Yamaha XT1200Z Super Ténéré

Autor Mrki, Kolovoz 02, 2017, 18:57:38

« natrag - naprijed »

Osy

Citat: Igor Mihajlik  u Kolovoz 03, 2017, 07:11:34
Ljudi krasan je to motor. Krava je... ima 270 kila ( kao Vara recimo ) al to joj je jedina mana. Agregat je skroz napred gurnut i spušten max.koliko ide dole. Zato je hladnjak sa strane. S tim su dobili odličan razpored težine i super ciklisitiku, tako da se težinu, osim na mestu uopče ne osječa. Vozi se fantastično. 1200 kubika ima potrošnju 5 litara. Od 2010 do 2014 bile su neke bubice al te je Yamaha kvalitetno rešila in kao šo je Jurica reko ..motor je nepoderiv ..  :thumbup: Mislim da u ovom trenutku nema pouzadnijeg motora na trgu. A izgled....motor vam ko žena..svakomu se drugačija sviđa....osim OSiju..njemu se sve     :smijeh: :)
I tebe Osy nabije...uf koliko sam vas već nabio :smijeh:
Al nemoj da ovaj post pokažem tvom rodu, ispast će da je ona svako i svašta :buahaha: :P

Igor Mihajlik

Ne mešaj snašu u naše prljave igre....budi sretan da je imaš..pazi i mazi je svaki dan  :beer:
Lado je moj idol

Osy

Citat: Igor Mihajlik  u Kolovoz 03, 2017, 07:20:54
Ne mešaj snašu u naše prljave igre....budi sretan da je imaš..pazi i mazi je svaki dan  :beer:
To mi ne moraš govorit, a druga je maza...ma, zna se :gimme5:

Mrki

Citat: Igor Mihajlik  u Kolovoz 03, 2017, 07:11:34
Ljudi krasan je to motor. Krava je... ima 270 kila ( kao Vara recimo ) al to joj je jedina mana. Agregat je skroz napred gurnut i spušten max.koliko ide dole. Zato je hladnjak sa strane. S tim su dobili odličan razpored težine i super ciklisitiku, tako da se težinu, osim na mestu uopče ne osječa. Vozi se fantastično. 1200 kubika ima potrošnju 5 litara. Od 2010 do 2014 bile su neke bubice al te je Yamaha kvalitetno rešila in kao šo je Jurica reko ..motor je nepoderiv ..  [emoji106] Mislim da u ovom trenutku nema pouzadnijeg motora na trgu. A izgled....motor vam ko žena..svakomu se drugačija sviđa....osim OSiju..njemu se sve     :smijeh: :)
[emoji106] [emoji106]

vedran

Evo da se i ja javim budući sam izgleda jedini kompetentan u ovoj temi. Od kad je motor iziša 2010 god. bio mi je tiha patnja. Kad je africa izbačena na tržište malo mi je pomutila um, al ipak san se odlučio za teneru prvenstveno zbog tubeless guma, kardana, tempomata, udobnosti na duže ture pogotovo s suvozačicom i boljeg ležanja, a i cijene. Prednost africe u odnosu na teneru je samo na makadamu i u gradskoj vožnji, ostalo je sve na strani tenere. Šta se tiče težine, ne osjeti se, šta se tiče grijanja šta neki govore da im smeta meni ne smeta, normalno vozin u kratkin gaćama, sve ok... po meni bilo koji 4cilindraš više grije od tenere, bar oni koje san ja vozio. Šta se tiče ruzine, ja san kupio motor star godinu dana i bilo je dosta matiranih vijaka koje san prominio, vidit ću jeli do održavanja ili do materijala. Prijatelj ima superteneru 2010. godina i u njega se sve sjaji kao da je nova tako da vjerovatno ima dosta u održavanju. Motor snage ima dovoljno, ne troši puno i smatram da je dobra kupnja uloženo dobiveno.

zorro

Citat: vedran  u Kolovoz 03, 2017, 12:09:00
Evo da se i ja javim budući sam izgleda jedini kompetentan u ovoj temi.

..sad još čekamo  deda Jalnog  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Stjepko

Oli ti je FJR već dosadila. Imaš odličan motor,ali nemirni duh i crv u guzi.  :smijeh:

gianni

Uz fjr bi bilo idealno imati nekog ludog austrijanca sa super moto i enduro kotacima.
Promjene me vesele :)

Mrki

Odlično Vedrane [emoji106]

A za ovo što kažu da neide baš sam čitao da ju koče modovi vožnje sport, normal, off (neznam točno nazive), da oni previše guše motor (nešto kao restriktor na somari) i da kada se malo podese mape da motor leti..

fatboy

Citat: gianni  u Kolovoz 03, 2017, 12:56:54
Varadero ima 235 kg suhe mase, stalno se spominje nekih 270 kg sto nije istina.
Moja fjr klavijatura je iz 2006.g. i nema ni pikice hrde,  tada su se motori radili od kvalitetnijeg materijala.
Transalp 2008. kojeg sam imao, iako Honda je imao ruzinu na dva mjesta.
Svida mi se xtz 1200 , nisam jos probao voziti, kaze mi jedan nas stari vuk da i ne ide bas bogznakaj!?!?
E da, novi kljunas mi je ruzan i dalje...

Varadero je težak ko krava i imati po svim specifikacijama 265 kg težine (curb weight)...ali ga je merak voziti, ko da si u fotelji s volanom... :thumbup:

Mrki

Citat: fatboy  u Kolovoz 03, 2017, 13:08:36
Varadero je težak ko krava i imati po svim specifikacijama 265 kg težine (curb weight)...ali ga je merak voziti, ko da si u fotelji s volanom... [emoji106]
Ja sam ga vozio i meni djeluje puno lakši od somare..

tonciv666

Oprosti,nemoj se ljutit[emoji12]

...


gianni


zorro

Citat: gianni  u Kolovoz 03, 2017, 13:09:45
235 kg
Imao sam ga pa valjda znam, ok!
270 kg je tezina sa svim tekucinama, tank je 24.5 l
Bio sam na vagi.
Sveta krava No 2  :smijeh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

bajki

Citat: gianni  u Kolovoz 03, 2017, 13:09:45
235 kg
Imao sam ga pa valjda znam, ok!
270 kg je tezina sa svim tekucinama, tank je 24.5 l
Bio sam na vagi.

Pa i gleda se težina sa svim tekućinama, a ne suha težina! Ipak ga voziš kada ima sve tekućine!