TEKA SFI

Autor agolac, Srpanj 27, 2017, 22:39:45

« natrag - naprijed »

tibertov


agolac

Moj DL1k je sigurno imao neki yoshi prije nego sam ga kupio jer je kad sam ga stavio na nula bio lošiji i trzaviji. No, nakon TEKE je značajno bolje nego s yoshi.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

No, da bude još bolje, ja još toga trebam poštelati. Moram čekirati ventile, sinhronizirati ga, idealno još i utegnuti i korpu i onda će biti kao DL650 na steroidima  ;)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zare

Citat: keko  u Rujan 04, 2017, 21:48:57
..moram proznati da me već živcira ta druga kod somare, toliko igranja sa kuplungom u drugoj, nikada to nisam radio na malome u tim sporim zavojima  :huh:
Ne sjecam se kad sam zadnji put na nekoj sempertini  pipao kvacilo ili prebacio u prvu, a prosao sam i alpe i rumunjsku dva puta

tibertov

Ma Zare to su ove najnovije somare, te su u banani  :buahaha:

keko

Citat: zare  u Rujan 05, 2017, 12:34:39
Ne sjecam se kad sam zadnji put na nekoj sempertini  pipao kvacilo ili prebacio u prvu, a prosao sam i alpe i rumunjsku dva puta
..još sam friški na somari i već sam rekao da se još nisam navikao  na nju, možda kad se opustim ne bude bilo problema, bumo vidli  :thumbup:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Suki

Citat: keko  u Rujan 05, 2017, 14:12:23
..još sam friški na somari i već sam rekao da se još nisam navikao  na nju, možda kad se opustim ne bude bilo problema, bumo vidli  :thumbup:
...ma nema šanse da nov motor sa svim originalnim dijelovima treba štelat. Još Keko koji km navike i ići će on i na zadnji ak treba :gimme5: :thumbup:.

Samo ti njega dovezi u Brestovac da ga pošteno zalijemo i za sreću zapišamo :beer: :gimme5: :thumbup:.
:moto2:

098 9232180

keko

Citat: Suki  u Rujan 05, 2017, 14:15:19
...ma nema šanse da nov motor sa svim originalnim dijelovima treba štelat. Još Keko koji km navike i ići će on i na zadnji ak treba :gimme5: :thumbup:.

Samo ti njega dovezi u Brestovac da ga pošteno zalijemo i za sreću zapišamo :beer: :gimme5: :thumbup:.
..a to sigurno, dolazi u Brestovac makar ga ja na leđima donio  :)
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

zorro

Citat: Suki  u Rujan 05, 2017, 14:15:19
...ma nema šanse da nov motor sa svim originalnim dijelovima treba štelat.
Nisi u pravu ..nema to veze što je novi..u tvornici mu zbog eko normi osiromaše smjesu i zato u niskima zatrzava.
Na mom bivšem je yoshi rađen na 3-4000  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Danas sam se opet vozio pa evo sada malo brojki da usporedite s vašim kilostromovima. Mogu se čak javiti i ovi s novim da vidimo koliko je Suzuki napredovao (ili nije).
Ne znam šta reć, ja sam prezadovoljan. Drugi motor. Ne znam da li DL650 može bolje od ovoga.
Sve nakon ovih dolje 25% ne mogu osjetiti jer stromče tamo ide kao lokomotiva. Za sad puštam ovako a daljnje petljanje s smjesom će biti nakon instalacije AFR senzora.

TEKA radi inkremente od 5. Dakle od nule ide +5, +10, +15 itd.

Setting TEKA:
____________________________________
IDLE | 10% | 25% | 50% | 75% | 100% |
+10 | +35 | +25  | 0      | 0      | 0        |
____________________________________

Ovo dolje je testirano na ravnom. Naravno, na uzbrdici/nizbrdici će biti gore/bolje

Druga brzina:

Ne trza od 1500 na dalje. Ovo je super za grad jer se nerjetko pri vucaranju kroz gradsku gužvu dovedete do tih okretaja. na tim okretajima DL1k je ovako kako sam na brzinu škicnuo na 20 km/h. Može i nešto niže ali treba polako odvrtati glas. Uzmite u obzir da je idle speed na cca 1100 okr/min tako da su ovi okretaji stvarno nisko. Ovisno koliko dugo razvrtite prvu brzinu, uglavnom ćete nakon prebacivanja završiti ili oko 1500 okretaja ili oko 2000 okretaja. Ovdje se posebno vidi koliko je super da druga ide bez trzanja već od 1500 okretaja. Prva u drugu je sad vau. Ista stvar u treću ako ste prebacili na nešto nižim okretajima.


Treća brzina:

Ne trza od 2000 na dalje.
Ovisno o brzini ceste, treća ili četvrta bi vam mogle vrlo često biti kruzing brzine. Voziti ispod 2000, općenito stvarno nema nikakvog smisla, no od 2000 na gore ide bez problema.


Četvrta brzina.

Ne trza od 2500 na dalje.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

bajki

Citat: zare  u Rujan 05, 2017, 12:34:39
Ne sjecam se kad sam zadnji put na nekoj sempertini  pipao kvacilo ili prebacio u prvu, a prosao sam i alpe i rumunjsku dva puta

Može biti da su nešto čačkali po novoj somari i da postoji razlika između tvoje i Kekine.
Kekina je euro IV, a tvoja euro III. Ako su stanjivali smjesu (a tako najlakše smanje ispušne plinove) lako može doći do tih problema, ali zato je tu Agolac i to riješi!

Danijel 23

Citat: bajki  u Rujan 06, 2017, 07:00:56
Može biti da su nešto čačkali po novoj somari i da postoji razlika između tvoje i Kekine.
Kekina je euro IV, a tvoja euro III. Ako su stanjivali smjesu (a tako najlakše smanje ispušne plinove) lako može doći do tih problema, ali zato je tu Agolac i to riješi!
A šta da nema Angolca?

tibertov

Jel raste potrošnja ako smjesu pojačaš?

Suki

Citat: tibertov  u Rujan 06, 2017, 07:15:57
Jel raste potrošnja ako smjesu pojačaš?
Čega te zanima? Zraka ili goriva?
:moto2:

098 9232180

tibertov

Pa jel se povecava smjesa goriva i zraka, ili se podize samo zrak?