Podešavanje ovjesa

Autor MaRi0_St, Kolovoz 07, 2020, 07:32:14

« natrag - naprijed »

MaRi0_St

evo malo san se igra, sad treba bacit đir u dvoje pa vidit razliku...

slika 1 - prednji ovjes na poziciji 5 (najmekši), zavrnia san 10 krugova, to je negdje pozicija "2" po manualu (tvornički je 3, znači malo tvrđe od tvornice)

slika 2 - stražnji ovjes max pritegnut (najtvrđe) - pozicija "5" po manualu

slika 3 - stražnji ovjes min pritegnut (najmekše) - pozicija "0" po manualu

razlika između slike 2 i 3 je nekih 34 "klika"

slika 4 - stražnji ovjes - ostavio sam ga 10 "klikova" od najtvrđeg - po manualu je to "3" (tvornički je "2") znači opet bi trebao bit malo tvrđi od tvornice

slika 5 - podešavanje rebounda, označene su strelice "s" i "h" šta valjda znači soft i hard, tvornički je "1 krug" od najtvrđeg, ja san ga odvrnia negdje 3/4 kruga

nakon đira ćemo vidit kako se sad ponaša :moto2:

valjda će ovo nekad pomoć novim članovima i ako ima onih koji do sad nisu ni znali da ovo mogu :smijeh: :smijeh:

usput - zadnja slika - MRA vizir - ne može se podešavat?? u čemu je onda "prednost" pred tvorničkim koji ima 3 položaja? :thumbdown:
nakon Z750, Strom je kao lađa - spor i ljulja se

Osy

A ako ne znaš i lanac se podmazuje...malo je ruzinav, vjerojatno ti zvecka i čuje se...obrati pažnju ;)
A i btw. neki hobiti znani i neznani imaju i spušten motor, naprijed sa vilama koji vire iz prihvata, a nazad sa tzv. dogbonovima :thumbup:

MaRi0_St

je, skužia san i to, ma to se minja, ko je vidia podmazivat :bzvz:
nakon Z750, Strom je kao lađa - spor i ljulja se

Bagy

Ne sekiraj se previše s tim ovjesom. Strom nije R jurilica da mu treba sportski ovjes. Možeš kemijat s progresivnim oprugama, gušćim uljem, boljim zadnjim amortizerima i potrošit brdo para.  :bzvz: Strom je low budget lađa za duugačka putovanja!  :ooda: A kad skupiš dovoljno love, kupit ćeš GS-a ko i većina s foruma!  :smijeh:
mob: 095/573-6874

tonciv666

Citat: MaRi0_St  u Kolovoz 07, 2020, 14:15:39
evo malo san se igra, sad treba bacit đir u dvoje pa vidit razliku...

slika 1 - prednji ovjes na poziciji 5 (najmekši), zavrnia san 10 krugova, to je negdje pozicija "2" po manualu (tvornički je 3, znači malo tvrđe od tvornice)

slika 2 - stražnji ovjes max pritegnut (najtvrđe) - pozicija "5" po manualu

slika 3 - stražnji ovjes min pritegnut (najmekše) - pozicija "0" po manualu

razlika između slike 2 i 3 je nekih 34 "klika"

slika 4 - stražnji ovjes - ostavio sam ga 10 "klikova" od najtvrđeg - po manualu je to "3" (tvornički je "2") znači opet bi trebao bit malo tvrđi od tvornice

slika 5 - podešavanje rebounda, označene su strelice "s" i "h" šta valjda znači soft i hard, tvornički je "1 krug" od najtvrđeg, ja san ga odvrnia negdje 3/4 kruga

nakon đira ćemo vidit kako se sad ponaša :moto2:

valjda će ovo nekad pomoć novim članovima i ako ima onih koji do sad nisu ni znali da ovo mogu :smijeh: :smijeh:

usput - zadnja slika - MRA vizir - ne može se podešavat?? u čemu je onda "prednost" pred tvorničkim koji ima 3 položaja? [emoji107]
Moraš skinit vizir i onda se nosać miče u tri položaja..

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk


MaRi0_St

Thx Tonči, nisan iša dalje odvidavat pa nisan skužia, a na youtubeu san brzinski vidia neki video nisan baš zapamtia proceduru :thumbup:

Jel uvaženo forumsko vijeće priznaje ovo ili?  :tongue:

nakon Z750, Strom je kao lađa - spor i ljulja se

Danijel 23

Citat: MaRi0_St  u Kolovoz 07, 2020, 21:43:57
Thx Tonči, nisan iša dalje odvidavat pa nisan skužia, a na youtubeu san brzinski vidia neki video nisan baš zapamtia proceduru :thumbup:

Jel uvaženo forumsko vijeće priznaje ovo ili?  :tongue:
Ja koristim kada sam na cesti cheun lub od sikolena. Kad ga neneseš ne vidi se jer je proziran kao i spray od BMW i jako sam zadovoljan. A kada sam na offu kao ovih dana onda svako jutro hipenol 90.  Lanac je furt zlatan kao mesing! :blato:

Danijel 23

Citat: Mrki  u Kolovoz 07, 2020, 09:29:10
Prednje možeš sa kovanicom od 2 ili 5 kuna..

Poslano sa mog SM-G970F koristeći Tapatalk
Sa sjekačem!  :smijeh:

Borko

Meni motulov super. Drži dobro, pari mi da ga ne moraš mazat do 800 km+. Zadnje sam namaza na 600 i još je bia mastan.

Danijel 23

Citat: Borko  u Kolovoz 07, 2020, 22:01:44
Meni motulov super. Drži dobro, pari mi da ga ne moraš mazat do 800 km+. Zadnje sam namaza na 600 i još je bia mastan.
Meni se nesviđa Motul MC2 jer je bijeli i ružno izgleda, a kad se malo zaprlja onda fakt lanac izgleda kao da ima 128 000km

Ponti

Cobra Nemo ..... nema bolje.

Danijel 23

Btw, Silkoline chein lub je supet ali njihov cliner nevredi 5 lipa. Ne čisti i ne osuši se, ostaje kao da si naštrco WD40!  :thumbdown:

Danijel 23


Borko

Citat: Danijel 23  u Kolovoz 07, 2020, 22:05:37
Meni se nesviđa Motul MC2 jer je bijeli i ružno izgleda, a kad se malo zaprlja onda fakt lanac izgleda kao da ima 128 000km
Nije moj mc2. Neki je vulgaris, bezbojni. Ne volim te u boji. To je za curice.  :)

Danijel 23

Citat: Borko  u Kolovoz 07, 2020, 22:22:28
Nije moj mc2. Neki je vulgaris, bezbojni. Ne volim te u boji. To je za curice.  :)
Ok, ali taj bijeli je top u njihovoj paleti. Btw, nema veze čiji je bitno je dati je lanac stalno mastan!