Homemade toolbox

Autor Mrki, Ožujak 04, 2021, 19:54:03

« natrag - naprijed »

Mrki

Hvala svima.. [emoji482]
Citat: fatboy  u Ožujak 05, 2021, 17:03:48
Mrki, do jaja! Respect na kvadrat.... [emoji106] [emoji106]

Doduse, mogo si od komada odmah izvest i one koje sada zavarujes i stavljas coskove, ali jbg, vjerojatno nije islo...
Razmišljao sam i o tome, ali za to bi trebala složiti jako detaljni predložak, pa sve prenijeti sve na veliki komad, a to mi se iskreno nije dalo :)
Što je možda i dobro jer kako sam sada saznao jako je teško ručno savijati male površine.

fatboy

Citat: Mrki  u Ožujak 05, 2021, 18:12:00
Hvala svima.. [emoji482]Razmišljao sam i o tome, ali za to bi trebala složiti jako detaljni predložak, pa sve prenijeti sve na veliki komad, a to mi se iskreno nije dalo :)
Što je možda i dobro jer kako sam sada saznao jako je teško ručno savijati male površine.

Posteno...zanemario sam sitnicu da nemas pigalicu... :gimme5:

zorro

Citat: Ponti  u Ožujak 04, 2021, 21:19:03
Varenje aluminija je najednostavnije sa štapićima HTS 2000, to nas je naučio stari član Sarinjo.
Inače, čestitke
Nije to baš tak kak se misli i reklamira
Prije nekog vremena sam naručio te aluminijske štapiće s yebaya..kupio plinski plamenik za lemljenje
Danas se baš išao malo igrati s aluminijskom pločicom debljine otprilike kao ove Mrkijeve. Štapići se lijepo tope, ali nikak ne mogu dovoljno zagrijati aluminijske pločice da se to sve poveže..ne znam..možda mi slaba lemilica.  :huh:
Kasnije sam probao na tanjem aluminiju i haj..još nekak ide
Ali da..kad bi se malo uferčilo i bila dovoljno jak plamenik bilo bi puno urednije nego ovakvo varenje kao što Mrki radi.
Iak..kako god neuredno ispalo na kraju se obrusi ..ipak varenje je varenje  ;)
Tak da..sam deri Mrki  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Mrki

Ja zavarujem sa MIG aparatom, znači žica je na kolutu i ide kroz pištolj od 2m što je recimo najgori način, jer je žica mekana a ide kroz crijevo i teško ju je kontrolirati, bolja opcija je imati spool gun pa je kolut na samom pištolju, pa je lakše kontrolirati zavar.
Najbolja opcija je naravno TIG, najčvršći i najljepši varovi se dobiju.
Moj aparat može raditi kao TIG, ali je prvenstveno MiG, a i za TIG treba gorionik i još par stvari koje naravno koštaju (pogotovo ako se uzima nešto kvalitetnije).
Tako da je po meni ovo zlatna sredina za hobi majstora kao što sam ja, samo treba se malo ispraksirati.

bansi


Danijel 23

Citat: Mrki  u Ožujak 05, 2021, 19:26:28
Ja zavarujem sa MIG aparatom, znači žica je na kolutu i ide kroz pištolj od 2m što je recimo najgori način, jer je žica mekana a ide kroz crijevo i teško ju je kontrolirati, bolja opcija je imati spool gun pa je kolut na samom pištolju, pa je lakše kontrolirati zavar.
Najbolja opcija je naravno TIG, najčvršći i najljepši varovi se dobiju.
Moj aparat može raditi kao TIG, ali je prvenstveno MiG, a i za TIG treba gorionik i još par stvari koje naravno koštaju (pogotovo ako se uzima nešto kvalitetnije).
Tako da je po meni ovo zlatna sredina za hobi majstora kao što sam ja, samo treba se malo ispraksirati.
Uzmi žicu AlMg5.

zander

OPENMINDED PEOPLE WANTED

Mrki

Citat: Danijel 23  u Ožujak 05, 2021, 21:28:40
Uzmi žicu AlMg5.
Žica je AlMg5, ML-5356.. nije problem u žici, problem je u meni :D ali kažem prvi puta zavarujem aluminij..
Treba se malo igrati s postavkama aparata i naravno što više vježbati.


Ponti

Citat: zorro  u Ožujak 05, 2021, 18:55:51
Nije to baš tak kak se misli i reklamira
Prije nekog vremena sam naručio te aluminijske štapiće s yebaya..kupio plinski plamenik za lemljenje
Danas se baš išao malo igrati s aluminijskom pločicom debljine otprilike kao ove Mrkijeve. Štapići se lijepo tope, ali nikak ne mogu dovoljno zagrijati aluminijske pločice da se to sve poveže..ne znam..možda mi slaba lemilica.  :huh:
Kasnije sam probao na tanjem aluminiju i haj..još nekak ide
Ali da..kad bi se malo uferčilo i bila dovoljno jak plamenik bilo bi puno urednije nego ovakvo varenje kao što Mrki radi.
Iak..kako god neuredno ispalo na kraju se obrusi ..ipak varenje je varenje  ;)
Tak da..sam deri Mrki  :thumbup:

Brener i onaj regulator većeg protoka na kućnu plinsku bocu. Ide bez problema.

Mrki

Nastavio danas..

Probao sam sa forom koju sam vidio na netu, kažu da je dobro prvo zagrijati aluminij prije zavarivanja, tako se ne gubi toplina koja se stvara prilikom samog zavarivanja..




Nakon ćoškova zatvaram zadnji kraj..






Ponukan Fatovom idejom provjeravam dali ima dosta materijala da savijam rubove, nakon što sam se uvjerio da ima dosta krećem sa pripremom za savijanje..

Kako nemogu pristupiti fleksom koristim dremelitku da malo zarežem radi lakšeg savijanja..






I za savijanje sam počeo grijati dijelove koje ću saviti, ide puno lakše..




Prije zavarivanja..




Na unutarnjoj strani mi je malo pobjeglo (ali to se zapuni varom)..




Nakon zavarivanja..




Zatvaranje drugog kraja..






Onda sam išao probati i otkrio problem..

Smeta mi bočni plastični poklopac rame, tj nemogu od njega staviti toolbox da bude u centru nosača..




Ako podignem prema gore "izgura" ga prema nazad..




Malo sam ga napravio predugačkog pa mi ta plastika pravi problem..




Pa da ne bi rezao sve i skraćivo cijeli box (ili ne daj Bože rezao plastiku) odlučio sam napraviti mjesta za tu plastiku..




Proba..




Pa opet malo krojenja i zavarivanja..







Gotova "udubina"




To je sada to..






U sljedećem nastavku izrada vratašaca i nosača..

P.S. zanemarite sve rupice i neravne rubove, to ću popuniti kada završim sa izradom, i rubove poravnati (to moram ručno sa turpijom da ispadne lijepo ravno)

Suki

Nisi radio kartonski model?! Šteta zbog tog ćoška, a i zajebancija za napravit.
:moto2:

098 9232180

Mrki

Napravio neki čisto da vidim visinu i dubinu, ali ne i dužinu..
Ali to će se jedva i vidjeti, pogotovo kada sve bude u crnom, a i ovako će biti jednak razmak između boxa i nosača na obije strane..

Suki

Citat: Mrki  u Ožujak 06, 2021, 23:43:27
Napravio neki čisto da vidim visinu i dubinu, ali ne i dužinu..
Ali to će se jedva i vidjeti, pogotovo kada sve bude u crnom, a i ovako će biti jednak razmak između boxa i nosača na obije strane..
...jebo ga ti, pa dužina je najbitnija, to će ti svako reć :ooda: (osim možda onih što se vade na tehniku  :ebudale: ).

Naravno da odmak i razmak moraju biti jednaki sa svih strana :thumbup:.

Bit će super :gimme5:, a još kad znaš da si ga ti stvorio. još i bolje :ooda: :thumbup: :thumbup:.
:moto2:

098 9232180

zander

Ovo je vec filigranski rad! Svaka cast!  :thumbup: :ooda:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Martin

**Baaahahahahahaaaaagfadsahahaha....**
Volim te mama, ali ne više od MALOG stroma!! ZORRO je u pravu!!
Sisak - 095/1530 150 ....u svako doba dana i noći :)