Servis prednje supspenzije-općenito

Autor Danijel 23, Kolovoz 08, 2018, 10:39:37

« natrag - naprijed »

Osy

Ja na svome napravio isto kao i ti kolegstvo i od onda se nije čulo :thumbup: Kao i onda, tako i sada ću napisati hvala na savjetu  :gimme5:

zorro

Citat: Osy  u Ožujak 20, 2021, 17:53:12
Ja na svome napravio isto kao i ti kolegstvo i od onda se nije čulo :thumbup: Kao i onda, tako i sada ću napisati hvala na savjetu  :gimme5:
Prije tog zahvata na tvom motoru se očigledno vidjelo da je prednji kraj bio niži..propao je za razliku od tad mog.
Nakon što si to napravio vidjelo se da je motor bio više izdignut naprijed..bar kolko se sjećam  :misli:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

ToWaRR

Hvala za info.
U tom slučaju ako je riješenje sabit oprugu to onda znaći da je opruga zrela za mijenjanje.
Tomorrow never comes until is too late


Tko radi taj i grijesi........ rece pijetao i sidje sa patke

zorro

Citat: ToWaRR  u Ožujak 20, 2021, 19:06:17
Hvala za info.
U tom slučaju ako je riješenje sabit oprugu to onda znaći da je opruga zrela za mijenjanje.
a ovisi koliko se sabila..do 10 mm. nije nekakav problem  :thumbup:  ..premjeri je i pogledaj u manualu koliko treba biti.
S ovom većom bolcnom ćeš ziher dobiti puno bolje..sem ako se stvarno nije pretjerano sabila il nedaj bože pukla
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zorro

Naišao sam na još nekakve fotke pa da ti još pokušam olakšati posao

sve te prstenove i hepeke :) ..treba i vratiti nazad ..na zadnjoj fotki je "improvizirani" alat za nabijanje hepeka u cilindar amortizera. Odvodna cijev mislim da je fi 50  :misli:

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zorro

Kad budeš naručivao čistaće obvezno gledaj da imaju onu oprugicu ..jer ja kad sam naručio (ne sjećam se sad gdje) dobio sam sranje koje je bilo lošije od originalnog tak da sam vratio te originalne čistače koji su bili udobrom stanju i nije ih ni trebnalo mijenjati
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Stjepko

Prsten 1 i 2 se isto mijenjaju na servisu.

zorro

Citat: Stjepko  u Ožujak 20, 2021, 20:16:41
Prsten 1 i 2 se isto mijenjaju na servisu.
Ja nisam, a mislim da nije ni Osy..al OK  :thumbup:  ..nije zgorega ak se mogu nabaviti i nisu skupi  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

ToWaRR

Prvo moran sve otvorit i vidit u kojem je stanju. Poslje ču lako vidit di i šta bi trebalo mijenjat s obzirom da mi lupa ;)
Tomorrow never comes until is too late


Tko radi taj i grijesi........ rece pijetao i sidje sa patke

Stjepko

Ta glazura se potroši na klizačima,donji je unutrašnj a gornji vanjski. Ima za naručit komplet set. Tako naručio i promjenio.Čak je trebalo lagano zagrijat donji dio,tub,da sve lijepo sjedne.

Osy

Citat: zorro  u Ožujak 20, 2021, 17:55:38
Prije tog zahvata na tvom motoru se očigledno vidjelo da je prednji kraj bio niži..propao je za razliku od tad mog.
Nakon što si to napravio vidjelo se da je motor bio više izdignut naprijed..bar kolko se sjećam  :misli:
Da :thumbup: