Gubitak tekućine za hlađenje

Autor jeeves, Srpanj 27, 2020, 18:49:49

« natrag - naprijed »

jeeves

Citat: Black Betty  u Srpanj 28, 2020, 14:15:31
Nekoliko dana nakon povratka sa druženja na Žumberku sam skontao da nema tekućine za hlađenje u posudici. Ni kapi.



On kaže da nema ni kapi tekućine....a ne dec dva...

Pa u biti falilo je 2dcl do max u posudici i onda nakon par dana dodao jos 1dcl. Pratit ću što se događa.


Grba

Bolje nedostatak tekučine za hlađenje
nego nedostatak tekurčine za gađanje
                                Grunf
098 737 604

jeeves

Ovo sranje s gubitkom antifriza još traje.

Ne vozim se skoro ništa posljednje vrijeme, ali zadnji duži đir od 240km je nestalo 1dcl.
Dosad napravljeno- novi čep hladnjaka
                              - novi antifriz
                              - promjenjene gume između cilindara i termostata zajedno sa konektorima i gumicama
                               - ispitan antifriz da li ima ispušnih plinova - nema
                               - sustav stavljen pod tlak na 1.1 bar i drži, odnosno pomalo se smanjuje, ali nema naglog pada tlaka
Nigdje nema vidljivog gubitka, ne kapi, ne vidi se da je negdje vlažno (barem ja ne vidim). Na aupuhu nema bijelog dima, nema emulzije u ulje.
Nakon posljednjeg đira sam ispustio malo ulja i nema vode u njemu.





jeeves


jeeves

Tekućina je ok jer sam je testirao na auspuh i požutila je

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


jeeves

Kit za testiranje da li sistem drži tlak

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


jeeves

Razlika u tlaku. Razmak od 20minuta

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


Ponti

Može li ta tekućina završiti nekako u cilindru i izgarati? Kako se radi o zaista maloj količini vjerojatno se to ne može primjetiti na auspuhu.

bajki

Citat: jeeves  u Siječanj 13, 2021, 09:42:08
https://youtu.be/pdjzDPsRnOE

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Ako sam dobro shvatio tebi ovdje tjera "zrak" u sistem hlađenja dok motor radi?

To bi po meni bila brtva glave, ali se vjerovatno radi o maloj rupi (i to između cilindra i rashladnog sustava) i zato se ništa nevidi na auspuhu, a očito još nemiješa ulje i vodu (antifriz).

jeeves

Citat: bajki  u Siječanj 13, 2021, 12:16:02
Ako sam dobro shvatio tebi ovdje tjera "zrak" u sistem hlađenja dok motor radi?

To bi po meni bila brtva glave, ali se vjerovatno radi o maloj rupi (i to između cilindra i rashladnog sustava) i zato se ništa nevidi na auspuhu, a očito još nemiješa ulje i vodu (antifriz).

Svrha ovog testa je vidjeti ima li ispušnih plinova u antifrizu. Tekućina je  plave boje, ukoliko ima ispušnih plinova onda požuti ako je benzinski motor ili pozeleni ako je dizel.

Meni je tempertura došla do 2 kockice, motor je već bio vruć, ali tekućina je ostala plave boje, što bi trebalo značiti da nema ispušnih pliva i da je brtva ok. 

jeeves

Citat: Ponti  u Siječanj 13, 2021, 11:14:07
Može li ta tekućina završiti nekako u cilindru i izgarati? Kako se radi o zaista maloj količini vjerojatno se to ne može primjetiti na auspuhu.

Moguće,ali sistem drži tlak neko vrijeme. Tlak padne 0.1bar unutar 20ak minuta. E sad, ne znam da li to ok ili ne.

bajki

Citat: jeeves  u Siječanj 13, 2021, 12:26:21
Svrha ovog testa je vidjeti ima li ispušnih plinova u antifrizu. Tekućina je  plave boje, ukoliko ima ispušnih plinova onda požuti ako je benzinski motor ili pozeleni ako je dizel.

Meni je tempertura došla do 2 kockice, motor je već bio vruć, ali tekućina je ostala plave boje, što bi trebalo značiti da nema ispušnih pliva i da je brtva ok.


Imam osjećaj kao da se pojavi mjehurić koji prođe kroz tu plavu tekućinu.  Možda je od rada pumpe vode?

jeeves

Citat: bajki  u Siječanj 13, 2021, 12:40:42

Imam osjećaj kao da se pojavi mjehurić koji prođe kroz tu plavu tekućinu.  Možda je od rada pumpe vode?

Valjda. Uputstva su bila minimalna.

fatboy

Đivo, reko bih da taj mali gubitak tlaka je dovoljan za gubitak tekucine....e sad, Bajki bi mogao biti u pravu...jer osim toga moze jos samo biti da pada sitna kolicina negdje na vruce, pa ispari i onda nema traga... :misli:
Mrzim takve probleme...sve se cini u redu, a opet ne valja... :samaranje:

Paf

     Smijem ja nesto reci... Promjeni novi cep hladnjaka i bice OK...  ;)