Trening sigurne vožnje 13.04.2019

Autor Ćoso, Travanj 11, 2019, 13:19:40

« natrag - naprijed »

Suki

Citat: Bagy  u Svibanj 20, 2019, 09:34:41
Naravno! Zadnja služi samo za driftanje!  :smijeh:
Kočiš prednjom u zavoju?! :-\. Dobro je :), dok god pišeš na forumu znači da si živ :) :smijeh:.
:moto2:

098 9232180

Bagy

Citat: Suki  u Svibanj 20, 2019, 09:38:51
Kočiš prednjom u zavoju?! :-\. Dobro je :), dok god pišeš na forumu znači da si živ :) :smijeh:.

Inače, u bajkerskim krugovima termin poznat kao "Trail breaking"...  :ooda:

Kočenje jednim prstom - za to je mali Strom idealan, dokle god je gore original kočioni sustav!  ;)
mob: 095/573-6874

Suki

:moto2:

098 9232180

zorro

Citat: Ćoso  u Svibanj 20, 2019, 09:29:30
A ono, upaliti žmigavac kada skrećem itd
[emoji12]

možeš ti to bolje  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

jeeves

Citat: Bagy  u Svibanj 20, 2019, 09:51:36
Inače, u bajkerskim krugovima termin poznat kao "Trail breaking"...  :ooda:

Kočenje jednim prstom - za to je mali Strom idealan, dokle god je gore original kočioni sustav!  ;)
Kočenje prednjom u zavoju nije baš preporučljivo.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Mrki

Ja isto kočim prednjom u zavojima bez problema i bez nekih negativnih efekata..
Ali govorim o "krstarećim" brzinama.. samo koliko sam shvatio 95% forumaša prolaze zavoje kao Rossi u najboljim danima, pa se isčuđavaju i zgražaju kada netko napiše da koči prednjom u zavoju :)

iviccaa

Citat: jeeves  u Svibanj 20, 2019, 09:55:33
Kočenje prednjom u zavoju nije baš preporučljivo.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Kočenje u zavoju nije baš preporučljivo.

zorro

Citat: Mrki  u Svibanj 20, 2019, 10:01:36
Ja isto kočim prednjom u zavojima bez problema i bez nekih negativnih efekata..
Ali govorim o "krstarećim" brzinama.. samo koliko sam shvatio 95% forumaša prolaze zavoje kao Rossi u najboljim danima, pa se isčuđavaju i zgražaju kada netko napiše da koči prednjom u zavoju :)
Može se kočiti i prednjom..pogotovo uz "krstareću" vožnju..naravno. Međutim, nije isčuđavanje nego kočenje prednjom "izdiže/vraća"  motor iz putanje .. a zadnja ga pušta još niže u putanji.
Al Čoso će to znat bolje stručno objasnit..ja to ovak laički  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Suki

Citat: Mrki  u Svibanj 20, 2019, 10:01:36
Ja isto kočim prednjom u zavojima bez problema i bez nekih negativnih efekata..
Ali govorim o "krstarećim" brzinama.. samo koliko sam shvatio 95% forumaša prolaze zavoje kao Rossi u najboljim danima, pa se isčuđavaju i zgražaju kada netko napiše da koči prednjom u zavoju :)
95%?? malo si reko :bzvz:. Barem 98% :ooda:.
Rossi?? malo si reko :bzvz:. MM stazom vlada :ooda:.
:moto2:

098 9232180

Borko

Upisati "Trail brakeing" na jubito, i sve objašnjeno. Ili pogledat "Twist of the wrist". Još bolje!

Ćoso

Citat: zorro  u Svibanj 20, 2019, 09:54:57
možeš ti to bolje  ;)
Generalno, trening se bazira na radu na poligonu (osmice, osmice, osmice...od 9-17)
iliti cijeli koncept treninga zamišljen da podigne razinu sigurnosti. Dakle, namjena treninga nije priprema za utrkivanje već se polaznike podsjeća/uči kako da vladaju svojim motorom. Kako kontra upravljati, kako okrenuti glavu/tijelo u zavoju, gdje gledati, kako iskoristiti gas da nam bude prijatelj (a opet izbjeći da nam bude neprijatelj). Ukratko, zaključak je da je pogled krucijalna stvar.

Također je super stvar njihov motor s pomoćnim kotačima gdje je instruktor podešavati nagibe (25-50 stupnjeva).
Odlična stvar da se osjete nagibi do 50 stupnjeva koji su zapravo mogući bez problema i s našim motorima, te bi morali ući u našu podsvijest kao sigurni (ali naravno koristiti ih samo u nuždi ili u preglednim situacijama). Ne vjerujem da ću ikada imati "jaja" položiti GSA 50 stupnjeva (strah me da ne sjebem cilindre [emoji33]), međutim vjerujem da ću prolaziti zavoje malo sigurnije i ispravnije.

Ovo je razina 1. Postoje i razine 2 i 3 gdje se ide na stazu i gdje se vježbaju i ostale stvari (izmeđuostalog, na razini 3 se vježba i prolazak zavoja s korištenjem prednje kočnice)

Ja osobno nisam (a niti neću biti nikada) toliko dobar vozač da mi ne treba vježbanje. Ukoliko budem imao mogućnosti, ponoviti ću isti/sličan trening opet. I opet i opet.

Cijena je takva kakva je (1500 kn za grupu od 4 osobe za jedan dan), međutim ja smatram da vrijedi.

Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

zorro

Citat: Borko  u Svibanj 20, 2019, 10:27:43
Upisati "Trail brakeing" na jubito, i sve objašnjeno. Ili pogledat "Twist of the wrist". Još bolje!
Šta kažu  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zorro

Citat: Ćoso  u Svibanj 20, 2019, 10:33:48
Generalno, trening se bazira na radu na poligonu (osmice, osmice, osmice...od 9-17)
iliti cijeli koncept treninga zamišljen da podigne razinu sigurnosti. Dakle, namjena treninga nije priprema za utrkivanje već se polaznike podsjeća/uči kako da vladaju svojim motorom. Kako kontra upravljati, kako okrenuti glavu/tijelo u zavoju, gdje gledati, kako iskoristiti gas da nam bude prijatelj (a opet izbjeći da nam bude neprijatelj). Ukratko, zaključak je da je pogled krucijalna stvar.

Također je super stvar njihov motor s pomoćnim kotačima gdje je instruktor podešavati nagibe (25-50 stupnjeva).
Odlična stvar da se osjete nagibi do 50 stupnjeva koji su zapravo mogući bez problema i s našim motorima, te bi morali ući u našu podsvijest kao sigurni (ali naravno koristiti ih samo u nuždi ili u preglednim situacijama). Ne vjerujem da ću ikada imati "jaja" položiti GSA 50 stupnjeva (strah me da ne sjebem cilindre [emoji33]), međutim vjerujem da ću prolaziti zavoje malo sigurnije i ispravnije.

Ovo je razina 1. Postoje i razine 2 i 3 gdje se ide na stazu i gdje se vježbaju i ostale stvari (izmeđuostalog, na razini 3 se vježba i prolazak zavoja s korištenjem prednje kočnice)

Ja osobno nisam (a niti neću biti nikada) toliko dobar vozač da mi ne treba vježbanje. Ukoliko budem imao mogućnosti, ponoviti ću isti/sličan trening opet. I opet i opet.

Cijena je takva kakva je (1500 kn za grupu od 4 osobe za jedan dan), međutim ja smatram da vrijedi.

Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!
eto..znao sam ja da moš ti bolje  ;)  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Bagy

mob: 095/573-6874

zvenjak

Citat: Ćoso  u Svibanj 20, 2019, 10:33:48
Cijena je takva kakva je (1500 kn za grupu od 4 osobe za jedan dan), međutim ja smatram da vrijedi.
Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!
ima nas dvojica sigurnih za trening sigurne vožnje.
tražimo još dva supatnika. ima li dragovoljaca?
ivan