Povećana potrošnja goriva za oko 25%

Autor Saxi, Rujan 30, 2017, 10:31:38

« natrag - naprijed »

Saxi

Elem negde usred sezone primetim da mi se prva kockica pokazivača nivoa goriva na malom Stromu K9 ABS dosta ranije isključi (tipa 160km a dosada je bilo na oko 185km, naravno, nekad i pre, nekad kasnije, u zavisnosti od stila vožnje). Elem pomislio sam da je možda neki senzor ili nečistoće u pitanju, nalijem do kraja i iznenadim se kad sam skapirao da prosek potrošnje neke lagane vožnje 5,2 (do max 120 na sat, bez jurnjave i šaltanja preko 5-5,5000 obrtaja gde je do sada trošio oko 4,3  :icon_eek: ). Motor je redovno održavan, mažen, pažen... ima skoro 80000km, taman došlo vreme servisa i sem ulja i filtera, i ostalih potrošnih stavki, zamenimo svećice, filter vazduha, TPS, TBS podešavanja) i međutim potrošnja ostaje ista. Raskopaju u servisu motor, dizne stavimo na UZ pranje, rekao bih da je posle ove intervencije još malo lepše i lakše ubrzavao i imao perfektan odziv gasa, ali potrošnja se ne smanjuje  :icon_blink:
Posle toga odem ponovo u servis, kažu možemo na kopjuter da ga zakačimo i smanjimo potrošnju za 10%, kažu dolazi do smanjenja snage ali probaj pa ćemo videti. Priljuče ga na TEKKA uređaj, kuckali kratko i kažu ajde vozi, ja probao i ne osećam nikakvu razliku, i kažu to je to srećan put. Pošto je servis 135km od Beograda, u povratku se natankam, vozilii ko babe jer je pala kišica, reko ajd i zbog potrošnje da vidim, očekivao sam 4-4,5 max da troši, kad na pumpi pokaže 5,25  :bur2: Okrenem servis a oni kažu, pa to može da bude 100 stvari, da zeza lamda sonda, da zeza termodavač... za to nam treba 3 dana da ga rasturimo a za to nemamo vremena, ma menjaj motor  :thumb_down:
Imam 2 opcije, da ga odvezem do Bruma i ostavim tamo što mi je problem jer mi je Brum daleko, a druga opcija da uz pomoć saveta i moje nesebične pomoći prijatelja automehaničara koji imaju znanja ovde u Beogradu pokušamo da utvrdimo šta ga zeza, jer se plašim da ovo nije problem iza koga se krije nešto drugo  :misli: Inače regler lepo puni, stabilno radi, imam gedžet koji sam zakačio pride, pa po paljenju motora uvek pokazuje 14,1 V, ventile sam kontrolisao jako davno i trebao bih i njih sada kontrolisati i štelovati, ali mi svi kažu da potrošnja goriva nema veze sa ventilima.

Ponti

Potrošnja se meni povećala sa zračnim protočnim filterom i akrapovičem, ali me to diralo koliko me dira što Mađarske nema more :)

Ćoso

Citat: Ponti  u Rujan 30, 2017, 11:23:46
Potrošnja se meni povećala sa zračnim protočnim filterom i akrapovičem, ali me to diralo koliko me dira što Mađarske nema more :)
I potrošnja i brzina i osmijeh  :bravo:

Black Betty

...ne zamaraj se,samo peglaj.com i ne beri brigu

Meni je na zadnjem điru do A pokazivalo 4,2 ,pa se usro da nešto nije u redu ,pa smo malo u brdu poboljšali prosjek i vratili na 5,8,po njegovom kompjuteru
Prepostavka je majka zajeba

Josip-Sepp

najmanja zabilježena potrošnja na mom k8 je bila 4,3/100, promijenio zadnji lančanik i laganini (100-130km/h) autoputem do Trsta
prijatelj s normalnom lančanikom trošio skoro litru više
a najveća 8l/100 , opet autoput ZG-GS 200 kilometara 16,5 litara  :smijeh:

prosjek normalne vožnje 5-5,3 l/100

mislim da ti malo pretjeruješ što se tiče te tvoje potrošnje, možda nije porasla potrošnja nego se pokvario kalkulator  ;)

Mrki

Možda je gorivo lošije? Pa troši više

Stjepko

Saxi pa ti ugasi nizbrdo i eto male potrošnje.

agolac

Teško je takve stvari otkriti kao šta i rekli na servisu. Lambda sonda direktno utjeće na smjesu pa je moguće da je prdnila. Možeš je probati zamjeniti od nekog kolege pa napraviti dva rezervara i vidjeti da li se šta poboljšalo. Sve ostalo, vrag će ga znat. Ima hrpa senzora koje ECU koristi da proračunava smjesu....
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

željko

i moj troši 5,5 a ponekad i 5,6............

Saxi

Ništa nisam dodavao što bi uticalo na potrošnju, sa Milanezijem se često vozim i potrošnja nam je bila ujendacena a sada meni ide skoro litru više od njegovog po potrošnji, nije poenta uštedeti gorivo jer da sam hteo da stedim, motor nikad ne bih kupio, ali želim da ispravim stanje koje je nastalo posle 9 sezona sjajnog druzenja jer sve mora da bude tip top.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


zander

Saxy, mislim da je ta potrosnja veca zbog hladnijeg vremena....danas sam ja isao na Uvac, jos sam tamo, i moj gs ladno napisao 6.0l prosek...gorivo je dobro sigurno, motor ti je ispravan 100%....samo hladno vreme....tako ja mislim , ali to sam samo ja... ;)
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Saxi

Meni problem traje od letos jos, kad su bile vrućine, a u Albaniji je potrošio preko svake mere, i tu je bilo do lošeg goriva. Uživaj u Uvcu [emoji5]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


agolac

Citat: Saxi  u Rujan 30, 2017, 20:20:22
Meni problem traje od letos jos, kad su bile vrućine, a u Albaniji je potrošio preko svake mere, i tu je bilo do lošeg goriva. Uživaj u Uvcu [emoji5]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka

Možda ti susjed isisava benzin dok spavaš  :smijeh: :ooda:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Osy

Citat: agolac  u Rujan 30, 2017, 21:56:53
Možda ti susjed isisava benzin dok spavaš  :smijeh: :ooda:
Ne može, ima garažu sa alarmom u koje ne može niko ući pa ni komarac :thumbup:

Milanezi

Citat: Saxi  u Rujan 30, 2017, 19:24:59
Ništa nisam dodavao što bi uticalo na potrošnju, sa Milanezijem se često vozim i potrošnja nam je bila ujendacena a sada meni ide skoro litru više od njegovog po potrošnji, nije poenta uštedeti gorivo jer da sam hteo da stedim, motor nikad ne bih kupio, ali želim da ispravim stanje koje je nastalo posle 9 sezona sjajnog druzenja jer sve mora da bude tip top.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka

Nema veze što troši više, bitno je da ide slabije  :buahaha:  :buahaha: