Do jezera Bajer – Fužine

Autor željko, Kolovoz 27, 2017, 14:00:45

« natrag - naprijed »

željko

Novi V.-Bribir-Lukovo-Lič-Fužine-Zlobin-Križišće-Bribir-Novi V.   
Oko  2 sata vožnje – 83 km

željko

Vožnja počinje u Novom V. gdje skrećemo s magistrale na kružnom toku kod Lidla u pravcu Bribira. Vrlo brzo se dolazi do odvojka za konobu Studec pa kome se neda dalje vozit može tu ostati probavajući razna jela i pića.

željko


željko

Ako ipak vozite dalje onda u Bribir pa u centru skroz desno – pravac Lukovo-Lič-Fužine. Vozimo dalje uzbrdo do sljedećeg skretanja – lijevo za Lukovo.

željko

Uzbrdo i kroz rijeđu i gušću šumu stižemo u Lukovo  u Bribirskoj šumi, na pola puta između Bribira i Liča. Bajkovita priroda u šumi uz granicu s Gorskim kotarom. Lukovo, Ravno i Stankov laz, jedina tri sela u šumi od ukupno 17 bribirskih sela, imaju petstotinjak vikendica.
Ima, naravno i ,,gostiona" - Lovački dom Vepar- jelo i piće
Buffet ,,Vera"-jelo i piće
Planinarski dom ,,Vagabundina koliba"-jelo, piće, smještaj

željko

Poslije Vagabundine kolibe vozimo prema Liču. UZ cestu u Ličkom polju je svetište Majke Božje Snježne . U centru Liča
Skrećemo desno a na izlazu iz mjesta ljevo prema Fužinama.

željko

U fužinama ima više restorana i konoba ali idemo do jezera. Vožnja uz jezero do spilje Vrelo. Otvoreno 1.7.2017.-31.8.2017.
10-18 sati
(zadnji ulazak u 17:30)
Razgled s vodičem traje cca 20 minuta.Temperatura u špilji je 8 stupnjeva.

željko

Nazad uz jezero do Centra Fužina pa skretanje desno prema Zlobinu a onda dalje za Hreljin pa ljevo prema Križišću.
Tu u Fužinama se zapravo prema Zlobinu nastavljamo voziti Karolinskom cestom. Karolina je cesta izgrađena u prvoj polovici 18. stoljeća i prva je cestovna poveznica u Hrvatskoj između panonskoga i jadranskoga područja

željko

U križišću skrećemo u Vinodolsku dolinu....Drivenik, Tribalj, Grižane, Bribir.

željko

U Driveniku vrijedi Vidjeti gradinu Drivenik

željko

Dalje prema Triblju uz jezero pa ljevo prema Grižanama i u Bribir pa Novi V.

keko

..jedan od boljih putopisaca definitivno si ti Željko  :thumbup: jednostavno sa osnovnim korisnim podacima i lijepim fotkama  :gimme5:  odlično, jednostavno, nenapadno  :bravo:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Bagy

Super!  :bravo: Prošao sam cestu od Fužina do Hreljina autom i odmah požalio što nisam bio motorom...  :thumbup:
mob: 095/573-6874

Ćoso

Bilježim [emoji1303]


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život !

zorro

Željko..ako budem imao ikako prilike bar na godinu na tu stranu..bilo bi mi jako drago da mi/nam budeš vodić u takvoj nekakvoj jednodnevnoj vožnji  :klanjase:
..a ja bi se tebi odužio u Slavoniji  :thumbup: ..pa ak treba i bez off-a  :smijeh:
:beer:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: