Scorpion ADX-1

Autor Mrki, Srpanj 30, 2017, 15:26:12

« natrag - naprijed »

zorro

S takvom kacigom ak želiš voziti preko 120 kmh ..na motoru trebaš imati vizir veličine autobusne šofer šajbe..inače će ti otpast glava.
Da su ovi koji su ti to savjetovali iole pametni spomenuli bi ti slučaj ujutro na Žumberku..al ne..ego im ne dozvoljava da priznaju da su u krivu

Poslano prek "one" stvari..
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Bagy

Citat: zorro  u Rujan 05, 2021, 09:04:43
S takvom kacigom ak želiš voziti preko 120 kmh ..na motoru trebaš imati vizir veličine autobusne šofer šajbe..inače će ti otpast glava.
Da su ovi koji su ti to savjetovali iole pametni spomenuli bi ti slučaj ujutro na Žumberku..al ne..ego im ne dozvoljava da priznaju da su u krivu

Poslano prek "one" stvari..

Kaciga je zakon, naročito šilt dodatak! Ja imam Air flow i nikakve razlike vozio 80 ili 160 km/h... ;)
mob: 095/573-6874

zorro

Citat: Bagy  u Rujan 05, 2021, 09:43:30
Kaciga je zakon, naročito šilt dodatak! Ja imam Air flow i nikakve razlike vozio 80 ili 160 km/h... ;)
Šilt i je problem.
Ako nemaš velik vizir na motoru glavu ti baca ko onom plišenom psu na zadnjoj klupi auta .
Ja sam bio s Markovim 650 na Žumberku i ujtro prije polaska kući sam morao skidati šilt jer pri dolasku mi je dio autoputa od 50 km skoro otkinulo vrat. Problem je bio jer se šilt i vizir  zajedno kopčaju pa mi je neko od stromera dao duck tape pa sam nekak improvizirao. I bez šilta se vozio ko gospodin.
Zato naglašavam da je uvjet za takvu kacigu s šiltom velik i dobar vizir na motoru. Probaj se vozit s malim vizirom pa napiši dojmove


Poslano prek "one" stvari..

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Bagy

Citat: zorro  u Rujan 05, 2021, 10:06:24
Šilt i je problem.
Ako nemaš velik vizir na motoru glavu ti baca ko onom plišenom psu na zadnjoj klupi auta .
Ja sam bio s Markovim 650 na Žumberku i ujtro prije polaska kući sam morao skidati šilt jer pri dolasku mi je dio autoputa od 50 km skoro otkinulo vrat. Problem je bio jer se šilt i vizir  zajedno kopčaju pa mi je neko od stromera dao duck tape pa sam nekak improvizirao. I bez šilta se vozio ko gospodin.
Zato naglašavam da je uvjet za takvu kacigu s šiltom velik i dobar vizir na motoru. Probaj se vozit s malim vizirom pa napiši dojmove


Poslano prek "one" stvari..

Evo sad se vratio iz Istre, šilt nisam skidao, po autoputu uredno120 - 140 km/h. Osim povećane buke na većim brzinama, sve 5!  :thumbup: Kad voziš prema suncu šilt je definitivno "must have"! A glede te buke, stavim lijevi dlan na prsten rezervoara - i buka se smanji za 80%! Kako to, kako to!?!  :misli:
mob: 095/573-6874

zorro

Zahvali airflowu [emoji16][emoji106]

Poslano prek "one" stvari..

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Saxi

Pala je i prva vožnjica, utisci uglavnom pozitivni, ajde da krenemo redom :)

Na mom Smoru alijas Grdani su na fabričkom viziru na vrh istog nikla krilca, poručena iz Kine, i rade vrhunski godinama, zaštita nije kao sa AirFlow vizirom, ali zaista dobro radi posao. Pošto me sa HJC( kad se kao roda ili žirafa izvijem ka oblacima da gledam preko vizira) vetar neugodno šamara i pravi turbulencije, mislio sam da će zbog šilta sa Škorpijom biti još gore, pa sam rešio da testiranje započnem sa šiltom, a kasnije da ga skinem. Međutim prijatno sam se iznenadio, sasvim suprotnim sledom stvari. Kad izvirim kao noj u vis iza vizira, nema strujanja, verujem da je tome zahvalan šilt koji na neki način lomi talase vazduhadalje preko kacige, tako da sam se pola dana, dok je vožnja trajala vozio sa svim delovima na kacigi i ništa nisam skidao, od gaća do osmeha, sva oprema je bila na svom mestu :gimme5:
Škorpija je po specifikacijama za oko 200gr teža od HJC, ali nikakvu razliku nisam primetio.
Buka, zujanja, kvrckanja, pucketanja su stvari koje su me jako brinule i interesovale jer je ova kaciga iz srednjeg segmenta, a HJC iz super premium, ali pošto ja volim da vozim sa otvorenim vizirom, da gutam bube i sisam žaoke i da puštam radoznale tvrdokrilce da mi pikiraju i ateriraju na sunčane naočare, uvek ima buke, ne prevelike, plus na HJC koristim komunikaciju od prvog dana, i ne smeta ni meni ni sagovornicima  :)  Tako je i danas bilo, pređoh oko 200-tinak kilometara, spustio sam vizir u par navrata čisto da osetim razliku i tom prilikom se buka smanjuje u obe kacige, ali generalno nema velikih odstupanja, i na trenutke mi se činilo da je HJC za nijansu čak bučniji, a posle da je Škorpija za mrvicu tiša, ali mislim da je do bočnih udara vetra. Brzina je bila krstareća do oko100 km na sat, uz ispaljivanja i uživanja do 140  :smijeh:
    Posle Grdane sam zajahao Multistradu Enduro u Sport modu, to je onaj mod u kome ruke otpadaju, đoka se sam repetira i svršava od sreće, i trenutak u kome se mozak ne suprotstavlja ludilu Desanke koja zavija i dodaje gas kao ulje na vatru i iz časa u čas, cifra na tabli silovito skače u nebesa, jer motorom upravlja veeeelika blesa  :ooda: E na tom motoru po Rumuniji ni sa HJC nisam imao gde da se sakrijem od udara vetra, pa je isti slučaj bio i sa ovom i tu je šilt fino smetao, ali kad sam vizir spustio na Škorpiji, onda sam Multicu do 160 ošašoljio, nisam je štedeo. Ne zato što volim i ne mogu tom ludilu da odolim, već zato što moram ispuniti obećani zadatak i izvrštiti testiranje do kraja  ;) Elem, koliko je Multica uzbudljiva, nenormalna i luda, za nju uvek moram da se u bunker bacam dok po putu ko zmija jezikom palacam, tako da kad bi nju vozio, ni jedna mi od ove 2 kacige ne bi preterano odgovarala  :)
    Što se tiče zaštite od sunca, preko dana kad ga je bilo svuda i kad je napadalo sa svih strana, cvikeri su fenomenalno odradili svoj posao, ni preterano tamni ni mrljavo svetli, po meni idealno, a kad se sunce spustilo onda je šilt do izražaja došao, tako da sam rešio da nema potrebe da ga skidam, jer u svim uslovima poboljšava ugođaj  :bravo:
    Sam vizir je na obe kacige velik, Škorpijin se čini većim, ali kad se podigne, krajičkom perifernog vida sgornje strane vide se ostaci vizira koji su mi smetali na početku, ali sam ih brzo izbacio iz vidnog polja, kao i sebe što sam katapultirao po krivinama uživajući u sunčanom danu, čarobnoj prirodi i dobrom društvu  :-*
  Podizanje i spuštanje donjeg dela kacige ide sasvim jednostavno, ne beži mi kaciga oko glave, a praktično je u toku vožnje kad se treba nešto dogovoriti, kao i kad stanem na pumpu, crveni dugmić i ode kaciga gore, nema vrućine i sparine i tako se šetam unaokolo šepureći se kao ćuran gde god smo stali  :ooda: Stvar navike i veliko jako dugme na sredini HJC kacige je učinilo moje spuštanje i podizanje vizira na Škorpiji trapavim i traljavim, jer sam tražio zazore kako bih vizir vinuo gore kao što je to bogato zćinjeno odličnim rešenjem na HC, ali verujem da bi se vremenom i na ova krilca na Škorpiji navikao.
   Pošto je bilo toplo nisam video kako radi Pinlock koji pokriva maltene celo područje vizira i dal magli, verujem da ne. Pošto sam bio srećan kao kučence novom igračkom, zaboravio sam da vidim dal se oseti vazduh i kuda odlazi kad se spusti vizir, što se kod HJC baš fino oseti u takvim situacija, osećaj je kao da te neka fina ženska mazi i šašolji po čelu, preko cele glave i nazad preko temena  :thumbup:
   Što se tiče kopčanja kacige, na HJC je hvaljena, najsigurnija "double D ring" kopča koja me i dan danas izluđuje, dok je na Škorpiji jednostavna jeftina kopča koja me oduševljava da je brzo skopčam, odkopčam :)
   Sve u svemu, pun sam reči hvale, jedino što mi se čini je da mi obrazi nisu dovoljno stegnuti, ali mislim da je to zato što je kaciga koja je kupljena u Luisu, bila poslednja i ko zna koliko dugo su je razni nabijali na glavudže svoje, ali probaću da probam još neku i da vidim do čega je to. Sa gornje strane, pada mi kao dupe u nošu i leži nežno, fino i sigurno, ja srećan kupovinom  :vino:

Bagy

Citat: Saxi  u Rujan 06, 2021, 00:51:29


   Pošto je bilo toplo nisam video kako radi Pinlock koji pokriva maltene celo područje vizira i dal magli, verujem da ne.

Pinlock obavlja svoju dužnost u potpunosti.  :ooda: Kaciga je best buy u svojoj klasi!  :thumbup:
mob: 095/573-6874

Bagy

Bez ovog šilta dobio bih projektil točno u vizir!😱 Pa si vi mislite... :vino:
mob: 095/573-6874

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Bagy

Citat: agolac  u Rujan 11, 2022, 16:47:08
Šta si to sakupio? :smijeh:

Nisam probao, ali mislim da je jestivo! :smijeh: Prošao sam ispod nekog većeg drveta i pljas! Prvo sam mislio da me netko gađao jabukom kako je tresnulo! Morat ću se vratiti natrag da vidim kakva je to voćka... :)
mob: 095/573-6874