Sprint Air Filter

Autor agolac, Kolovoz 03, 2017, 00:33:20

« natrag - naprijed »

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

JZ

Citat: tibertov  u Kolovoz 03, 2017, 08:12:04
Ako bi stavio tako neki protočni filter jer moram ići da mi serviser naštima mapu il kaj već? Il samo stavim i prst u uho  :)

Kad sam imao akrapa na GSu bilo sve ok...Pa sam mu zaprdio K&N filter I odma je poceo pucati ko munjen...Onda sam naso na forumima da otvoreni top I vise zraka dovode do pucanja...dok ako stavis samo jedno od tog dvoje neces imati problema...
Kupujem polovnu kacigu

agolac

Citat: JZ  u Kolovoz 03, 2017, 23:28:02
Kad sam imao akrapa na GSu bilo sve ok...Pa sam mu zaprdio K&N filter I odma je poceo pucati ko munjen...Onda sam naso na forumima da otvoreni top I vise zraka dovode do pucanja...dok ako stavis samo jedno od tog dvoje neces imati problema...

Pa to se slažem. Samo filter je još ok, ali to plus odčepljen ispuh je možda dovoljno da ga malo izbaci off balance
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Vujce


zare

Citat: Vujce  u Kolovoz 04, 2017, 09:52:50
Nije ni skup!
:thumbup:
mislim da za novu somaru toliko kosta obicni, a jos nema zamjenski

Igor Mihajlik

Citat: agolac  u Kolovoz 03, 2017, 11:44:10
Pa ne vjerujem da mu treba štelanje mape zbog toga. Nije to sad baš tolika razlika da ga baci van balansa. Ja sam stavio K&N-ove i nisam trebao ništa dodatno štelati. Ovo je samo malo otvoreniije nego K&N.

Citat: bajki  u Kolovoz 03, 2017, 11:45:31
Slažem se! Te male korekcije odradi sam ECU.

Evo iz prve ruke K&N + akrapović, nije potrebno nikako podešavanje...motor diše puno bolje, pogotovo na nizkim obrtajima
Lado je moj idol

bajki


Fantom

Citat: agolac  u Kolovoz 04, 2017, 00:46:02
Pa to se slažem. Samo filter je još ok, ali to plus odčepljen ispuh je možda dovoljno da ga malo izbaci off balance

Ja prvo nabacio pipercross. I bilo sve ok. Nakon toga nabacio leovinche. Probna voznja sve ok. Nakon toga mi par puta opako zatrokirao nakon naglog odvrtanja gasa. Razmisljao cijelu zimu o stelanju na Dyno aparatu (5 milja mi se bas nije dalo). Stavio iridiumske svijece iako im jos nije bilo vrijeme za zamjenu i motor od tada radi za 10.

iviccaa


Danijel 23

Citat: agolac  u Kolovoz 03, 2017, 00:33:20
Kako se čini, ovo je za sad najbolji filter, bolji od K&N, Pipercross i ostalih, barem šta se tiče protoka i održavanja...

- Ne treba se prati (iako može), već se samo ispuše
- Ne treba se uljiti
- Waterproof
- Proizvođač tvrdi najbolja filtracija
- Najbolji protok zraka od svih konkurenata
- Nije od papira (OEM) ili pamuka (K&N) već od nekog polyestera...
- Ne treba se nikad mijenjati, uvjetno je vječan
- Made by Digići

http://www.sprintfilter.net/en/bike/whysfs


https://neoriders.wordpress.com/2015/07/30/motorcycle-air-filter-test/

SF08 je Sprinter






Waterproof test



Ako tko proba, neka javi rezultate...
Ali to su samo namjenski...nema za "divljaka"-univerzalne.

Danijel 23