Gušenje motora na većim okretajima

Autor David, Rujan 04, 2019, 06:31:19

« natrag - naprijed »

David

Pozdrav ekipo!
Imam jedno pitanje vezano za mog stroma 650 2010.god.65 000 km
Naime povremeno a sad sve češće prilikom naglog davanja gasa počne se gusit i ne dozvoljava obrtaja preko 6500/7000! U leru uspije al ne uvijek.Pali bez problema,pumpa zuji normalno i prilikom testa bacila je 2.5 deca ali nije bio pun rezervoar ...
Dali je do pumpe,filtera goriva ili nešto sasvim drugo?Je ima netko sličnih iskustava?
Suzana je stroj😎

bajki

Može biti da je do pumpe. Izbacuje ti goriva na donjoj prihvatljivoj granici (bilo je motora koji su izbacivali i puno manje goriva), ali može biti i do podešenosti motora (TPS, sinhronizacija, svjećice...).

Tintom

Isto mi se događalo.....rastavili pumpu i vidjeli gdje je problem.
Problem je bio taj da je kineski filter goriva krivo nasjeo te je pumpa nakon nekog vremena ispala sa onih o ringova i vračala gorivo u rezervar prije povratnog ventila,a filter je bio spljošten čak je i on možda vakum radio.....
Sve smo ponovno sastavili sa oriđiđi filterom goriva i pumpa je na 3 kontakta bacila 3,5 deci goriva

i to je bilo to......sad motor ide ko kuga , opet  :) :) :) :)

Mrki

Ja imam sličan problem.. ali ga još nisam riješio.. i dalje mi zatrzne nekada (ne izraženo kao prije ali dogodi se) a i dalje imam osjećaj da motor ne radi mirno..

Mrki

Citat: tintom  u Rujan 04, 2019, 13:58:06
Isto mi se događalo.....rastavili pumpu i vidjeli gdje je problem.
Problem je bio taj da je kineski filter goriva krivo nasjeo te je pumpa nakon nekog vremena ispala sa onih o ringova i vračala gorivo u rezervar prije povratnog ventila,a filter je bio spljošten čak je i on možda vakum radio.....
Sve smo ponovno sastavili sa oriđiđi filterom goriva i pumpa je na 3 kontakta bacila 3,5 deci goriva

i to je bilo to......sad motor ide ko kuga , opet  :) :) :) :)
Imaš sliku možda filtera prije i poslje?

zubakis

Citat: Mrki  u Rujan 04, 2019, 20:56:09
Ja imam sličan problem.. ali ga još nisam riješio.. i dalje mi zatrzne nekada (ne izraženo kao prije ali dogodi se) a i dalje imam osjećaj da motor ne radi mirno..
Tebi je TPS, kladija bi se u bradu. [emoji106]

Mrki

Citat: zubakis  u Rujan 04, 2019, 21:48:39
Tebi je TPS, kladija bi se u bradu. [emoji106]
I ja si kontam da je možda do toga, da ga je 1.5h vožnje po gradu u prvoj n 30 stupnjeva dotuklo.

Ćoso

Citat: zubakis  u Rujan 04, 2019, 21:48:39
Tebi je TPS, kladija bi se u bradu. [emoji106]
U Mrkijevu


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Tintom

Citat: Mrki  u Rujan 04, 2019, 20:56:46
Imaš sliku možda filtera prije i poslje?

Nemam nažalost.....al one pregrade unutra koje sprječavaju da se on ne spljošti su bile spigane i on je bio dosta spljošten.....kad smo uspoređivali orginal filter bolje nasjeda i te plastike koje su unutar mrežice su jače tak da nasjeda na knap a drži sve na mjestu tj.pumpa nema lufta.....

bajki

Citat: Mrki  u Rujan 04, 2019, 22:13:17
I ja si kontam da je možda do toga, da ga je 1.5h vožnje po gradu u prvoj n 30 stupnjeva dotuklo.

Vjerovatno je do njega, s obzirom da smo ga morali i podešavati. Sigurno je počeo lagano zezati.

David

Ok a dali se može na tom modelu pumpe promjenit samo tijelo,električni dio ili sve u kompletu?I di kupit a da ne košta 600€🙈
Suzana je stroj😎

bajki

Sve u kompletu (osim plovka).
Bilo je govora da odgovara od nekih drugih suzukijevih modela, ali nije striktno rečeno kojeg.

Ponti

Citat: bajki  u Rujan 05, 2019, 07:46:09
Sve u kompletu (osim plovka).
Bilo je govora da odgovara od nekih drugih suzukijevih modela, ali nije striktno rečeno kojeg.

Treba iskopatipo netu.... kao i od nekog auta odgovara, mislim da je neki mitsubishi bio u pitanju.

Osy


Ponti

Citat: Osy  u Rujan 05, 2019, 08:34:57
Jao, od auta odgovaraju dijelovi :bzvz: :buahaha:

Kako okrećeš stvarnost oko nas .... istina je da je neki tamo mali micubiši uzeo pumpu od stroma  :belj:  :buahaha: