uređaj koji se može pokvariti.

Neš ti problema svakih 500-600-700km malo pošpricat s sprejom   :bzvz:

Vec



I sto mu gromova... Bolje da ne diram nego da sjebem... Ja sam građevinar a ne mehaničar ebat ga...

Uostalom, rekoh ti da znam namontirati neke stvari ali ove kemije fala ne  :smijeh:

Sjebao bi nekaj 100%

Ponti

Prvo sam mrzio podmazivače, onda sam montirao Scota i preporodio se. Na ovom mom novom sam montirao Cobru i preporodio se od preporoda sa Scotom.
Cobra Nemo 2 je bolja od Scotoilera. Jednostavnija je, ne mora se prikapčati na vakuum, svakih cca 300km odvrneš četvrtinu kruga i to je to. Ako je kiša malo češće. Nema kapanja više ili manje. Najednostavnije je uvijek najbolje kod takvih stvari.

Bagy

Citat: Vec  u Listopad 01, 2018, 12:23:54
Znam da se sad budete svi smijali ali : Kaj je to Scottoiler??

Sustav samopodmazivanja lanca. Dobra je to stvar - nema čišćenja i lanac traje duže. Evo, moj zamjenski je već na 40,000 km i ne treba ga čak ni zategnuti! A na prednjem lančaniku nema nakupljanja smeća...   :thumbup:
mob: 095/573-6874

Vec

Još jedno glupo pitanje, jel to stalno slini po lancu ili se isključi i uključi po potrebi??

Ponti

Citat: Vec  u Listopad 01, 2018, 14:53:30
Još jedno glupo pitanje, jel to stalno slini po lancu ili se isključi i uključi po potrebi??

Scot stalno, bilo bi idealno kap u minuti. E to me najviše hebalo ... po hladnom kaplje manje ili ne kaplje uopće, po vrućem kaplje više i stalno sam taj dotok rješavao ....otvori više po hladnijem vremenu, zatvori po toplijem i tako to.
Cobra ne znam točno, ali recimo kaplje minutu-dvije-tri tu četvrtinu kruga koliko okreneš i lanac je nasaftan.