KLV1000 K4-K6 [2004-2006]

Autor Mrki, Siječanj 21, 2018, 15:23:41

« natrag - naprijed »

Mrki

Kao što svi znaju KLV je Kawasakijeva kopija V Stroma 1000, sastavljana u 3 smijeni od V Strom dijelova koji su odbačeni jer nisu zadavoljavali Suzukijevu kontrolu kvalitete..
Da ga se ne bi slučajno zamjenjivao sa V Stromom prodavan je samo u naračastoj boji koja je ostajala od farbanja vozila za ophodnju cesta.


Manufactured: 2004 - 06
Engine: Four stroke, 90°-V-twin, DOHC, 4 valves per cylinder
Capacity: 996 cc / 60.7 cu-in
Bore x Stroke: 98 X 66 mm
Cooling System: Liquid cooled
Compression Ratio: 11.3:1
Induction: Fuel Injection  with 45mm throttle bodies
Ignition: Digital Transistorized
Starting: Electric
Max Power: 98 hp / 71.5 kW @ 7400 rpm
Max Torque: 101 Nm / 78 lb-ft @ 6400 rpm
Clutch: Cable-operated multiplate wet clutch
Transmission: 6 Speed
Final Drive: Chain
Front Suspension: Telescopic, coil spring, oil damped 43mm forks
Rear Suspension: Swingarm, coil spring, oil damped, adjustable for preload and rebound damping
Front Brakes: 2x 310mm discs  2 piston calipers
Rear Brakes: Single 260mm disc 1 piston caliper
Front Tyre: 110/80 R19
Rear Tyre: 150/70 R17
Wheelbase   : 1540 mm / 60.6 in
Seat Height: 840 mm / 33.1 in
Dry Weight: 207 Kg / 456lbs
Fuel Capacity: 22 Litres / 5.8 US gal











Osy

Odličan uvod, uredno ga se sjetim i ponekad vidim, samo neka Sabi traje i traje :thumbup:

Bagy


Dakle, i ja naletih na jedan zanimljiv osvrt, tj. test vožnju KLV-a. Zorro, jel ti to poznato?  ;) Uglavnom, čitajući doživljaje s vožnje stekao sam utisak da se radi o "kenji"!  :smijeh:

"..naletih na ovo nakon dugo vremena..pa haj rekoh da vidite jedno objektivno mišljenje od frenda mi  :icon_wink: ( :misli: mislim da je bilo negdje 2006-2007 g.  :thumb_up: )

By Miro:
Dakle, KLV 1000. prvi susret - nije to baš lagan motor, oprezan sam jer nije ni moj, a kanarinca ne bi htio mijenjati, dakle, prvo što mi je prošlo kroz glavu - kak bum ja to dolje na dnu krndijske ceste okrenuo? Uzjaham, malo ga opipavam, ne baš sexulano, ali želim osjetiti malo položaj, preglednost i ergonomiju kokpita. probam kočnicu, dosta meka, ali miki, na probu ovjesa stvar se zatalasa - zaključak je jasan - ovo je plovilo!!!!!!!!

Razlog zašto se uopće nalazim za ovom plovilom je što Zvekan ne želi provozati moju suprugu, već inzistira da to ja uradim. I tako, očeličim noge da me ne prevagne i razlog moje vožnje sjeda iza mene. Supružnica oduševljena - ovo je udobno!!!! ovo ima sjedalo! (na Krrndiju se dovezla sa mnom na kanarincu, tako da vjerujem da je ovo bilo aleluja!) Krećemo. Iznenađuje, iako sam to u biti i očekivao, poprilično naprijed pomaknuti oslonci za noge - naspram onog što sam naviknuo - kao u fotelji. U biti se doslovno sjedi, dakle ništa se tu ne jaši i ne guzi već sjedi. Zapravo prvi preduvjet za dug i udoban put. Vjetrobran me iznenađuje, da pušim mogao bi vozit s pljugom u zubima. Vjetar se uopće ne osjeća.

Motor mi se čini slab, očekivao sam puno življe, ali kazaljka na brzinomjeru govori da to i ne ubrzava baš tako loše, a i dvoje nas je. Kasnije sam kometirao sa zvekan-om - osjećaj ubrzanja i brzine vjerojatno umanjuje i dobar vjetrobran. Mašina radi kao da voziš 650 Raptora, nema udaraca, vibracije u okvirima, Ducati ga premašuje u tome pogotovo na višim okretajima. Ali stvar plovi i plovi - cesta je ravna kao slana dolina. Prvi zavoji, gle čuda, pa to se ruši lakše od Žuće. S vremenom, pojačavam tempo, ali nešto veće brzine čuvam za povratak, jer je onda uzbrdo i bolje se vozi. Na hupserima malo miješa, ali ih guta kao od šale, jednostavno ne znam kakva bi trebala biti cesta da se osjeti neudobnost. Naprotiv - udobnost je na najvišoj razini, i ja se osjećam kao da mogu krenut u Lagos u portugalu u jednim cugu!

Na kraju rute, pravi zavoji, ne pretjerujem, ali uočavam slijedeće: do jedne toče, motor se ruši samo pogledom, ali kad idem više, traži jači potisak, dok je na mom motoru upravo suprotno, ali dosta toga osjećaja pridodajem obliku guma, koje nisu oble kao kod mene. Konačno svladavam okretanje, ali bez problema, i nazad. Tempo pojačavam mada dobivam udarac od supružnice u slabine da vozim lakše jer ona ne voli takav stil. KLV vuče dobro, ali nema izljeva, jednoličan je. zapravo shvaćam da me podsjeća na Raptora, što je i logično.

Od 4 do 8 najbolje se vozi. Napadam zavoje jače, još pod utiskom kanarinca, ali kad ozbiljnijeg nagiba prednji kraj kao da ne želi skrenuti već malo bježi, a to sam primijetio i kad ga Zvekan složi ono poprilično ozbiljno. Ne možeš reći da klizi, ali kao da produžuje putanju, kao da je na cesti,  a ne na šinji. Kad dolazim do te točke, dalje ne idem, ali brzina na km govori da se vozim puno brže nego imam osjećaj, zapravo sam pomalo i iznenađen . Pristojno!  Ravniš, gas, opet osjećaj da treba življe, ali kazaljka se ipak penje do nekih 170 km/h, bez forsiranja što znam da je solidan rezultat. Kobni zavoj s hupserom ( za neke te nedjelje) prolazim rutinski, ali mekan ovjes ne dozvoljava previše akrobacija. I da ne dužim stižem do strata tj cilja. Supruga oduševljena udobnošću. A ja?

Dojmovi su napisani od nekog tko je sa tvrdog sportskog motora sjeo u autobus, to vam mora biti jasno. Kočnice traže više snage, ali tome doprinosi mekan ovjes i propadanje kod kočenja na što nisam navikao. Udobnost je nevjerojatna, zapravo, stvarno je motor za put, ali unatoč tome može se i potjerati. Možda sam zvučao da bajk ne ide dobro, ali ide, ne kao trkači, ali znam po tome kad se vozim s Zvekan-om da kod žešće vožnje bajk mu ide dobro i sam moram dati gasa na svom motoru za držanje ritma. Tih je, ne umara, ali ipak znaš da je v2 ispod tebe.

Eto, uz nakeda, priznajem da bi i ovakav motor dobro došao i znao bi kako ga dobro iskoristiti. Jasno, svi znamo čemu je namijenjen, pa u skladu s tim treba i promatrati taj motor. "
mob: 095/573-6874

zorro

To je test mog KLV-a kojeg je provozao kolegstvo Miro (Mirčeko) s njim sam se "vozio"  :smijeh:  par godina po kRRndiji i okolnim cestama ..a Miru zna dosta ljudi s ovog foruma jer je znao navratiti u Brestovac kad smo imali druženje
E sad..otkud si copy taj text  :huh: ..jer definitivno znam da nije pisalo Zvekan nego Zorro  :misli:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

fatboy

Citat: zorro  u Listopad 10, 2018, 11:36:33
To je test mog KLV-a kojeg je provozao kolegstvo Miro (Mirčeko) s njim sam se "vozio"  :smijeh:  par godina po kRRndiji i okolnim cestama ..a Miru zna dosta ljudi s ovog foruma jer je znao navratiti u Brestovac kad smo imali druženje
E sad..otkud si copy taj text  :huh: ..jer definitivno znam da nije pisalo Zvekan nego Zorro  :misli:

On je mislio na karakter... :smijeh:

gogs


zorro

Ma to je copy sa srednjaka..il je Bagy preimenovao  :misli: il su ona 2 šupka od kumova  :puke:  :samaranje:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Špoki

Svaka slučajnost sa stvarnim događajima i navedenim osobama i njihovim nadimcima je namjerna :smijeh:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Bagy

Citat: zorro  u Listopad 10, 2018, 12:48:30
Ma to je copy sa srednjaka..il je Bagy preimenovao  :misli: il su ona 2 šupka od kumova  :puke:  :samaranje:

Ma, nisam ja ništa preimenovao - kopirano danas sa srednjaka!  :smijeh: Ali, mislim da imam taj tekst doma u originalu? Provjerit ću. I baš me zanima koji je nadimak!?  :shhh:
mob: 095/573-6874

Osy

Citat: Bagy  u Listopad 10, 2018, 14:17:12
Ma, nisam ja ništa preimenovao - kopirano danas sa srednjaka!  :smijeh: Ali, mislim da imam taj tekst doma u originalu? Provjerit ću. I baš me zanima koji je nadimak!?  :shhh:
Ako je naci to prepravljo onda će stvarno to biti vrh vrhova :thumbdown:

fatboy

Citat: Osy  u Listopad 10, 2018, 14:50:22
Ako je naci to prepravljo onda će stvarno to biti vrh vrhova :thumbdown:

Jbt jel moguće to uopće??  :misli:


Al za svaki slučaj  :puke: :puke: :puke:

Suki

:moto2:

098 9232180

Bagy

Citat: zorro  u Listopad 10, 2018, 12:48:30
Ma to je copy sa srednjaka..il je Bagy preimenovao  :misli: il su ona 2 šupka od kumova  :puke:  :samaranje:

Evo, upravo pregledavam taj sačuvani test od prije 3 god. i fakat su ti promijenili nadimak!  :huh:  :samaranje:
mob: 095/573-6874

Osy

Citat: Bagy  u Listopad 10, 2018, 16:52:53
Evo, upravo pregledavam taj sačuvani test od prije 3 god. i fakat su ti promijenili nadimak!  :huh:  :samaranje:
Issss...kakav je to lik :-\ Strašno :thumbdown:
Da ga ne bi netko pitao ko je Zorro :samaranje:

zare