Povećana potrošnja goriva za oko 25%

Autor Saxi, Rujan 30, 2017, 10:31:38

« natrag - naprijed »

Osy


Milanezi

Koliko razumem ovu fotku, ove zaokružene brojke su zazori na koje je sad majstor podesio ventile. A ove cifre sto nisu zaokruzene su ono sto je zatekao na merenju zazora.
Po tome ispada da su usisni bili ok, u specifikaciji, a ovi izduvni debelo pretegnuti...

bajki

Saxi koliko si prešao sa motorom? Dali je nekada rađeno štelanje ventila?

Saxi

Sad je 80 tisuća, a rađeno je u garanciji mislim na 35000 a šta je tada bilo, bas se i ne sećam.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Ćoso

Meni sa suputnicom (3 kofera, tank torba=Full loaded, bez Akrapoviča) troši 5.3 L u prosjeku...Sam bez ijednog kofera (s Akrapovičem), međutim puni zubi mušica od smijeha 6,5l/100 km

zander

Citat: Ćoso  u Listopad 16, 2017, 17:19:55
Meni sa suputnicom (3 kofera, tank torba=Full loaded, bez Akrapoviča) troši 5.3 L u prosjeku...Sam bez ijednog kofera (s Akrapovičem), međutim puni zubi mušica od smijeha 6,5l/100 km
Covjece direktore, pa kako ti vozis???? :smijeh:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

fatboy

Citat: zander  u Listopad 16, 2017, 17:38:04
Covjece direktore, pa kako ti vozis???? :smijeh:

Vidio si sliku...ignorira trenje i fiziku.... :shhh:

Saxi

Citat: Ćoso  u Listopad 16, 2017, 17:19:55
Meni sa suputnicom (3 kofera, tank torba=Full loaded, bez Akrapoviča) troši 5.3 L u prosjeku...Sam bez ijednog kofera (s Akrapovičem), međutim puni zubi mušica od smijeha 6,5l/100 km
Sam na motoru, kad vozim spuno pameti I velikog srca, bez bočnih kofera, lagana vožnja, saltanje na 4,6-5,600 obrtaja, brzina ne preko 120 potrošnja do 4,5 a kad vozim sam bez pameti, okretaji idu u nebesa a potrošnja 6,5 a tempo zavisi od društva i puta

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


zander

Ja kad vozim uopste se ne smaram koliko ce da trosi ...vozim prema raspolozenju....koje je uvek u high modu....ali nije povezano sa brzinom...mogu da uzivam i u sporoj voznji, a i u brzoj...opustim se i uvazavam saobracaj...nekad se strecnem na 180 pa usporavam, a nekad se strecnem na 100 110 pa ubrzam....i punim do vrha kad napise da je range 100km....i mogu tako danima i nedeljama....

Nazalost nemam to vreme, ali bih rado ponovo do Nordkapa ili tako nesto....ufff zaneo sam se malo.. :smijeh: izvinjavam se :) :zjev:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Osy

Ja poslije onog problema nakon kupovine pirim na ladno, što bi rekli, pa tenkiram kad je range 200 da ne bi opet bilo čestitam situaciju, iako sad BC radi kako treba :thumbdown: :ooda: :smijeh:

bajki

Citat: Saxi  u Listopad 16, 2017, 16:00:32
Sad je 80 tisuća, a rađeno je u garanciji mislim na 35000 a šta je tada bilo, bas se i ne sećam.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka

Na većini Stromova jednom kada se napravi podešavanje ventila, dalje nema potrebe za podešavanjem. Izgleda da tvoj spada u onu drugu grupu!

zorro

Citat: bajki  u Listopad 17, 2017, 07:00:51
Na većini Stromova jednom kada se napravi podešavanje ventila, dalje nema potrebe za podešavanjem. Izgleda da tvoj spada u onu drugu grupu!
..ha..vjerojatno mu je na onih 35 000 bilo u granicama tolerancije pa se nije ništa diralo..a nakon toga još 50 000 ..hmm..zašto ne..raštelaju se
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

bajki


Saxi

Problem resen najzad , elem uz pomoć neizostavnog drugara Milanezija preuzeo sam motor od legendarnog Dareta ili ti Doktora, a onda smo smo se ganjali u svim modovima, od lagane, do žestoke vožnje i napravili 150 km zajedno svak na svojoj kamili i na tocenju se uverili da je potrošnja identična Toliko sam uživao u vožnji da sam na pumpi zalio ceo motor benzinom Prosečna potrošnja je bila 5,5 sa sve prosutim benzinom, tako da je moguće da je stari Smor sa 80000 potrošio čak i manje od novog sa 30000 I kusur kilometara
Živeo majstor Kalča iz Kraljeva i veliko hvala Daretu koji me je spojio sa ovakvom majstorcinom. Balada se nastavlja
U povratku smo svratili do ovlašćenog servisa da uz pomoć Tekke vrati smesu na staro podešavanje.
Svi su me majstori redom ubedjivali da stelovanje ventila neće da se odrazi na smanjenje potrošnje i vraćanje u pređašnje stanje... ali srećom su bili u krivu

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


Toni

Ne zaboravi da san ti skrnija paznju na tu cinjenicu. Drago mi je da sam bio u pravu. :thumbup:
Nije mi nista.