GS 1250 Exclusive

Autor Grba, Travanj 19, 2020, 10:45:33

« natrag - naprijed »

zander

OPENMINDED PEOPLE WANTED

Osy

I nijednom se nisi opizdil f cilindre :misli: :)

Grba

Možda, al su moje nogice od titana pa ne osjetim  ;)
098 737 604

Osy


Bagy

Citat: Grba  u Travanj 19, 2020, 17:44:01
Haj, haj divan je Žumberak kraj al cesta je u kurcu. Motor je dosta tvrd, nemam pojma jel to tak mora bit no veselo ga vrtim po zavojima.
Važna napomena :faktor sreće isti ko na stromu. Na pauzi moj vjerni suputnik Medo se zadovoljno smješka. Relevantan je jer i novom Vmaxu vadi mast. Miljac na stromu daje upute, on je već oba isprobal. Pokret, motor krepa, jebaj ga hilholder.
Obišli i samoborske brege, birtiji nema pa na teg napit se vode.

:ooda: :thumbup:
mob: 095/573-6874

Dinko

Citat: Osy  u Travanj 19, 2020, 21:13:58
I nijednom se nisi opizdil f cilindre :misli: :)

Na vodenjaku su cilindri malo više odmaknuti od nogu... Ja sam se do sada možda jednom maznuo i to kada sam ga sjedećki gurao u rikverc... :smijeh:

Osy

Citat: Dinko  u Travanj 20, 2020, 08:01:38
Na vodenjaku su cilindri malo više odmaknuti od nogu... Ja sam se do sada možda jednom maznuo i to kada sam ga sjedećki gurao u rikverc... :smijeh:
Dobro je, ja samo u početku...sad.je ok. :thumbup:

zander

...a i pozeljno je nemati 195 cm :buahaha:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Osy


Grba

Al je zato 195mm poželjno
098 737 604

glažar


Dinko

Da ne otvaram novu temu poslužiti ću se ovom za par dojmova o novom GS 1250 Adventure - nadam se da se Grba neće ljutiti...  ;)

Danas sam sa svojim motorom bio kod Tomića na redovnom servisu na 30000km pa sam usput iskoristio priliku provozati novi R1250 GS Adventure. Uzeo sam ga na cijeli dan i napravio nešto malo više od 200 km s njim. Motor je novi - imao je 206 km kada sam ga preuzeo. U izvedbi je Exclusive sa hrpom opreme (mislim da ima sve pakete ali ne znam da li ima i još štogod extra). Pola kilometara sam napravio sa suvozačem u uvjetima u kojima najčešće vozim i svoj motor pa mi se čini kao objektivna mogućnost usporedbe. Moj motor nije Adventure pa sam namjerno uzeo njega da vidim kolika je u stvari razlika.
Dojmovi su slijedeći:
Agregat je dosta elastičniji - ima više snage na nižim okretajima i to mi se jako sviđa. Ne buni se ako ga voziš na 3000 okretaja a po potrebi ga samo odvrneš i ubrzava bez problema. Na putu to znači vožnju sa manje stresa što mi se jako svidjelo. Na većim okretajima se osjeti jači potisak te ubrzanja iznad 150 km/h su ipak malo brža nego na starijem modelu.
Mjenjač je mekši nego na mojem motoru. Probao sam i Quick shifer - ok ali meni nepotrebno. Fora stvar ako hvataš svaku sekundu u ubrzanjima ali nije za moj stil vožnje. Ako to daje dodatnu mekoću pri normalnom šaltanju onda je to vrlo korisno - nisam probao 1250 bez njega pa ne znam.
Kočnice su dosta agresivnije nego kod mene. Prednje čeljusti više nisu Brembo nego su Hayes. Koče snažno i traže malo privikavanja. Iskreno - malo mi se više sviđaju moje kočnice jer ih lakše doziram - mislim da je to samo stvar navike - u oba slučaja kočnice su vrhunske.
Ovjes je zanimljiva stvar - upravo sam zbog toga uzeo Adv. da ga mogu usporediti. On inače ima dulji hod ovjesa za 2 cm od običnog GS-a pa me zanimalo koliko se to osjeti u vožnji. Na 1250 su zamijenili dobavljače pojedinih komponenti ovjesa (Sachs je zamijenjen sa ZF-om). U solo vožnji Adv. je tvrđi od običnog GS-a (sa istim postavkama ovjesa). Na nekim rupama i onim kratkim ležećim policajcima čak i malo neudoban ali je zato u paru odličan. Još bolje "plovi" po neravninama i stvarno kao da lebdi iznad ceste. Nisam nikada prigovarao na moj ovjes i stvarno smatram da je odličan - ali mi je ovaj još malo bolji kada je riječ o vožnji u dvoje.
Motor je na sebi imao Michelin Anakee Adventure gume koje mi nisu baš legle - grip je super, padaju u nagib ko' lude ali su jaako bučne! Mislim da će se svidjeti ekipi koja voli Anakee2 jer mi se čine sličnima.
Da zaključim. Napravljen je pomak nabolje u odnosu na stari model. To se najviše osjeti na agregatu i donekle na mjenjaču. Cijeli paket mi se poprilično svidio te bih se vrlo lako navikao na njega. Nakon cijelodnovnog druženja morao sam se rastati s njim te ponovo sjesti na svoj motor i tu se nalazi drugi dio zaključka - on uopće nije loš! Novi model je dobar korak naprijed ali niti stari nije još za baciti - dapače može pružiti još puno radosti!

Osy


Suki

Di se šišaš? Ja sliku sebe ne smijem stavit na forum :-X. ...i di si nabio već 30tkm :misli: :bravo: ...svi se samo voze, nitko više ne objavljuje ništa na forum :huh:.

...i super za motor :)...drago mi je da ti se tvoj "stari" sviđa :thumbup:.
:moto2:

098 9232180

Špoki

Fino si to sve obrazložio i super da si imao prilike isprobati novu seriju, tebi i Tomiću :thumbup: Radost je veća kad znaš da je tvoj GS još uvijek u formi i naponu snage :bravo:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!